Jaki wybrać wkład kominkowy ?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
marcin2057
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 22 sie 2007, 15:50
Jaki wybrać wkład kominkowy ?

autor: marcin2057 » 26 lis 2008, 16:23

witam przymierzam się do kupna wkładu i nie wiem który wybrać kominek bedzie spełniał funkcję ozdobno-grzewcza w sezonie wiosennym i jesiennym i czasem latem powierzchnia do ogrzania to ok 80 m kw
podaję linki do wkładów:

allegro.pl/item487020344_wklad_kominkowy_wklady_kominek_piekny_d1.html

allegro.pl/item486049267_kominki_na_kazda_kieszen_wklad_kominkowy_maja.html

leroymerlin.pl/mpng2-front/pre?zone=3cols&idLSPub=1125298409&idEIPub=1124800858

Który wybrać?

Awatar użytkownika
marcin2057
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 22 sie 2007, 15:50

autor: marcin2057 » 28 lis 2008, 16:05

a może macie jakieś opinie o wkładach kominkowych z marketów typu leroy merlin lub nomi
a może jakieś doświadczenia i opinie o firmie kratki.pl

kurczakowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2008, 9:50

autor: kurczakowski » 29 lis 2008, 10:56

Ja tez jestem zainteresowany wkładem firmy kratki.pl gdyż wkłady te maja przystępną cenę.Cięzko jest znalezć konkretne info o jakości kratki.pl

andistoprocent
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 08 mar 2009, 16:43
Re: Jaki wybrać wkład kominkowy ?

autor: andistoprocent » 08 mar 2009, 17:57

80mkw kominek o mocy do 10 kw swobodnie wystarczy. "a jaki? to dobry?" proszę na priv odpowiem doradzę :D andistoprocent

Jeżeli chodzi o wkłady na ciągłe palenie odradzam wkłady z supermarketów. Takie wkłady to na działkę rekreacyjną :D



allegro.pl/item563947538_kominki_obudowy_z_montazem.html

mo

autor: mo » 09 mar 2009, 13:03

Ja polecam firmę
koperfam.pl/kominki_piece.html

najlepiej skontaktować się z osobą. która rozpatruje reklamacje.
Niestety nie pamiętam nazwiska.
Ten Pan pomoże dobrać wkłady kominkowe tak aby nie było później reklamacji i dodatkowych kosztów.
A w dziale zakupów przy zakupuje całego zestawu może udało by się wynegocjować rabaty :)

andistoprocent
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 08 mar 2009, 16:43

autor: andistoprocent » 13 mar 2009, 22:22

mo pisze:Ja polecam firmę
koperfam.pl/kominki_piece.html

najlepiej skontaktować się z osobą. która rozpatruje reklamacje.
Niestety nie pamiętam nazwiska.
Ten Pan pomoże dobrać wkłady kominkowe tak aby nie było później reklamacji i dodatkowych kosztów.
A w dziale zakupów przy zakupuje całego zestawu może udało by się wynegocjować rabaty :)


Rabatki raczej z kopru :D kominek z usługą -25% może powiesz?

gregory_1975
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 30 kwie 2009, 23:13
Re: Jaki wybrać wkład kominkowy ?

autor: gregory_1975 » 06 maja 2010, 22:57

witam,

czy użytkuje ktoś może wkład z kominkowy firmy Cheminees Diffusion.
Proszę o opinie.
pozdrawiam gregory

Zdun_db
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:55
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Kontaktowanie:
Re: Jaki wybrać wkład kominkowy - DOBRY, CZYLI NIE TANI

autor: Zdun_db » 21 cze 2010, 16:06

Trzeba sobie zdać sprawę z faktu, że wkład kominkowy to urządzenie grzewcze. Jak każde urządzenie, jeśli jest tanie, to może nie być dobre. Tanie wkłady z marketu są robione siermiężnie pod względem wzornictwa, oszczędnie pod względem ilości i jakości surowca oraz prymitywnie pod względem konstrukcji komory spalania. Taki wkład może być nietrwały (często zdarzają się pęknięcia po roku lub dwóch latach pracy), brudzi się szyba, a wkład spala mnóstwo drewna.

Jeśli myślicie o dogrzewaniu domu kominkiem, należy wziąć wkład z wyższej półki, o wyższej sprawności (najlepiej min. 80%). Mam kilku klientów, którzy grzeją budynki o pow. 140 m kw. tylko kominkiem (bo nie mają jeszcze gazu, a mieszkają cały czas na miejscu) i przy zastosowaniu wkładów kominkowych Romotop-Dynamic spalają przez całą zimę zaledwie 7-8 metrów drewna. Z drugiego "bieguna" przytoczę historię kobiety, która ma tani wkład produkcji ..... nazwy firmy nie wymienię, powiedzmy tylko, że jest to firma krajowa, i przez zimę spaliła .... 21 metrów drewna (i wcale nie była zadowolona z ilości wygenerowanego ciepła). Przyjmując, że metr drewna kosztuje ok. 150 zł, różnica w cenach wkładów może bardzo szybko zwrócić się.

Kulfon
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2010, 7:51
Re: Jaki wybrać wkład kominkowy ?

autor: Kulfon » 09 lip 2010, 8:16

Ja myślę sobie, że z kominkiem to jest tak, że się wybiera wywalony w kosmos, z pięknym kamieniem i miejscem na drewno, a mało kto myśli o wkładzie.
To tak jak kupować wypasiony samochód i nie brać pod uwagę silnika.
Kupisz fajne auto z marnym, czyli psujacym się i słabym silniekiem i cierpisz. Co ci wtedy po tym, że masz tapicerkę skórzaną.
Porównałem kominek z samochodem, bo jakiś czas temu wybierałem jedno i drugie.
Mój sąsiad też wtedy wybierał wkład. Teraz, w porównaniu z moim, ma zawsze paskudnie osmoloną szybę i biega po drewno dużo częściej niż ja. :)
Nie powiem co on wybrał i nie powiem co ja wybrałem, bo mnie tu zaraz pogoni ktoś, że robię reklamę. Grunt, że ja wydałem na sam wkład coś 5tys, on chyba 2tys. Na początku on śmiał się ze mnie, że przepłaciłem. Teraz to ja mam powody do śmiechu :)

Kominki Gibon
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 10 sie 2010, 14:07
Re: Jaki wybrać wkład kominkowy ?

autor: Kominki Gibon » 10 sie 2010, 14:45

Ja polecam wkłady maxflam. Mają przystępną cenę i można podłączyć do nich powietrze z zewnątrz. Są to nieliczne żeliwne wkłady mające taką możliwość. Zamontowałem kilka u swoich klientów - pali się w nich rewelacyjnie, a jak już się rozgrzeją, to ufff jak gorąco. Bardzo dobra jakość i wytrzymałość. Dla bardziej zamożnych klientów polecam suprę - sprawdzona francuska marka.

Laik@
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2012, 17:34
Re: Jaki wybrać wkład kominkowy ?

autor: Laik@ » 10 lip 2012, 18:04

Witam
Moze ktos z Was moglby polecic mi wklad powietrzny z trzema szybami okolo 11kW. Musi byc przystosowany do dystrybucji goracego powietrza.
Myslalam o Maji albo Zuzi firmy kratki.pl ale po spedzeniu kilku godzin na roznych forach budowlanych coraz mniejsza mam ochote na te wklady. Podobno nie sa zbyt szczelne i technologia czystej szyby nie bardzo sie sprawdza.
Z drugiej strony firma otrzymala zloty laur klienta na 2012 rok. Mam zupelny metlik w glowie i bardzo prosze o pomoc i rade.
Pozdrawiam

sunn333
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 04 lut 2013, 13:14
Re: Jaki wybrać wkład kominkowy ?

autor: sunn333 » 29 mar 2013, 19:05

na Twoim miejscu zdecydowałbym się na wkład z płaszczem wodnym, będzie on nie tylko pełnił funkcję dekoracyjną, ale również użytkową - może być wsparciem lub podstawowym źródłem centralnego ogrzewania, zerknij sobie chociażby tutaj: http://www.wkladykominkowe.net.pl/wklad ... em-wodnym/ i zapytaj sprzedającego jaki wkład będzie najlepszy dla Twojego kominka

sunn333
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 04 lut 2013, 13:14
Re: Jaki wybrać wkład kominkowy ?

autor: sunn333 » 29 mar 2013, 19:05

na Twoim miejscu zdecydowałbym się na wkład z płaszczem wodnym, będzie on nie tylko pełnił funkcję dekoracyjną, ale również użytkową - może być wsparciem lub podstawowym źródłem centralnego ogrzewania, zerknij sobie chociażby tutaj: http://www.wkladykominkowe.net.pl/wklady-kominkowe/wklady-z-plaszczem-wodnym/ i zapytaj sprzedającego jaki wkład będzie najlepszy dla Twojego kominka

sunn333
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 04 lut 2013, 13:14
Re: Jaki wybrać wkład kominkowy ?

autor: sunn333 » 29 mar 2013, 19:10

na Twoim miejscu zdecydowałbym się na wkład z płaszczem wodnym, będzie on nie tylko pełnił funkcję dekoracyjną, ale również użytkową - może być wsparciem lub podstawowym źródłem centralnego ogrzewania, zerknij sobie chociażby tutaj: http://www.wkladykominkowe.net.pl/wklady-kominkowe/wklady-z-plaszczem-wodnym/ i zapytaj sprzedającego jaki wkład będzie najlepszy dla Twojego kominka

sunn333
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 04 lut 2013, 13:14
Re: Jaki wybrać wkład kominkowy ?

autor: sunn333 » 29 mar 2013, 19:17

na Twoim miejscu zdecydowałbym się na wkład z płaszczem wodnym, będzie on nie tylko pełnił funkcję dekoracyjną, ale również użytkową - może być wsparciem lub podstawowym źródłem centralnego ogrzewania, zerknij sobie chociażby tutaj: http://www.wkladykominkowe.net.pl/wklady-kominkowe/wklady-z-plaszczem-wodnym/ i zapytaj sprzedającego jaki wkład będzie najlepszy dla Twojego kominka


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów