mikser ręczny czy stojący?

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Springfield
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 15 lip 2010, 11:25
mikser ręczny czy stojący?

autor: Springfield » 27 sie 2010, 12:39

Jaki mikser jest w waszym przekonaniu praktyczniejszy? Stojący, do którego się wrzuca składniki (ja mam obawę że nie jest taki precyzyjny) czy ręczny? Bo on chyba lepiej wszystko wymiesza, czy się mylę? Są jeszcze jakieś różnice między tymi mikserami? Który lepiej kupić?

szaf-paf
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 07 sty 2010, 12:42
Re: mikser ręczny czy stojący?

autor: szaf-paf » 29 sie 2010, 0:08

Najlepiej kupić mikser który będzie urządzeniem dwa w jednym, czyli będzie wyposażony w misę i mikser, który można od tej misy odłączyć.
Ja mam w domu taki właśnie mikser Zelmera, kupiony już jakiś czas temu w Electro.
Składa się z 2 trzepaków 2 mieszadeł + oczywiście stojak z misą, kubek miksujący 0,5 litra, kubek zwykły, łopatka, plastikowa nasadka miksująca, tarcza przecierająca oraz moc 400 W. Dodam, że dzięki niemu wychodzą mi najlepsze ciasta pod słońcem :D

eco-eurodom
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 15 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontaktowanie:
Re: mikser ręczny czy stojący?

autor: eco-eurodom » 29 sie 2010, 0:33

a ja dzieki temu ze mam kibel z klapa i zaworem do spustu wody robie najwieksza kupe pod sloncem ;)

pomocnikmajstra
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 19 sie 2010, 11:36
Lokalizacja: krk
Re: mikser ręczny czy stojący?

autor: pomocnikmajstra » 06 wrz 2010, 10:21

ehh... no i po co taka złośliwość :P
Też mam mikser stojący, który można odłączyć i miksować trzymając go w ręce. Chyba najlepszy wybór jeśli masz taki dylemat :-) Nie będziesz mieć problemu z robieniem ciast. Zawsze będziesz mogła zostawić na chwilę, żeby sam pracował.

stylish
1 - ostrzeżenie!
Posty: 30
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:32
Re: mikser ręczny czy stojący?

autor: stylish » 07 wrz 2010, 13:21

Ja też jestem za ręcznym mikserem, zwłaszcza jak się ma mało miejsca w kuchni, a lubi się gotować. oprócz tego, że zajmuje mniej miejsca jest bardziej praktyczny i tańszy. Na przykład medialuxie kosztuje ok. 90 zł

lava
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 03 lis 2009, 16:24
Lokalizacja: Kraków
Re: mikser ręczny czy stojący?

autor: lava » 25 paź 2010, 11:58

Zgadzam się, taka misa z mikserem, który można odczepić, jest najlepszym rozwiązaniem. Zawsze miałam wrażenie, że te stojące miksery są mało dokładne i wolę wszystko mieszać trzymając mikser w dłoni. Coś takiego jest ok: http://www.medialux.pl/dzial/drobneagd/kategoria/?id=66&prod=43024

dodamto1
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 07 sty 2013, 17:49
Re: mikser ręczny czy stojący?

autor: dodamto1 » 07 sty 2013, 20:45

Mam w domu taki mikser zelmer 481 prosty mikser był naprawdę niedrogi i świetnie sprawdza się przy wyrabianiu ciasta

darkos
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2013, 9:04
Re: mikser ręczny czy stojący?

autor: darkos » 22 sty 2013, 7:22

Jeśli wybierzesz mikser stojący to jesteś ograniczona wielkością misy , mikser nie dotrze też we wszystkie miejsca .Ja też stałem przed takim wyborem i właśnie wyżej wymienione powody przeważyły szalę na rzecz miksera ręcznego . Wybrałem mikser Bosch model MFQ3540 , polecam !

Agnieszka J
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 12 lip 2013, 15:33
Kontaktowanie:
Re: mikser ręczny czy stojący?

autor: Agnieszka J » 25 lip 2013, 10:42

Chyba większość tych stojących ma funkcję ręczną. Stojąca przydaje się gdy jednocześnie trzeba robić coś innego.

Awatar użytkownika
Marion1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2013, 12:44
Re: mikser ręczny czy stojący?

autor: Marion1 » 19 wrz 2013, 12:57

Wszystko zależy od tego, do czego go chcesz użyć. Jeśli tylko do naleśników to lepiej wybrać ręczny. Jeśli masz ambitne plany kulinarne, wtedy więcej możliwości mają miksery stacjonarne. Są oczywiście też odpowiednio droższe od ręcznych.

TomaszDomasz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2013, 9:41
Re: mikser ręczny czy stojący?

autor: TomaszDomasz » 22 wrz 2013, 23:00

Mikser z misą z Zelmera zdecydowanie wyprzedza moim zdaniem wszystko inne. Mamy z żonką już taki 3 lata i super się sprawuje, o firmie konkurencyjnej jeśli chodzi o te miksery też słyszałem bardzo dobrą opinie, bo teściowa posiada.

mietusek54
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2013, 9:55
Kontaktowanie:
Re: mikser ręczny czy stojący?

autor: mietusek54 » 15 paź 2013, 12:09

Najlepiej taki 2 w 1, wtedy będzie można go używać tak jak nam najbardziej odpowiada. Osobiście nie wyobrażam sobie teraz życia bez miksera ze stojakiem i obrotową miską, bo jest to wygodne rozwiązanie. Wtedy gdy mikser pracuje my możemy się zająć wykonaniem innych czynności, więc oszczędzamy swój czas :)

Klaudia94
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2022, 17:26
Re: mikser ręczny czy stojący?

autor: Klaudia94 » 31 sie 2022, 18:59

Na rynku jest wiele mikserów do wyboru i ciężko się zdecydować. Ja wybrałam Robot planetarny 1598/1 z marki Ariete i jestem z niego naprawdę zadowolona. Super sprawdza się w kuchni, świetnie wykonuje swoje zadanie. Wykonanie również jak najbardziej na plus ; )

SpecOdWszystkiego
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 07 gru 2022, 21:00
Re: mikser ręczny czy stojący?

autor: SpecOdWszystkiego » 31 gru 2022, 13:50

Polecam ręczny, łatwiejszy do schowania i przenoszenia!

Tjomudvy
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2023, 7:27
Re: mikser ręczny czy stojący?

autor: Tjomudvy » 06 kwie 2023, 9:44

Cześć, ja nie polecam ani tego ani tego ;D U mnie się sprawdziło takie rozwiązanie jak blender przenośny. Nie wiem, jak dodać zdjęcie, ale tutaj masz https://agnieszkajagusiak.pl/wiosenny-koktajl-truskawkowy/. Mam też taki ręczny ale chyba nie umiem go uzywać bo się dysza zaraz zapycha i nic nie mieli. Ten się o wiele lepiej sprawdził, a na jednym ładowaniu kilka razy podziała. Dla mnie spoko opcja. Z mikserów mam combo czyli mixer Amica z możliwością przyczepienia na stojak i wtedy sie robi takie ala planetarny. No ale marka tragiczna. Mam i zmywarkę i kuchenkę z amica i totalnie nie jestem zawodolony ;(


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów