Jaką klimatyzację typu split wybrać?

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

mariusz206
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2010, 8:48
Kontaktowanie:
Jaką klimatyzację typu split wybrać?

autor: mariusz206 » 27 lip 2010, 9:19

Witam wszystkich serdecznie!

Mam bardzo gorącą prośbę, a mianowicie chciałbym prosić o pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania.

Mieszkanie znajduję się na 9 piętrze w 10-piętrowym bloku, ma 60 m2 powierzchni (salon + 2 pokoje i kuchnia).

Samą klimatyzację chciałbym zamontować w salonie, gdzie znajduje się balkon, więc klimatyzacja znajdowałaby się nad drzwiami balkonowymi.

Zastanawiam się nad tym jakiej marki klimatyzację wybrać i o jakiej mocy.

Znalazłem na allegro takie urządzenie:
-allegro.pl/item1156379577_klimatyzator_beko_bk_190xa_do_50m2_promocja_5_28kw.html

Firma BEKO model BK 190XA i moc 5,27 kW, w cenie 1749 zł, pisze w opisie aukcji, że wystarczy na ochłodzenie 50 m2.

Pytanie czy jest to wystarczająca jakość i moc klimatyzacji?

Wiadomo, że ciężko będzie schłodzić w takie upały jak teraz nam towarzyszyły całe mieszkanie, stąd najbardziej zależy mi na salonie, a w pozostałych pokojach nie musi być już tak chłodno.

Z góry dziękuje za wszelkie informacje!

Pozdrawiam,
Mariusz

Przemek
Re: Jaką klimatyzację typu split wybrać?

autor: Przemek » 27 lip 2010, 9:24

moc wydaje sie być wystarczająca o ile to jest jedno otwarte pomieszczenie
BEKO to dobra firma ja osobiscie polecam LG
sprawdz tez ceny w sklepach ponieważ to juz okres wyprzedaży klimatyzatorów

mariusz206
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2010, 8:48
Kontaktowanie:
Re: Jaką klimatyzację typu split wybrać?

autor: mariusz206 » 27 lip 2010, 9:34

Jak na razie nie udało się znaleźć lepszej ceny przy tej mocy klimatyzacji, a wydaje mi się właśnie, że taka moc powinna być wystarczająca.

Sam salon ma wyjście na balkon, natomiast obok jego drzwi wejściowych znajdują się drzwi wejściowe do kuchni.

Nie ukrywam, iż ważną informacją jest dla mnie jakość klimatyzatorów firmy BEKO, bo co prawda słyszałem, że firma LG jest sprawdzona i ogólnie polecana, ale LG o tej mocy będzie znacznie droższa :(

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaką klimatyzację typu split wybrać?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 lip 2010, 10:06

Czy mieszkanie ma wentylację mechaniczną??? Przy klimie naturalna wentylacja nie działa! A okna pozamykane.

mariusz206
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2010, 8:48
Kontaktowanie:
Re: Jaką klimatyzację typu split wybrać?

autor: mariusz206 » 27 lip 2010, 10:37

Nie jestem niestety znawcą tematu, ani specjalistą w tej dziedzinie, ale raczej blok ten nie posiada wentylacji mechanicznej.

Wiem, że w łazience i WC jest wentylacja (ale raczej jest to wentylacja naturalna), okna są nowe drewniane, nie plastikowe, bo z tego co wiem plastiki przepuszczają zdecydowanie mniej powietrza (ale mogę się mylić ;) )

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaką klimatyzację typu split wybrać?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 lip 2010, 10:48

Okna "przepuszczają" powietrze zimą, gdy ciepłe powietrze "ucieka kratkami"
latem schłodzone powietrze "leży" w pomieszczeniach... wymiany nie ma. Może będzie chłodniej, ale na pewno nie zdrowo. Wypoczynek w CO2 znacznie przekraczającym 1000ppm to bardzo wątpliwy relaks
!

mariusz206
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2010, 8:48
Kontaktowanie:
Re: Jaką klimatyzację typu split wybrać?

autor: mariusz206 » 27 lip 2010, 11:11

A zatem Panie Tomaszu (Tomasz_Brzeczkowski) odradza Pan klimatyzację w takiej sytuacji?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaką klimatyzację typu split wybrać?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 lip 2010, 12:01

mariusz206 pisze:A zatem Panie Tomaszu (Tomasz_Brzeczkowski) odradza Pan klimatyzację w takiej sytuacji?

Nie! Tylko najpierw zapewnić trzeba wentylację.

mariusz206
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2010, 8:48
Kontaktowanie:
Re: Jaką klimatyzację typu split wybrać?

autor: mariusz206 » 27 lip 2010, 12:13

OK, rozumiem i cieszę się jednocześnie, że nie muszę rezygnować w takiej sytuacji z klimatyzacji.

Jeżeli mogę w takim układzie prosić o radę jak zapewnić odpowiednią wentylację w mieszkaniu no i docelowo jaką klimatyzację wybrać (czy np. ta znaleziona przeze mnie na Allegro jest odpowiednia), byłbym zobowiązany :)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaką klimatyzację typu split wybrać?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 lip 2010, 13:13

Ja patrzyłem w pierwszym rzędzie na poziom szumów. Chodziło mi by sąsiedzi się nie skarżyli na jednostkę zewnętrzną ( bo przecież będą mieli otwarte okna) a ja na wewnętrzną - (stały szum nocą mnie denerwuje). Wybrałem Toshibę. Dodam, że mam rekuperator.

Profesjonalna-Wentylacja
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 24 lip 2010, 8:03
Re: Jaką klimatyzację typu split wybrać?

autor: Profesjonalna-Wentylacja » 07 wrz 2010, 9:32

Wydaje mi się że Toshiba to dobry wybór,ale aby zamontować klimatyzację musisz zapewnić najpierw prawidłowy obieg powietrza,czyli zrobić kanał wentylacyjny. Dobrze byłoby określić również budżet jaki posiadasz na klimatyzator+montaż.

viki42
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2015, 10:54
Re: Jaką klimatyzację typu split wybrać?

autor: viki42 » 31 gru 2016, 14:28

Osobiście uważam, że najlepiej skontaktować się ze specjalistami. Tutaj http://nawilzacze.eu/ masz namiary na firmę, która zajmuje się klimatyzacją. Projektują, wykonują, serwisują. Myślę, że tam znajdziesz pomoc.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jaką klimatyzację typu split wybrać?

autor: Bolas » 02 sty 2017, 23:42

BOMBA. 6lat czeka na twoje doradztwo!
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: Jaką klimatyzację typu split wybrać?

autor: bobik5 » 21 kwie 2017, 7:44

Sprawdź co oferuje firma http://www.airnaturel.pl . Pamiętaj obowiązkowo o tym, że przy klimatyzatorach, warto mieć nawilżać powietrza, taki klimatyzator powoduje, że w domu może być dość sucho, przez to może się źle spać, źle oddychać. Koniecznie zwrócicie na to uwagę, czy w domu czy w pracy :)

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Jaką klimatyzację typu split wybrać?

autor: robertkrajcarz » 02 lis 2018, 13:53

Klimatyzator kupowałem w tym roku do domu i to był trafiony pomysł, mogłem wczesniej się na coś takiego zdecydować. Duża ulga, można było latem normalnie w domu oddychać wreszcie. Klimatyzację kupowałem w firmie BH Klim i też oni robili montaż. Polecam – fachowo, niedrogo, solidnie. Mają swój serwis na http://sklep.bhklim.com.pl


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów