Poniemiecki problem z sufitem i stropem w kuchni

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

spilip
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 29 wrz 2010, 8:38
Poniemiecki problem z sufitem i stropem w kuchni

autor: spilip » 06 paź 2010, 6:41

Witam

Zapraszam do galerii (2 zdjecia). Otoz jak na pierwszym zdjeciu, zastalem sufit w kuchni pofaldowany w rogu, jakby napecznialy. Generalnie tynk sie sypie i widac strop, ktory jakby sie troche zapadl w tym miejscu. Jaka moze byc tego przyczyna? W jaki sposob moznaby to naprawic? Dzieki za pomoc!

spilip
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 29 wrz 2010, 8:38
Re: Poniemiecki problem z sufitem i stropem w kuchni

autor: spilip » 06 paź 2010, 13:42

Obrazek

Obrazek

jacenty800
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:07
Lokalizacja: włocławek
Re: Poniemiecki problem z sufitem i stropem w kuchni

autor: jacenty800 » 06 paź 2010, 18:28

jaka przyczyna ?po prostu latka .zakładam ze decy od spodu.?siatka i zachlapac zaprawa

Picadoor
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 02 lis 2009, 13:56
Lokalizacja: Kraina Wielkich Bajor
Re: Poniemiecki problem z sufitem i stropem w kuchni

autor: Picadoor » 06 paź 2010, 23:04

Witam
Mało szczegółów. Jaki to dom? Ma strych, czy nie?
Otóż poniemieckie domy miały stropy robione na konstrukcji drewnianej, podbite deskami bez zakładu. Na te dechy nabijano matę trzcinową powiązaną cienkim drutem w 3-4 rzędach. Na to nachlapany był zazwyczaj tynk wapienno-piaskowy, a czasem to jeszcze "nabiałowo" - piaskowy.
Od góry (od strychu) docieplony był gliną pomieszaną ze słomą i nabite kolejne dechy, które "robiły" za podłogę strychu.

Więc jeśli jest coś takiego, to Jacenty800 słusznie zauważył, że sypie się ze starości. Warto przejrzeć to deskowanie pod tynkiem, czy aby przypadkiem nie spróchniałe. Być może padło tylko miejscowo, a być może cały sufit jest do roboty. Ale to trzeba dokładnie sprawdzić.

pozdro
picadoor

spilip
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 29 wrz 2010, 8:38
Re: Poniemiecki problem z sufitem i stropem w kuchni

autor: spilip » 07 paź 2010, 7:20

Jest to dom ze strychem, zbudowany w 1920r. Strop owszem, jest drewniany, mata trzcinowa z glina z tego co widac to wystepuje. Za ocieplenie robi welna szklana, bo ten dom byl juz kiedys remontowany. Generalnie tynk sie z sufitu wali tylko miejscowo, widze ze ta trzcina z glina tez jest zapadnieta miejscowo.

wito-pc
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 913
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:31
Lokalizacja: Czeladż
Re: Poniemiecki problem z sufitem i stropem w kuchni

autor: wito-pc » 07 paź 2010, 12:57

Jak zaczął się sypać to już tak będzie , moja podpowiedż to zerwać całość do desek i zrobić np podwieszany .
Cezar

skaplanet
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2010, 13:51
Lokalizacja: Olsztyn/sopot
Kontaktowanie:
Re: Poniemiecki problem z sufitem i stropem w kuchni

autor: skaplanet » 19 paź 2010, 20:59

z rok temu miałem taki sufit właśnie do remontu deski w stanie opłakanym itp. sprawa. Zrobiłem to następująco :
-Zerwałem całość aż do deski,
-Deski dokładnie zagruntowałem Ceresitem CT 17 jest to bardzoo mocny grunt tynkarski.
-W szczeliny między deskami zaspoinowałem i częściowo wyrównałem sufit zaprawą do zbrojenia siatki.
- później zatopiłem siatke
- zagruntowałem to unigruntem i poszpachlowałem

Sufit nabrał takiej mocy, że byłem pod wrażeniem dałem na sufity 3 lata gwarancji. Niedawno robiłem tam małe przerubki. I ani jednego pęknięcia ;]
xxx

wito-pc
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 913
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:31
Lokalizacja: Czeladż
Re: Poniemiecki problem z sufitem i stropem w kuchni

autor: wito-pc » 19 paź 2010, 21:17

Czy wiesz co piszesz :?: :?: :?:
Cezar


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów