jaka płyta ceramiczna

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

szymka79
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2007, 13:25
jaka płyta ceramiczna

autor: szymka79 » 04 paź 2009, 20:39

Witam
stanełam przed wyborem płyty ceramicznej do domku swojego. Jakie macie opinie na temat firmy BEKO- konkretnie chodzi mi o HIC 64404 T. czytałam w necie dużo negatywów na temat Beko. Zaczełam mysleć o elektroluxe, gorenje lub innej i tu
/http://www.agdexpert.pl/porovnani/?vids=11229,9135942,9041446

a z gorenje GORENJE ECS 680 AC

Co doradzicie?

Przemek
Re: jaka płyta ceramiczna

autor: Przemek » 06 paź 2009, 8:13

BEKO znam z zachodu europy mimo iz to turecka firma ...
polecam ! sprzet dobrej jakości.

cirrus
Aktywny
Aktywny
Posty: 184
Rejestracja: 24 cze 2009, 15:49
Re: jaka płyta ceramiczna

autor: cirrus » 18 paź 2009, 17:43

z tego co słyszałam, to z płyty z Beko złe nie są, a jeżeli chodzi o te alternatywy to w sumie nie wiem do jakiej kwoty chcesz kupić płytę ceramiczną, ale z tych trochę droższych to electrolux EHD 68210 P również jest bardzo dobra, na electro.pl kosztuje ona 2359.00 zł, nie wiem jak w tradycyjnych sklepach, chociaż z zwykłym sklepie AGD/RTV będzie lekko droższa..także życzę powodzenia w wyborze ;)

dreszcz
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 19 kwie 2010, 9:27
Re: jaka płyta ceramiczna

autor: dreszcz » 28 cze 2010, 12:28

Marka Beko jest bardzo dobra, ale niestety maja drogi sprzęt. Trzeba się nieźle naszukać, żeby znaleźć coś w niższych cenach tej marki, ale da się. Ja ostatnio trafiłam na bardzo fajną pralkę na magicznej planecie właśnie tej marki. Wielu moich znajomych ma ich sprzęt i praktycznie nie są w stanie nic złego o nim powiedzieć, więc nie ma co się zastanawiać - kupuj, bo warto.

agamaz
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 16 kwie 2008, 0:57
Lokalizacja: wrocław
Re: jaka płyta ceramiczna

autor: agamaz » 08 lis 2010, 0:07

Drodzy forumowicze!!!
Przede mną jeszcze chwila do zakupu sprzętu AGD, jednakże już zaczynam się rozglądać. Na początek interesuje mnie płyta grzewcza - postawiliśmy na gaz, ale płyta ma być ceramiczna, co daje nam płytę gazową ceramiczną.

I tu proszę nie mylić z płytami pół na pół gazowo-elektrycznymi ani gazem na szkle.

Interesuje nas gaz przykryty w całości płytą ceramiczną. Znalazłam takie rozwiązanie w firmiy DYNAXO, robią płyty gazowe ceramiczne do campingów i na tej bazie zrobili 2 warianty domowe: płytę Dyna Cook X5 i X2 (odpowiednio z 2 i 5 palnikami). W związku z powyższym mam następujące pytania:
1. Czy ktoś z Was ma taką płytę i jak się ona sprawdza w praktyce? (a jeśli jest z Wrocławia lub okolic, to czy możnaby było "ją zwiedzić"?)
2. Czy widzieliście jakieś inne płyty gazowe ceramiczne ? (Widziałam jeszcze ofertę Mastercook-a, ale na jakiejś stronie o kuchenkach, a na stronie Mastrecook-a niestety nic na ten temat nie ma)

Pozdrawiam i czekam na wieści
Aga
aga_z_wrocławia

joannaz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2012, 14:22
Re: jaka płyta ceramiczna

autor: joannaz » 30 paź 2012, 14:27

Witam!
Mam takie pytanie odnośnie tej płyty ceramicznej gazowej, czy w rezultacie się pani zdecydowała, a jeśli tak to jak się spisuje?

agamaz
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 16 kwie 2008, 0:57
Lokalizacja: wrocław
Re: jaka płyta ceramiczna

autor: agamaz » 31 paź 2012, 22:40

Witam!
Tak, zdecydowaliśmy się na zakup płyty Dynaxo i od ponad pół roku testujemy ją w codziennej kuchni.
W moim odczuciu sprawuje się dobrze, czyli normalnie. Jednakże, proszę nie wymagać ode mnie wyliczeń czy i ile gazu zaoszczędziłam i ile prądu (na iskrownik) zużyłam bo nie jestem maniakiem z kalkulatorkiem w oczach i takich danych ani nie mam, ani nawet nie weryfikuję tego co producent podaje (wychwalając kuchenkę jako super oszczędną w stosunku do tradycyjnej gazowe, elektrycznej i indukcyjnej) nie, żebym podważała jego wyliczenia.
Natomiast, na pewno można skorzystać z dodatkowego grzania w zupełności za darmo. Mianowicie, ciepłe powietrze idące pod płytą od poszczególnych palników do kratki wentylacyjnej ma ściśle określone drogi z dodatkowymi otworami. Także stawiając na tych drogach zimne garnki, możesz je spokojnie ogrzać może zupa Ci nie zawrze, ale nada się do jedzenia. Jednocześnie, można to wykorzystać do utrzymania ciepłoty zagrzanej wcześniej potrawy uwaga, bo może się przypalić.
Przed kupnem i montażem kuchenki DynaCook trzeba być świadomym kilku rzeczy:
- płyty występują w dwóch wariantach (przynajmniej tak było jeszcze rok temu): 2- i 5-palnikowej. Nie wiem czy jeśli kupisz dwie płyty 2-palnikowe (w celu uzyskania tradycyjnej 4-palnikowej kuchenki), możesz je umieścić w blacie bezpośrednio obok siebie czy musisz zachować minimalny odstęp, np. 10 cm między nimi. My wybraliśmy wariant 5-palnikow i nie narzekamy, szczególnie podczas Świąt.
- w przypadku wyboru płyty 5-palnikowe, musicie przewidzieć pod nią szafkę o szerokości co najmniej 90 cm
- powyższe co najmniej 90 cm ulegnie zmianie, jeśli (tak, jak u nas) płyta jest umieszczona zaraz koło szafek stojących. Wtedy trzeba zachować dodatkowy minimalny odstęp 10 cm od szafek. Dlatego, w rezultacie, mam pod płytą szuflady na 100 cm. Wpadłam na to w ostatniej chwili i musiałam szybko rozplanować na nowo szafki kuchenne. Na szczęście nie zburzyło to bardzo wymyślonego wcześniej układu, ale zawsze warto uwzględnić to na spokojnie w rozmieszczaniu szafek i urządzeń.
- ponadto, płyta ta wymaga szafki z odpowiednią wentylacją. Być może przy płytach elektrycznych jest tak samo - nie wiem. Trzeba na to zwrócić uwagę człowiekowi od szafek.
- i oczywiście kupując szerszą niż standardowa kuchenkę, musieliśmy przewidzieć też szerszy wyciąg.
- dodatkowo, niestety jak nie ma prądu, to też nie ma gotowania, bo są tu iskrowniki, do których nie masz dostępu (jak przy kuchenkach gazowych z rusztami, gdzie możesz się posiłkować zapałkami). Rozwiązaniem jest założenie odpowiedniego UPS-u. Jak się zapytasz, to producent podpowie Ci, co można by założyć na własną rękę.

Ponieważ, jak już pisałam, z wymaganiami technicznymi szafki pod płytę zapoznałam się dosyć późno było już na etapie początku wykonywania szafek do kuchni, zgłębiłam instrukcję bardzo mocno i zamęczałam pytaniami niejakiego pana Pawła przedstawiciela producenta który okazał się bardzo pomocny, kompetentny i miły.

Podsumowując, my bardzo sobie kuchenkę chwalimy. Jednakże zdaję sobie sprawę, że cena za tę płytę jest dosyć wysoka. Dla mnie najważniejszy był aspekt bardzo przyziemny łatwość czyszczenia przy wykorzystaniu tańszego paliwa, jakim jest gaz w porównaniu do prądu. Niestety, spośród sprawdzonych przeze mnie środków czyszczących nie ma takich, które doczyściłyby wszystkie zaschnięte podczas gotowania brudy, więc należy jak najszybciej zakupić skrobak do płyt ceramicznych niestety producent go nie dołącza. Ale po zadziałaniu skrobakiem i środkiem czyszczącym kuchenka wygląda jak nowa.
W razie dalszych pytań, chętnie odpowiem w miarę moich możliwości czasowych.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w ważnych wyborach AGD.
Aga z Wrocławia
aga_z_wrocławia

joannaz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2012, 14:22
Re: jaka płyta ceramiczna

autor: joannaz » 01 lis 2012, 9:58

Bardzo Pani dziękuję. Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Pozdrawiam.

agamaz
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 16 kwie 2008, 0:57
Lokalizacja: wrocław
Re: jaka płyta ceramiczna

autor: agamaz » 01 lis 2012, 17:55

Właśnie zobaczyłam na stronie producenta opisywanej przeze mnie płyty (www.dynacook.pl), że wprowadzają płytę 4-palnikową - powodzenia w dalszych wyborach
Aga
aga_z_wrocławia

agamaz
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 16 kwie 2008, 0:57
Lokalizacja: wrocław
Re: jaka płyta ceramiczna

autor: agamaz » 01 lis 2012, 18:07

Tylko, że rozmiar płyty się nie zmienił..... a brak jedengo palnika w rogu wpłynął jedynie na zmniejszenie ceny w stosunku do 5-palnikowej.
aga_z_wrocławia

mieczysław
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:39
Re: jaka płyta ceramiczna

autor: mieczysław » 16 lis 2012, 9:03

Myślę, że ciekawą alternatywą jest kuchenka z palnikami pod płytą ceramiczną która wygląda jak indukcja a jest na gaz nazywa się chyba sol-gaz . Znajomi taka kupili i są zadowoleni. Jest ładna i butla gazowa wystarczy na dwa razy dłużej niż normalnie.
Pozdr.

somek
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 17 maja 2012, 9:47
Re: jaka płyta ceramiczna

autor: somek » 23 lis 2012, 11:53

Warto zainwestować w płytę indukcyjną chociaż gaz jest tańszy to indukcja bardzo szybko się nagrzewa i dzięki temu gotowanie jest szybsze

mariusz36-6
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2012, 23:46
Re: jaka płyta ceramiczna

autor: mariusz36-6 » 08 gru 2012, 20:27

Też polecam gorąco płytę indukcyjną, mam ją od 3 lat firmy Teka i jestem bardzo zadowolony.


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów