pytanie o odwodnienie kamienicy mieszkalnej

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

hipolit
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 08 lis 2008, 20:07
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
pytanie o odwodnienie kamienicy mieszkalnej

autor: hipolit » 01 wrz 2010, 15:35

Panowie mam pytanko potrzebuje zrobić odprowadzenie wody deszczowej z dachu gdzieś jak najdalej od budynku gdyż zastałem taką sytuację Miałem wykonać izolacje i ocieplenie ścian rury spustowe schodzące z dachu były wpuszczone w żeliwną rurę a ta natomiast była puszczona wzdłuż budynku i nie wpadała do żadnej studni z chwilą kiedy padał deszcz wszystko co spływa z dachu wylatywało w grunt odrazu przy budynku Potrzebuje wykonać ocieplenie ścian i wykopałem wykop na pokoło 1,0m tylko musze teraz wykonać jakieś odprowadzenie tej wody deszczowej. Napiszcie mi czy byłoby dobrym rozwiązaniem do wszystkich rur spustowych zamontować osadniki potem szarymi rurami puścić to do jednej zbiorczej rury potem tą zbiorcza odejść od budynku około 5m do studzienki i ze studzienki zeby rurką drenażowa wypuścić około 5m najdalej od budynku Co o tymmyslicie macie jakieś inne pomysły Muszą być tanie a dobre bo płaci za to wspólnota mieszkaniowa

wiwa
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:22
Lokalizacja: Warszawa
Re: pytanie o odwodnienie kamienicy mieszkalnej

autor: wiwa » 01 wrz 2010, 21:39

Można wody opadowe odprowadzić do studni chłonnych, ale to zależy od tego jaki tam jest grunt i od poziomu wody gruntowej. Na takie odprowadzenie wymagane jest pozwolenie wodnoprawne.
wiwa


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów