problemy z dachówką Tondach

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

igodyn
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2010, 14:21
problemy z dachówką Tondach

autor: igodyn » 07 cze 2010, 14:23

w 2002 r. pokryliśmy dom dachówką angobowaną Tondachu - przy zakupie dostaliśmy kartę gwarancyjną, dachówka po 7 latach zaczyna się sypać - już 7 dachówek rozsypało się w mak, i następne zaczynają się łuszczyć. Firma Tondach po złożeniu reklamacji wysłała swojego praownika na wizję lokalną, a następnie w piśmie odmówiła nam uznania reklamacji powołują się na błędy w wykonaniu pokrycia- zbyt mało dachówek wentylacyjnych i wykończenie boczne blachą a nie dachówką krańcową. Przy sprzedazy kupiłam tyle wentylacyjnych ile mi polecono w sklepie - ale oczywiście nie mam na to żadnego dowodu, gwarancja nie zawierała żadnych zaleceń co do ich liczby. Co do dachówek krańcowych, sprzedawca nic mi nie mówił, że obowiązkowo muszę ich użyć, zresztą przecież np. jak kryje się dachy w zabudowie szeregowej to nie używa się dachówek krańcowych. Czy ktoś miał takie problemy z Tondachem? Jak można zakwestionować ich opinię?

ecodach
Re: problemy z dachówką Tondach

autor: ecodach » 12 cze 2010, 23:22

Fajnie się z tego wytłumaczyli .
Proponuje zgłosić się do prawnika zapłacić za wizytę 40 zł i poprowadzi Pana na dobry trop :)

Awatar użytkownika
tomo209
Aktywny
Aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 05 gru 2008, 15:40
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontaktowanie:
Re: problemy z dachówką Tondach

autor: tomo209 » 18 cze 2010, 8:27

wg mnie tylko droga sądowa ma szansę powodzenia. Indywidualnie niestety nie jest w stanie się niczego załatwić. Firma z całą pewnością ma osoby zawodowo zajmujące się "miganiem od odpowiedzialności' Dlatego wskazane:
-wizyta u prawnika
-pozew sądowy
-wizyta niezależnego biegłego (eksperta budowlanego)
-sprawa sądowa
-oczekiwanie na przelew/wymianę pokrycia przez producenta

RafałW
Aktywny
Aktywny
Posty: 206
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: problemy z dachówką Tondach

autor: RafałW » 19 cze 2010, 0:02

Tondach najpierw zbywa klientów, a gdy Ci się niepoddają przysyła własną ekipę z nową partią badziewia i wymieniają.

albercik295
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 07 kwie 2010, 12:34
Lokalizacja: nysa
Re: problemy z dachówką Tondach

autor: albercik295 » 03 lip 2010, 14:54

Na moje oko to będzie jak u mnie dachówki szczytowe na max rozstawie dało sie założyć na łaty pod warunkiem że dachówka była ściśnięta na max, Przyjechała pani przedstawiciel na nasz region i w przeprosiny przywiozła kilka koszulek i metrówek. tak wygląda współpraca z tym producentem. Lipa totalna.

Ja teraz już bym nigdy nie polecił tej dachówki, jak i producenta.

Niech twój prawnik wyśle do nich pismo, zobaczysz jaka będzie ich reakcja.
Bo polubownie to nic nie załatwisz. :twisted:

merynos_la1
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2018, 10:21
Re: problemy z dachówką Tondach

autor: merynos_la1 » 07 wrz 2018, 10:53

Cześć

Proszę o kontakt. Mam podobny problem. 692 175 961 merynos_la1@wp.pl


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów