Co to W i V

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Bożena G.
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2010, 5:27
Lokalizacja: Toruń
Re: Co to W i V

autor: Bożena G. » 03 wrz 2010, 4:59

Odpisywałam, nie czytając wszystkich wypowiedzi, więc uzupełniam. Ma troche racji Aleksander, wiem coś o tym, jak niektórzy nauczyciele "odwalają" temat. Jjuz kilka razy pomagałam młodzieży gimnazjalnej i licealnej z matematyki, fizyki i chemii. Jestem chemikiem, a wiedzę moją zdobyłam w latach 55 - 77 (mam dobrą pamięć, lubię pomagać - bezinteresownie i dlatego zapisałam sie na forum "zadane.pl"). Nie wińmy za wszystko młodzieży, to my ja wychowujemy.
bozena

Awatar użytkownika
piotrkam1982
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 28 kwie 2009, 19:45
Lokalizacja: Poznań-Kórnik
Kontaktowanie:
Re: Co to W i V

autor: piotrkam1982 » 06 wrz 2010, 20:23

Forumowa zadyma...mnie tu dawno nie było, i już zapomniałem jak to jest...hihihi... jestem tego zdania :

1. VWagen to świetne wytłumaczenie !!! padam z nóg !!! :lol: :lol: :lol:
2. Młody człowieku, jeżeli nie wiesz o czym mówią na lekcji to NALEŻY wypytywać się zza ławki belfra, po to oni tam są !
3. TO Forum stworzone jest po to by odpowiadać na pytania dotyczące elektryki, trudów z nią związane, ogólnych zasad, BHP, sztuki elektrycznej...i tak można wymieniać...że ohohoooo
4. Już w drugim poście tego tematu, starsi forumowicze powinni cię odesłać do ściany z pytaniami jaką jest np. nasze kochane google....od tego zawsze zaczynaj.
5. Miłej lektury...

Pozdrawiam !!!


ps dopiszę ..... Nie wińmy za wszystko młodzieży, to my ja wychowujemy. - aż strach pomyśleć !!!

Bożena G.
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2010, 5:27
Lokalizacja: Toruń
Re: Co to W i V

autor: Bożena G. » 07 wrz 2010, 8:51

Witam, weszłam na Forum budowlane przypadkiem, wpisując w Google "przerwany kabel" ponieważ potrzebowałam fachowej pomocy elektryka. Po przeczytaniu kilku porad zdecydowałam się wybrać rekomendowanego doradcę i w prywatnej wiadomości poprosiłam Go o pomoc. Temat był za długi na Forum. Pomoc taką otrzymałam, za co jeszcze raz dziekuję. Własnie przeglądając opinie trafiłam na Aleksandra i nie mam zamiaru ani sie wymądrzać, ani nikogo pouczać, ale jeszcze raz powtarzam: TO MY WYCHOWUJEMY (UCZYMY) TĄ MŁODZIEŻ i dalej słynny cytat "takie mamy Rzeczpospolite, jakie młodzieży chowanie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
piotrkam1982
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 28 kwie 2009, 19:45
Lokalizacja: Poznań-Kórnik
Kontaktowanie:
Re: Co to W i V

autor: piotrkam1982 » 10 wrz 2010, 20:48

Koleżanko Bożeno, nadal nie rozumiem jednej rzeczy ... tzn po co się tu upierać ?

przecież każdy wie po co to forum jest...jeżeli na niczym nieznający się pan Kaziu napisze opinie o instalacji jaka wykonał SAM, to czy inni powinni z tego brać przykład ??


Niech te rzeczpospolite uczą się, w szkole ! a my koleżanko jedynie możemy coś podpowiedzieć...

Doctor No
ZABLOKOWANY
Posty: 181
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:40
Lokalizacja: PoznaD
Kontaktowanie:
Re: Co to NS

autor: Doctor No » 15 wrz 2010, 22:27

I sami widzicie Elpa że macie 2 oblicza, co tylko potwierdza moje teorie. Ze rzekomym 14to latkiem grzecznie piszecie,a w moim temacie DRJ200 zachowujecie się towarzyszu Tuska, zupełnie odmiennie. O ile cenniejsze byłoby, gdyby zamiast być anty, zaproponowac ze swojej przebogatej praktyki jakiś oszczędny silnik. Ale teraz nie ma już potrzeby. Za 2 lata o tej porze, każdy, nawet dzieci w kołysce jak również brat sp. Prezydenta, zapragną zostać narodowymi socjalistami. A kto będzie przeciw będzie musiał opuścić nasze ziemie (cosa nostra). Oczywiście dobrowolnie. Nikt bowiem nikogo nie będzie zmuszał do bezpłatnej energii czy choćby błyskawicznego leczenia chorób. Jeśli pominąłem coś, teraz każdy może się zapoznać czy mam receptę na każdą bolączke naszego Narodu.

buraczane_pole
Aktywny
Aktywny
Posty: 260
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:43
Re: Co to W i V

autor: buraczane_pole » 15 wrz 2010, 22:31

haha, ciekawe co na to goździkowa....

Bożena G.
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2010, 5:27
Lokalizacja: Toruń
Re: Co to W i V

autor: Bożena G. » 16 wrz 2010, 6:56

Witam. Zaczyna się robić "politycznie i prowokująco". Proszę wszystkich rozsądnych, nie odpowiadajcie na "zaczepki" Panów typu Doktor No. Niech to Forum zostanie fachowe, nawet jesli są to pytania "co to V iW" Pozdrawiam Bozena G

martinex
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2010, 9:08
Kontaktowanie:
Re: Co to W i V

autor: martinex » 17 wrz 2010, 9:14

Witam na forum.
W- jest to jednostka mocy czynnej urządzenia.
V- jest to jednostka napięcia na jakie urządzenie zostało zbudowane.
martinex

Awatar użytkownika
piotrkam1982
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 28 kwie 2009, 19:45
Lokalizacja: Poznań-Kórnik
Kontaktowanie:
Re: Co to W i V

autor: piotrkam1982 » 18 wrz 2010, 20:34

martinex pisze:Witam na forum.
W- jest to jednostka mocy czynnej urządzenia.
V- jest to jednostka napięcia na jakie urządzenie zostało zbudowane.



hehehe...dobre...urządzenie...a tu chyba o żarówkę poszło...

przecież tu się robi makakofonia...

Pawlogen
Aktywny
Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:55
Re: Co to W i V

autor: Pawlogen » 19 wrz 2010, 8:45

niedługo dojdzie do prawa "łoma" :)


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów