Czy warto się wprowadzic do swiezo wybudowanego domu??

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

natalia i adam
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2010, 11:14
Czy warto się wprowadzic do swiezo wybudowanego domu??

autor: natalia i adam » 26 lip 2010, 11:34

Witam.

Co sądzicie o wprowadzeniu się do domu w roku tym samym w którym został wybudowany??? Czy warto??? Czy lepiej poczekac?? Jakie moga byc (-) a jakie (+) i czy warto zaraz wprawiac okna pcv do domu? I co sądzicie o ogrzewaniu swiezowybudowanego domu w stanie zamkniętym?? I czy jesli się wprowadzimy do swiezowybudowanego domu moga powstac grzyby i pleśń na scianach???

Czekam na jakieś rozsądne podpowiedzi:) :)
Natalia i Adam

Awatar użytkownika
tomo209
Aktywny
Aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 05 gru 2008, 15:40
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontaktowanie:
Re: Czy warto się wprowadzic do swiezo wybudowanego domu??

autor: tomo209 » 27 lip 2010, 22:05

Wg mnie wprowadzanie się do domu w tym samym roku w którym został zbudowany to jedna z najgorszych rzeczy jakie można uczynić. Należy sobie uświadomić ile wody technologicznej zostało wprowadzonej na mury stropy tynki posadzki... To są setki, tysiące litrów wody która gdzieś musi się podziać. Odparowanie wody technologicznej do bezpiecznej ilości z budynku w stanie surowym otwartym trwa około 6miesięcy jeżeli dom zbudowany w technologii tradycyjnej. Zamknięcie jej wewnątrz, wstawienie okien, niezapewnienie wzmożonej wentylacji to tylko i wyłącznie kłopoty. Dom jest inwestycją na całe życie a w pośpiechu można zaprzepaścić ogrom pracy czasu i pieniędzy zainwestowanych w pocie czoła. Do głosu dochodzi też osiadanie budynku. powstawanie rys jest tutaj czymś naturalnym. Jeżeli można było "podziać się' gdziekolwiek indziej przez tyle lat to myślę że okres nawet jednego roku będzie możliwy do zniesienia 'jeszcze nie na swoim' Ot moje zdanie. Pozdrawiam Tomasz


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów