Pytanie o koszty(gaz-olej opałowy)?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Jarek1910
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 30 gru 2009, 12:06
Lokalizacja: Szczecin
Re: Pytanie o koszty(gaz-olej opałowy)?

autor: Jarek1910 » 07 lis 2010, 13:01

Bo każdego kto jawnie bredzi porównuje teraz do młodszego. To już mania i nic nie pomoże. Zwłaszcza jak widzę jak perfidnie wrabia Naród w problemy, jak np. ten kosztowny gaz dla głupkóz. Ja wpadłem na zupełnie bezinwestycyjny sposób jak zniżyc cenę gazu do 40gr. Otóż nasze obecne wydobycie to ok 4 mld m3 po kosztach 100 dol. Wynika mi z tego 30 gr +10%(3 gr) na inwestycje +22% vat=40 gr. Ten gaz który jest u nas wydobywany stanowi dobro narodu i powinien na zaopatrzenie gospodarstw iść po kosztach. Przemysł jak widzi sens, niech sobie importuje, nawet po 2,50 a nie obciąża ludność. Nie wiem jak PGNiGe rozlicza ceny przesyłu i co w nich zawarte: czy cały przesył z Rosji (chyba tak), czy tylko krajowy (raczej nie). W sumie gaz byłby za 30% dzisiejszej ceny, max 60 gr. Po takiej cenie ogrzewanie byłoby nie 30% tańsze niż ekogroszkiem, ale za raptem 25% kosztów węgla albo taniej. Muszę zaraz napisać do Doctora No i go zawiadomić że wtedy jego maszynka będzie 2x droższa w eksploatacji niż gaz! Ale będzie zły. No ale żeby ten plan się udał, to trzeba się zorganizować. Bo tłumok Kaczka o tym sam nie pomyśli. (albo liczy na działkę z głupków czyli nas).

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Pytanie o koszty(gaz-olej opałowy)?

autor: Jarecki79 » 07 lis 2010, 18:33

Wyśmiewanie się ze zmarłego prezydenta to już szczyty chamstwa i bezczelności.
Czy na forum jest jakis admin?


Węgiel jest tańszy od gazu o jakieś 30-40% biorąc pod uwagę obecne ceny za 1m3 gazu oraz za 1kg ekogroszku

Gaz jest jednak tańszy od oleju opałowego, jest wygodniejszym źródłem ogrzewania od kotłów na paliwa stałe.

Jak założyciel wątku myśli o wyborze gaz-olej, to raczej lepszą inwestycją będzie gaz.

maro-2
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 13 kwie 2010, 17:56
Re: Pytanie o koszty(gaz-olej opałowy)?

autor: maro-2 » 09 lis 2010, 15:48

ogrzewam 75m/2 gazem ziemnym do tego piec jest gwu funkcyjny i podłączena jest kuchenka gazowa . cztery osoby w domu . a naiwyrzszy rachunek to 890 zł za trzy miesiące. matomiast kiedy miałem ogrzewanie na propam z butli na podwurku to płaciłem 800 zł za jeden miesiąc + do kuchenki gazowej butla .
maro


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów