wentylacja w domu

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

kunfu2008
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 15 mar 2009, 14:37
wentylacja w domu

autor: kunfu2008 » 06 wrz 2010, 7:39

witam
w zeszlym roku zrobilam nowy dach. Niestety fachowcy nie pomysleli o wentylacji mimo, ze ustalalismy to od samego poczatku. dach zostal wymieniony, a ja nadal nie mam wentylacji. to jest dom dwupietrowy, tzn. parter i 1 pietro bez strychu.dach pokryty blacha, plaski.
jedynie w lazience mam tzw. dziure gotowana na zalozenie kratki.. na gorze sa jeszcze 3 pokoje. czy da sie zrobic cokolwiek by w przyszlosci uniknac wilgoci. czy da sie wyprowadzic otwor na dach czy lepiej zrobic to w scianie (wstawic kratke z mozliwoscia zamykania??).
nie wiem gdzie sie udac, bo jak rozmawialam z kimkolwiek od dachu twierdzil ,ze albo sie nie da albo nie trzeba.


poniewaz do jest stary dom, nie ma juz w nim kanalow kominowych ,bo piece zostaly zlikwidowane. jedynie na klace przechodza kanaly od pieca ,ktory znajduje sie na dole. w tym kominie sa 3 kanaly. jeden od pieca (taki duzy pokojowy na wegiel-jedyny jaki zostal w domu), drugi luf to od gazu (piec znajduje sie w kuchni), i 3 luf to od wentylacji w kuchni wlasnie przy tym piecu gazowym. myslalam ,ze mozna sie przekuc ale okazalo sie ,ze to zbyt skomplikowane i zreszta nie mozna tak robic.

Profesjonalna-Wentylacja
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 24 lip 2010, 8:03
Re: wentylacja w domu

autor: Profesjonalna-Wentylacja » 07 wrz 2010, 9:13

Są profesjonalne firmy które zajmują się montażem kanałów wentylacyjnych,w tym również nasza,wiec myślę że będziemy mogli pomóc. Można ewentualnie pomyśleć o rekuperatorach,inaczej nie uniknie Pani wilgoci w domu.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości

Gotowe projekty domów