Komin z bloczków gipsowych

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

hans2441
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 mar 2010, 20:53
Komin z bloczków gipsowych

autor: hans2441 » 26 mar 2010, 22:44

Witam nie dawno zakupiłem dom w szeregowcu wszystko wygląda super ale okazało się że komin został wykonany z bloczków gipsowych, położono już tynk i dowiedziałem się że taka budowa komina jest niedopuszczalna, powiadomiłem dewelopera o błędzie ale on zasłania się protokołem odebrania. Co robić???

ble22
Aktywny
Aktywny
Posty: 274
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:28
Re: Komin z bloczków gipsowych

autor: ble22 » 03 kwie 2010, 12:09

Podważyć zasadność sporządzenia protokołu odebrania, taki komin zgodnie z prawem nie mógł być odebrany.
Najlepiej to sobie zawołać rzeczoznawcę budowlanego, on oglądnie komin i doradzi co robić, gdzie składać doniesienie.

wito-pc
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 913
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:31
Lokalizacja: Czeladż
Re: Komin z bloczków gipsowych

autor: wito-pc » 03 kwie 2010, 12:19

Witam , niewiedza nie jest cnotą a głupotą , i na tym żerują niektórzy ale na to jest rada - rzeczoznawca i sąd , pozdrawiam
Cezar

norwoks0
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 05 lip 2009, 22:25
Lokalizacja: Toruń
Re: Komin z bloczków gipsowych

autor: norwoks0 » 12 lip 2010, 11:15

u mnie sąsiad ma taki sam i właśnie mu kafelki odpadły ;]

Awatar użytkownika
tomo209
Aktywny
Aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 05 gru 2008, 15:40
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontaktowanie:
Re: Komin z bloczków gipsowych

autor: tomo209 » 29 lip 2010, 21:54

Może to tylko obmurówka? Jeżeli nie i jest jak piszesz to sprawa sądowa. Takie wykonanie jest niezgodne z prawem i sztuką budowlaną, może doprowadzić do szkód materialnych może również zagrażać zdrowiu i życiu mieszkańców. Załatw tę sprawę jak najszybciej. Taki budynek nie miał prawa przejść odbioru budowlanego.

Awatar użytkownika
qdrym
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:48
Lokalizacja: Poland
Kontaktowanie:
Re: Komin z bloczków gipsowych

autor: qdrym » 08 paź 2010, 12:26

Wpierw zlecić ekspertyzę rzeczoznawcy a potem do sądu, skoro deweloper nie chce po dobroci to już nie można mieć skrupułów.


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów