sterownik oświetlenia

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

zeeon
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 04 lip 2010, 19:34
sterownik oświetlenia

autor: zeeon » 09 lip 2010, 9:05

Czy ktoś z Was korzysta może z czegoś takiego:

-http://www.allegro.pl/item1131606493_sterownik_oswietlenia_rc5_odbiornik_na_pilota_rc_5.html

lub np.
-http://allegro.pl/item1103864991_zdalne_sterowanie_przez_internet_do_16_urzadzen.html

Czy warto coś takiego instalować, jakie koszty poza samymi urządzeniami trzeba by ponieść?

Awatar użytkownika
niviss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 08 wrz 2009, 7:36
Lokalizacja: Niviss Polska
Re: sterownik oświetlenia

autor: niviss » 13 lip 2010, 13:09

A co ty chcesz sterować dokładnie? Paski LED?
Najprostrzy sterownik do pasków kosztuje niecałe 40zł.

zeeon
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 04 lip 2010, 19:34
Re: sterownik oświetlenia

autor: zeeon » 14 lip 2010, 20:37

A czy nie mówisz o sterowniku RGB? Chodzi mi o sterowanie nie tylko paskami LED ale i głównym światłem za pomocą pilota logitech.

Awatar użytkownika
niviss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 08 wrz 2009, 7:36
Lokalizacja: Niviss Polska
Re: sterownik oświetlenia

autor: niviss » 15 lip 2010, 6:43

Pytasz się czy warto instalować - i tak i nie - zależy na czym Ci zależy. Sterownie oświetlenia pilotem rc5 ma pewne wady tzn.:
1. takie urządzenie pobiera Ci stale prąd bo musi pracować na stand-by
2. częstotliwości pracy pilota potrafią się pokrywać z częstotliwością TV, radia lub innego urządzenia, a potrafi to mocno uprzykrzyć życie kiedy zwiększając głośność wyłączasz sobie światło w pokoju
3. takie urządzenia trzeba gdzieś schować w ścianie

Zanim to kupisz dla całego domu to kup sobie 1 sztukę i potestuj przez tydzień a nawet miesiąc. Mój kolega kupił sobie taką zabawkę, ale później miał tylko kolejnego pilota którego musiał pilnować i... w końcu to zdemontował.


Wróć do „Oświetlenie wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów