Nierzetelny wykonawca fundamentu

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

aneczka25
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:20
Lokalizacja: Podkarpacie
Nierzetelny wykonawca fundamentu

autor: aneczka25 » 18 cze 2010, 12:37

Witam,
Proszę o radę jak postąpić z nierzetelną firmą, która wykonała mi fundamenty. Na oko fundamenty są niechlujnie wykonane, góra z dołem mijają się o 10 cm, przez co mieliśmy kłopot z wykoaniem ociepelnia fundamentu ( trzeba było albo skuwać albo nadkładać klejem). Geodeta dokonujący pomiaru fundamentu, stwierdził że różnice są nawet do 6cm, a norma budowlana jest do 2 cm. Budowlaniec wiedział, że chcemy budować z bloczków H+H, mimo to spaprał robotę. Mam umowę, mam zdjęcia ekipy przy pracy, nie mam faktury, bo budolaniec nie wystawił, twierdził, że musiałabym mu dopłacić na wat. Proszę o rady

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Nierzetelny wykonawca fundamentu

autor: Interno » 18 cze 2010, 22:10

A w UMOWIE jakie są zapisy odnośnie odbioru i zapłaty.
Kto dokonał odbbioru?
Pieniążki do łapy bez pokwitowania, czy też wystawiono pokwitowanie?
Jakie straty lub dodatkowe koszty spowodowało niechlujne wykonanie fundamentów ?
Może warto sprawą zainteresować innych potencjalnych inwestorów aby unikali tego pseudowykonawcy.
Osobiście bym nie odpuścił takiemu partaczowi.

aneczka25
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:20
Lokalizacja: Podkarpacie
Re: Nierzetelny wykonawca fundamentu

autor: aneczka25 » 19 cze 2010, 10:57

Jeśli chodzi o zapłatę to ja zawaliłąm, gość mnie prosił, żebym od razu zapłaciła , żeby mógł wypłacić koparkę i zapłacić za wypożyczone "blachy" (nie wiem jak to się fachowo nazywa). Tak naprawdę nikt tego jeszcze nie odebrał. A straty są ktoś będzie musiał fundamenty wyrównać, umocnić pęknięcia. Jakoś byłam przekonana, że jak mam umowę to nie będzie problemu. Pisze Pan, że by nie darował tzn. jak by Pan postąpił? Na błędach się człowiek uczy :(

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Nierzetelny wykonawca fundamentu

autor: Interno » 19 cze 2010, 19:39

Pierwszy błąd to brak nadzoru na budowie.
Drugi to kontynuowanie robót na wadliwie wykonanych fundamentach.
Należało skutecznie przymusić wykonawcę do usunięcia usterek lub do poniesienia kosztów naprawczych podczas kontynuacji dalszych robót.
Nie wiem czy będzie Pani potrafiła cokolwiek wyegzekwować od cwanego wykonawcy.
Przydałoby się wsparcie kogoś kompetentnego w sprawach budowlanych z jednoczesną znajomością Kodeksu Cywilnego


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów