Strop Teriva

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Władek Janusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2006, 14:54
Lokalizacja: Płońsk
Strop Teriva

autor: Władek Janusz » 11 sie 2006, 15:07

Czy ktokolwiek z projektantów w celu podwyższenia nośności stropu Teriva stosował w tym celu styropian tj.: ażeby uzyskać wyższą wysokość pustaka dokładał na jego wierzchu styropian i np. ze stropu Teriva I bis uzyskiwał strop Teriva II lub Teriva III (uwzględniając rozstaw belek dla tych stropów, a jeżeli tak to z jakim skutkiem.
Producent stropu zasugerował takie rozwiązanie inwestorowi, moim zdaniem niewłaściwe, ale ktoś z Was może ma jakieś opracowania do tego tematu potwierdzone atestem.

Pantcho
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 25 maja 2006, 13:44
Lokalizacja: Opolskie

autor: Pantcho » 30 sie 2006, 12:52

Powiem szczerze że trochę to dziwne rozwiązanie. oim zdaniem zwiększy to tylko jego wysokość

Władek Janusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2006, 14:54
Lokalizacja: Płońsk

autor: Władek Janusz » 02 wrz 2006, 18:14

Długo musiałem czekać na jakąkolwiek odpowiedź, problem musiałem rozwiązać sam przy pomocy specjalistów z ITB. W każdym bądź razie dziękuję. Uwaga: rozwiązanie ze styropianem nie wchodzi w rachubę.


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów