Ocieplić poddasze

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

samouk
Re: Ocieplić poddasze

autor: samouk » 31 sty 2010, 15:47

Gelson_Mandela pisze:Teraz ja nie rozumiem co proponujesz. następnie całość przykryć folią i poprzykręcać wieszaki do krokwi. Później na to druga warstwa wełny i profile do wieszaków Wtedy rozumiem że będą tylko punktowe przebicia foli. Ale ten sposób jest raszej niedopuszczalny aby warstwy wełny rozdzielać folią paroizolacyjną.


Ja nigdzie nie napisałem, żeby obie warstwy rozdzielać folią! Wyobrażam to sobie tak:
- I warstwa wełny - między krokwiami (płyty, więc "siedzą" na wcisk)
- na to druga warstwa wełny (wieszaki "przechodzą" przez tą wełnę)
- pod wełnę II warstwy - folia paroizolacyjna
- na folii ruszt (mocowany do końcówek wieszaków schowanych pod folią)
- na ruszcie k-g
Nie mam jeszcze pewności, czy nie byłaby również prawidłowa wersja, aby folię paroizolacyjną kłaść NA RUSZT, a dopiero potem k-g. Na razie jeszcze nie rozpytywałem o to, bo temat mam dopiero na lato.

Pozdr.
Jerzy

emilsen4
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 18 sty 2009, 18:41
Re: Ocieplić poddasze

autor: emilsen4 » 31 sty 2010, 22:43

Witam ja bym proponowal aby folie przykleic na ruszt za pomoca tasmy dwustronnej i potem na folie g/k al patrzac na wypowiedzi poprzednikow sa bardziej obeznani niz ja:)

matemmatem
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:08
Re: Ocieplić poddasze

autor: matemmatem » 06 kwie 2010, 18:27

Może zamiast wełny zastosować płyty thermoblok??

Co o tym sądzicie??

manior
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 04 maja 2010, 14:00
Re: Ocieplić poddasze

autor: manior » 04 maja 2010, 14:29

A co to takiego te płyty??

Awatar użytkownika
Waldzki
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 06 cze 2010, 12:31
Re: Ocieplić poddasze

autor: Waldzki » 06 cze 2010, 13:43

emilsen4 pisze:Witam ja bym proponowal aby folie przykleic na ruszt za pomoca tasmy dwustronnej i potem na folie g/k al patrzac na wypowiedzi poprzednikow sa bardziej obeznani niz ja:)

Najlepsze proste i jasne rozwiązania folię na tasme do profili bez kombinacji :roll: 100% dobrze :D
Przykręcenie płyt to kosmetyka ważne co pod spodem Zapraszam Profesjonalnie

markus_n
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 lip 2010, 9:02
Lokalizacja: janów
Re: Ocieplić poddasze

autor: markus_n » 26 lip 2010, 10:05

Do izolacji poddasza polecam płyty thermoblok. Wykonane są z włókien drzewnych (materiał w 100 % ekologiczny). Świetnie nadają się do izolacji ścian i poddasza. Izolują termicznie i akustycznie, bardzo dobrze akumulują ciepło. Więcej informacji znajdziesz na stronach muratora lub producenta.


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów