wypalanie smieci przy granicy z dzialka

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mateusz korpal
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2010, 21:11
wypalanie smieci przy granicy z dzialka

autor: mateusz korpal » 30 sie 2010, 21:21

Witam,
Moim sąsiadem jest wlasciciel stacji benzynowej. Teren pod inwestycje kupil od mojego taty. Mamy wspolna granice. Przy sprzedarzy gruntu cepeniarz zobligowal sie ustnie ( trudno ) do odgrodzenia dzialki.Po wielu klotniach sam ogrodzilem dzialke. Mam pytanie. Przy postawionym plocie cepeniarz wypala smieci ( folie, papiery tekture.. itd. wczesniej palenisko mial na moim terenie ). Ile metrow od plotu powinien sie odsunac i czy wogole moze wypalac takie smieci skoro prowadzi dzialalnosc gospodarcza.
P. S. Ojciec pozwoli sobie wejs na glowe a ja musze to wszystko prostowac

Awatar użytkownika
Brutus80
rekomendowany doradca
Posty: 245
Rejestracja: 18 sie 2010, 15:05
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:
Re: wypalanie smieci przy granicy z dzialka

autor: Brutus80 » 31 sie 2010, 16:03

Nie wolno wypalać śmieci we własnym zakresie. Od tego są spalarnie i wysypiska, żeby tego nie robić u siebie. Jest to zanieczyszczanie środowiska. Może warto nim zainteresować ochronę środowiska?
Pozdrawiam
Tomek BRUTUS Łuczak
Projekty, kosztorysy, nadzory - zapytaj.

oleyu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:24
Lokalizacja: dolnośląskie
Re: wypalanie smieci przy granicy z dzialka

autor: oleyu » 31 sie 2010, 16:14

straż miejską zawiadomić lub policje jak nie ma straży miejskiej w miejscowości.
Dostanie mandacik jak nic.

pracuser
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 17 sie 2010, 23:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: wypalanie smieci przy granicy z dzialka

autor: pracuser » 01 wrz 2010, 1:56

u mnie po wezwaniu w podobnej sprawie straż miejska przyjechała po 2 godzinach od wezwania. Byłem pozytywnie zaskoczony :)


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów