Czy można tak zamontować wkład kominkowy?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Lemoniada
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 22 lip 2010, 13:08
Czy można tak zamontować wkład kominkowy?

autor: Lemoniada » 21 paź 2010, 12:46

Witam mam nie mały orzech do zgryzienia, i kilka opinii fachowców. Chcę na pierwszym piętrze zamontować kominek ale nie mam wybudowanego typowego komina 200sti przeznaczonego do palenia, tylko mam dwie 150tki wentylacyjne. Czy waszym zdaniem istnieje możliwość takiego podłączenia, wprowadzić rurę w komin 140stkę odizolować ją dookoła od komina wentylacyjnego. Na dole zrobić przejściówkę z 140stki na 200tkę, i wprowadzić w to kominek. Kominek byłby narożny a w rogu pokoju od ziemi do dachu jest koło 280-300cm. Ile trzeba by było wypuścić komina na zewnątrz?
Czy to w ogóle będzie miało ciąg?
Czy to jest bezpieczne?
dziękuję serdecznie za rzetelne opinie i pozdrawiam

grzego40
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2009, 9:27
Re: Czy można tak zamontować wkład kominkowy?

autor: grzego40 » 22 paź 2010, 6:46

Będziesz miał za mały przekrój komina - powinien być dwukrotnie większy. Mam układ podobny do twojego - mieszkanie na ostatnim piętrze w kamienicy. Postawiłem komin z blachy stalowej z izolacją między ściankami, średnica wewnętrzna 200. Długość komina od czopucha kominka do strażaka 4,5 m. Nie dymi na pokój. Ponadto pamiętaj, że do kominka należy doprowadzić powietrze do spalania.
Pozdrawiam

Grzegorz

Lemoniada
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 22 lip 2010, 13:08
Re: Czy można tak zamontować wkład kominkowy?

autor: Lemoniada » 22 paź 2010, 7:28

właśnie kolega który montuje 4 lata kominki, wczoraj montował zlecenie na takim przykładzie jak ja napisałem, że też będzie wpuszczany w wentylacyjny ale tylko jeden , dziś ma mi powiedzieć co i jak,ale ich szef powiedział że wszystko powinno chodzić ok, zobaczymy

Lemoniada
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 22 lip 2010, 13:08
Re: Czy można tak zamontować wkład kominkowy?

autor: Lemoniada » 22 paź 2010, 8:26

dzwoniłem do niego i mówił że podłączyli bezpośrednio do wentylacyjnego 150tki i się pali. Tylko ciekawe czy dym się nie będzie cofał, i czy się tam ktoś nie zaczadzi?:) bo ja mam co do bezpieczeństwa tego wątpliwości

123max
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 16 lip 2008, 21:49
Lokalizacja: jelenia góra
Re: Czy można tak zamontować wkład kominkowy?

autor: 123max » 22 paź 2010, 10:09

jest możliwość rozwiercenia komina i zamontowania wkładu kominowego o odpowiednim przekroju jaki ma wkład kominkowy i wtedy będzie ok

grzego40
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2009, 9:27
Re: Czy można tak zamontować wkład kominkowy?

autor: grzego40 » 22 paź 2010, 10:45

W instrukcjach do kominków, jakie widziałem, nie zalecano zmniejszania przekroju przewodu kominowego poniżej przekroju czopucha kominka (czyli opisywanej redukcji z 200 na 150). A palić się będzie - chodzi o to, by nie zadymiło pomieszczenia.
Pozdrawiam



Grzegorz

Lemoniada
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 22 lip 2010, 13:08
Re: Czy można tak zamontować wkład kominkowy?

autor: Lemoniada » 22 paź 2010, 20:01

Zdecyduje się na wyjęcie jednego wentylacyjnego tylko na pierwszym piętrze(bo tam będzie kominek jest to część mieszkalna,parter to część usługowa) od pewnego momentu i zamontowanie 200 paleniskowej obudowanej pustakiem kremazytobetonowym . w środek pójdzie otulina , i wystawie to wszystko ponad kalenicę, będzie zrobione raz a porządnie.
Tylko zastanawiam się jak oddzielić ten wentylacyjny od tego pustaka paleniskowego chodzi o budowę w pionie?
bo nie chcę tego budować na ziemi od początku żeby nie robić później mega obudowy kominkowej. wysokość pokoju ma 250 cm , czyli od ilu centymetrów od ziemi powinienem zacząć wprowadzać tą nową instalację paleniskową fi 200?

Tutaj filmik o co mi chodzi
//www.youtube.com/watch?v=4v45H1goiKM

Lemoniada
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 22 lip 2010, 13:08
Re: Czy można tak zamontować wkład kominkowy?

autor: Lemoniada » 23 paź 2010, 16:12

czy nie zna ktoś jakiejś możliwości żeby podłączyć kominek do wkładu wentylacyjnego fi150 przy pomocy wstawienia rury albo czy można zastąpić to jakimś pustakiem paleniskowym . Rozmiar tego pustaka wentylacyjnego to 20na20cm. Bo ten komin co pisałem wyżej zajmie mi dużo miejsca a nie mam tak dużego pokoju.
Chodzi o to żeby to chodziło,i dym się nie cofał do domu.
Albo czy nie da się tego wentylacyjnego obrobić zaprawą szamotową żeby w tym można palić?


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów