Przyleganie dachówki-szczeliny

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Tofik
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:04
Przyleganie dachówki-szczeliny

autor: Tofik » 17 paź 2010, 12:53

Witam.
W tym roku wymieniłem kilkudziesięcioletnią dachówke na dachówke firmy Braas. Stara dachówka nie tylko miała zamki po bokach ale też z góru i z dołu dlatego nie było żadnych "prześwitów", niestety czas robi swoje i konieczna była wymiana. Po położeniu nowej dachówki przez firme dekarską z wewnątrz pod folią widać małe szczeliny na zewnątrz. Chciałem zapytać czy to normalne przy nowych dachówkach które już nie mają zamków na swoich górnych i dolnych krawędziach. A może firma dekarska źle położyła dachówke. Dodam że z zewnątrz dachówka dobrze przylega (przynajmiej tak wygląda).Obawiam się że w zimie może nawiać pod dachówke sporo śniegu. Dachówki nachodzą nasiebie ok. 8cm czyli w granicach zaleceń producenta. Proszę o opinie i podzieleniem się doświadczeniami.
Dziękuję.


Obrazek

Obrazek

Przemek
Re: Przyleganie dachówki-szczeliny

autor: Przemek » 19 paź 2010, 13:44

no w sumie nie powinno tak być
a wzywałęs doradcę z Braasa ?

Awatar użytkownika
Obi jeden
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2010, 22:52
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:
Re: Przyleganie dachówki-szczeliny

autor: Obi jeden » 20 paź 2010, 8:30

Z reguł prześwitów być nie powinno, ale kiedyś widziałem specyfikacje dachówek posiadających zamki u góry i dołu, która określała dopuszczalny zakres prześwitów.

Myślę że pierwszym krokiem powinien być telefon do obsługi technicznej producenta. Na ich stronie internetowej na pewno odnajdziesz odpowiedni numer..
Projekty, architektura, budownictwo

-----------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
henter2
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:58
Lokalizacja: dolnyślązk
Kontaktowanie:
Re: Przyleganie dachówki-szczeliny

autor: henter2 » 27 paź 2010, 20:10

No i właśnie po to dzisiaj stosuje się wstępne krycie,które musi być dobrze wykonane w przypadku folii nie za bardzo napięte i szczelne.Obrazek
Patrz swoim wnętrzem a zobaczysz więcej..

ecodach
Re: Przyleganie dachówki-szczeliny

autor: ecodach » 04 lis 2010, 0:24

Ogólnie dachówki betonowe nie są zbyt dokładnymi dachówkami , ale zapewne wina stoi po stronie nie wypoziomowanego dokładnie dachu .
Pańskie zdjęcie pięknie pokazuję jak ekipa wykonała dach .
Proszę zwrócić uwagę na rozbite rzędy .
Pozdrawiam .

maly-1001
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2010, 20:43
Re: Przyleganie dachówki-szczeliny

autor: maly-1001 » 07 lis 2010, 21:09

nie zgodze się z tobą co do złego połatowania dachu kryłem kilka takich dachów i połatowanie było perfekcyjne ponieważ inspektor był strasznie nadgorliwy i robił wszystko aby obciąć kasę wiec sam rozumiesz że musiało być dobrze zrobione a dachówka i tak świeciła tak brass jak i euronit a inspektor nic na to nie mówił

ecodach
Re: Przyleganie dachówki-szczeliny

autor: ecodach » 08 lis 2010, 20:57

Kolego nie rozumiem pojęcia "połatowanie" .
Co miał inspektor do Twoich pieniędzy ? które ustaliłeś z Inwestorem ? .
Napisałem wyraźnie , dachówka betonowa nie należy do idealnych .
Każdy dach wykonaj tak , by INSPEKTOR mówił Ci Witam Mistrza .

maly-1001
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2010, 20:43
Re: Przyleganie dachówki-szczeliny

autor: maly-1001 » 09 lis 2010, 8:46

no tak połatowanie tak u nas się mówi na wypoziomowanie dachu co do inspektora to albo brał drugą pensję od inwestora albo po prostu lubił się wcinać takie życie choć jak już mówiłem dach był perfekt więc nas się nie czepiał ale lepiej dmuchać na zimne zwłaszcza ze widziałem co robi z innymi fachowcami po prostu chodzi mi o to że na podstawie dwóch fotek jesteś w stanie ocenić kolego ze dach jest żle wypoziomowany no to jesteś bomba a ta dachówka tak po prostu ma .

ecodach
Re: Przyleganie dachówki-szczeliny

autor: ecodach » 09 lis 2010, 17:55

Moje bystre oko zobaczy każdy felc na dachu :) .
Ja z inspektorami żyje bardzo dobrze :) .
80% prac dekarskich wykonuję z polecenia Inspektorów nadzoru .


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów