Instalacja ATMOS KUMULACJA 2x1000L

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

czupacz
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 14 mar 2008, 0:37
Lokalizacja: Żary
Instalacja ATMOS KUMULACJA 2x1000L

autor: czupacz » 26 paź 2010, 20:44

Witam.
Kupiłem piec ATMOS 25GS, zawór termostatyczny WATTS STS 20, dwa zbiorniki buforowe PS 1000 oraz laddomat 21, zbiornik wyrównawczy 50l otwarty.
Zespół mieszający po stronie wtórnej będzie realizowany mieszaczem 4-drogowym WITA - BLOCK T40 z pompą U 55.
Odbiornikiem są dwa rozdzielacze ogrzewania podłogowego podłączone ze sobą równolegle (170m2 cały dom).
Interesuje mnie schemat podłączenia wszystkich elementów instalacji ze sobą w konfiguracji takiej abym mógł jeden ze zbiorników buforowy odłączać w razie zapotrzebowania gromadzenia ciepła. Dokupić muszę jeszcze zbiornik do ciepłej wody użytkowej (200l wystarczy? na 4 osoby).

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20
Re: Instalacja ATMOS KUMULACJA 2x1000L

autor: Alibaba » 27 paź 2010, 18:31

Sam wybrałeś taką konfigurację, czy ktoś Ci doradził?
Sprawdź schematy na ich stronie:

//www.atmos.cz/poland/instalace-kotlu-006-dalsi-doporuce-zapojeni

czupacz
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 14 mar 2008, 0:37
Lokalizacja: Żary
Re: Instalacja ATMOS KUMULACJA 2x1000L

autor: czupacz » 27 paź 2010, 21:41

Sam wybrałem taką konfigurację i teraz potrzebuję fachowej porady jak to wszystko połączyć w całość. Myślę, że po stronie wymiennika ciepła (strona rurek ogrzewania podłogowego) dam naczynie wyrównawcze przeponowe.Obrazek


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości

Gotowe projekty domów