Arkada Budownictwo jakie macie opinie

Wybór wykonawcy często decyduje o tym, czy budowa lub remont domu będzie miłym wspomnieniem, czy trudnym przeżyciem, a dom - wymarzonym miejscem do mieszkania czy katalogiem błędów. Jak wybrać dobrego, rzetelnego wykonawcę? Tu możesz polecić sprawdzone ekipy i poznać opinie o wykonawcach, których zamierzasz zatrudnić.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

anitakról
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 maja 2010, 14:17
Arkada Budownictwo jakie macie opinie

autor: anitakról » 29 maja 2010, 21:55

Polecono mi firmę Arkada z Piaseczna do budowy domu pod klucz. Chciałam poprosić osoby, którym ta firma budowała dom o opinie na jej temat –będę wdzięczna

sandmaan
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2010, 13:39
Re: Arkada Budownictwo jakie macie opinie

autor: sandmaan » 07 cze 2010, 14:21

ja po swojej budowie z ta firma - raczej bym odradzil:

- samemu spokojnie wyjdzie 20% taniej
- i tak bedziesz musiala posiwcic swoj czas zeby ich na kazdym kroku pilnowac
- nie ustrzezesz sie z nimi bledow wykonawczych; tych ktore latwo poprawic, ale takze tych ktore bedzie Ci trudno poprawic (z nimi czy bez nich...)

dlaczego zdecydowalem sie na Arkade:
- chcialem miec siwety spokoj - tzn place a oni buduja i nic mnie nie obchodzi - poza wyborem elementow estetycznych

tak niestety nie bylo....

musialem mnostwo swojego czesu poswiecic na nadzor nad poczynaniami kolejnych ekip, samemu znajdowac bledy wykonawcze i negocjowac ich usuniecie.

o braku terminowosci nie wpomne (sami wyznaczyli termin zakonczenia a potem sie okazalo ze bagatela maja opoznienie rzedu kilku miesiecy.....)


Dzis bym sie nie zastanawial 2 razy - sam bym zajal sie wyborem ekip, stworzeniem harmonogramu itd... i pewnie lepiej i taniej by to wszystko wyszlo...


pozdrawiam
sandmaan

bronek123
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 25 maja 2010, 12:19
Re: Arkada Budownictwo jakie macie opinie

autor: bronek123 » 10 cze 2010, 12:32

anitakról pisze:Polecono mi firmę Arkada z Piaseczna do budowy domu pod klucz. Chciałam poprosić osoby, którym ta firma budowała dom o opinie na jej temat –będę wdzięczna


A ja tam ich polecam. Nie miałem z nimi żadnych problemów, jak przedmówca. Budują wg życzenia klienta, na gotowo też. Mnie nawet sporą część pozwoleń pozałatwiali, żeby było szybciej. W końcu to oni się na tym znają i chyba mają trochę znajomości i wydeptanych ścieżek. Dom budowali fachowo, wszystko jasno mi wyjaśniali i pokazywali. Musiałem tylko zapłacić trochę więcej bo podniosły się znacznie ceny materiałów jak budowałem– tu się z początku z lekka wściekłem ale faktycznie nie mogłem ich winić jeśli chciałem mieć materiały najwyższej jakości. I w terminie się zmieścili
Ogólnie- naprawdę dobra ekipa

A co do rad poprzednika- ja nigdy nie zdecydował bym się budowac sam. tu potrzeba niezłej wiedzy i duuużo wolnego czasu. A przy wyborze kolejnych ekip zawsze mozna trafić na kogoś nierzetelnego- dla mnie za duzo zachodu i za wielkie ryzyko - może i wyszłoby taniej ale czy lepiej?

anitakról
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 maja 2010, 14:17
Re: Arkada Budownictwo jakie macie opinie

autor: anitakról » 10 cze 2010, 14:12

A nie moznaby tak albo tylko pozytywnie albo tylko negtywnie? miałabym łatwiejszy wybór :lol:
cięzka sprawa

a możecie mi napisac jak z projektem? mieliście czy Arkada wam proponowała? cały czas się zastanawiam...mam 2 głosy za i jeden przeciw- może jeszcze się ktoś wypowie???? prosze!!!

marllena
Re: Arkada Budownictwo jakie macie opinie

autor: marllena » 17 cze 2010, 12:17

słyszałam że marżę jak na Warszawski rynek mają bardzo wysoką, raczej wykluczam firmy które tak bardzo się cenią, chce wybudować solidnie ale za rozsądne pieniądze

Mariusz Bednar
Aktywny
Aktywny
Posty: 169
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:22
Re: Arkada Budownictwo jakie macie opinie

autor: Mariusz Bednar » 24 cze 2010, 12:54

wszystko ladnie wszystko pieknie gdyby faktycznie wypowiedzi byly (pozytywne) potwierdzone faktami bla bla bla
bo pisac z profilu firmy o firmie jest latwo ale jako zadowolony konsument to juz ciezej :lol:

kevinlomax
Re: Arkada Budownictwo jakie macie opinie

autor: kevinlomax » 26 lip 2010, 9:58

To ja trochę z innej strony... Zajmuję się balustradami i często robię dla ARKADY tego typu rzeczy. Z racji częstych wizyt na budowie trafiam często na klientów bo to oni wybierają wzór i go akceptują. NA osobności zawsze się pytam czy są zadowoleni bo kilkoro moich znajomych zamierza się budować i lubię wiedzieć czy kogoś polecać czy nie. Ja to ja - mi się wypłacają w terminie i jestem zadowolony ale interesowało mnie zdanie klientów. Na 10 osób zadowolonych jest 8-9. Biorąc więc pod uwagę moje zdanie i 8-9 na 10 to wydaje mi się że można być z nich zadowolonym. A 100 % pozytywu nikt nie ma i żadna firma - zawsze znajdzie się jakaś niezadowolona klientka i klient...Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził:)

Kasiulka6
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 02 sie 2010, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Re: Arkada Budownictwo jakie macie opinie

autor: Kasiulka6 » 03 sie 2010, 14:20

Ja planuje również budowę domu, kontaktowałam się z Arkadą w tej sprawie. Byłam już nawet na jednej budowie zobaczyć jak to wygląda i porozmawiać z ludźmi którzy właśnie budują domek. Nie mieli żadnych zastrzeżeń, wszystko jest robione zgodnie z planem i na czas. Jesteśmy w trakcie pertraktacji umowy, myślę że powinniśmy się dogadać w tej kwestii. Nie jest to sprawa prosta, bo to inwestycja naszego życia. :wink:
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.
P.C.

Stokrotek101
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2010, 20:58
Re: Arkada Budownictwo jakie macie opinie

autor: Stokrotek101 » 05 wrz 2010, 21:10

Witam,
niestety ja muszę w 100% potwierdzic negatywne zdanie Sandmaana. Naszym udziałem stały się te same bolączki. Opinię firmy współpracującej (balustrady) też nie do końca bierzcie pod uwagę, zapytajcie MURARZY, DEKARZY, TYNKARZY itd, czyli tych, co robią największe prace. My od tych ludzi słyszeliśmy wszystko... zazwyczaj najgorsze...
Faktem jest, że przy negocjacjach robią wrażenie profesjonalne. Potem można to włożyć między bajki.
Życzę powodzenia z budową, oby lepszą niż nasza.

maz_spokojny
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2010, 19:26
Re: Arkada Budownictwo jakie macie opinie

autor: maz_spokojny » 16 wrz 2010, 19:52

Zawsze trafi się jakiś niezadowolony klient w każdej firmie, bo kto nie popełnia błędów ten nic nie robi, takie jest moje zdanie. Mojemu koledze pamiętam też budowała ta firma dom i do niezadowolonych ludzi raczej nie należał. Pamiętam jak mówił, że wziął tą firmę, bo nic nie wciskała mu na siłę. Było mnóstwo propozycji z ich strony, z których sam wybierał najlepszą. Byłem w jego domu i to nie raz i muszę stwierdzić, że jest bardzo funkcjonalny. Mimo tego, że z zewnątrz wygląda na nieduży to w środku jest dużo przestrzeni.

Kasiulka6
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 02 sie 2010, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Re: Arkada Budownictwo jakie macie opinie

autor: Kasiulka6 » 05 paź 2010, 10:27

Tak dla świętego spokoju na wszelki wypadek pojeździłam po kilku budowach, porozmawiałam z właścicielami. Wiadomo wydatek tego typu jest ogromny, ale wybudowane domy robią wrażenie.
Teraz jestem spokojna o to i wierzę, że wszystko będzie ok.
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.

P.C.

kamil840202
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2011, 20:48
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
Re: Arkada Budownictwo jakie macie opinie

autor: kamil840202 » 06 sty 2011, 21:13

witam .Czytam te wszystkie opinie o Arkadzie i w 100% nie polecam. 1.5 roku z nimi współpracowałem i wiem jak to wygląda od srodka Tak naprawde inwestor musi sam pilnowac zeby wszystko bylo ok.

sandmaan
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2010, 13:39
Re: Arkada Budownictwo jakie macie opinie

autor: sandmaan » 05 maja 2011, 16:30

piekna fasada, marketing i tyle....

sugeruje zawsze z kazda ekipa sprawdzic - czy osoba z ktora sie umowiacie na wykonanie prac sama w nich uczestniczy i ma wlasna ekipe - jesli tak - macie 90% szans wiecej na to ze dobrze zrobia swoja robote !!!

Arkada bierze ludzi z lapanki, byle taniej, potem moze i popoprawiaja fuszerki kolejnymi ekipami.. ale to wy bedziecie musieli o wszystko dbac i sie z nimi uzerac....

jakby co zapraszam na priva sandmaan@wp.pl (poczte sprawdzam sporadycznie, ale z checia podziele sie KONKRETAMI)

pozdrawiam (i odradzam)

(ewentualnie moge podac namiary na wykonawcow stanu deweloperskiego i wykonczeniowki ( z komentarzami) - bo stan surowy (niestety) robila Arkada....

sandmaan

jaboo
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:26
Lokalizacja: Piaseczno
Re: Arkada Budownictwo jakie macie opinie

autor: jaboo » 10 cze 2011, 8:15

Właśnie szukamy firmy budowlanej, wysłaliśmy w weekend zapytanie do Arkady, zobaczymy co zaproponują.
Sandmaan, ten namiar który masz to jest do systemu gospodarczego tak?
Pozdrawiam,

sandmaan
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2010, 13:39
Re: Arkada Budownictwo jakie macie opinie

autor: sandmaan » 13 cze 2011, 15:17

witam,

namiary moge podac - ale raczej na ekipy: dach, deweloperka, wykonczenie.

surowy (niestety) z arkada robilem....

pozdr
sandmaan

PS maile na priv'a


Wróć do „Porozmawiajmy o wykonawcach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów