Pistolet natryskowy PFS 105E BOSCH

Dział przeznaczony przede wszystkim dla dekarzy i profesjonalistów. Tutaj poznacie najnowsze narzędzia dekarskie, które przydadzą się w Waszej codziennej pracy.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

lorina
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2010, 23:51
Pistolet natryskowy PFS 105E BOSCH

autor: lorina » 08 cze 2010, 0:16

czy ktoś ma doświadczenie w używaniu tego sprzętu jak dobrać lepkość farb,czy jest sposób na badanie lepkości farb?

mariog
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 06 cze 2010, 14:19
Re: Pistolet natryskowy PFS 105E BOSCH

autor: mariog » 08 cze 2010, 19:09

Lepkości czy gęstości? Do pistoletu jest dodany mały lejek,a w instrukcji obsługi podano sposób na sprawdzenie gęstości farby.Oczywiście jest to niepraktyczne.Chyba,że robimy analizy w jakimś laboratorium.
Na każdej puszce farby są podane proporcje rozcieńczania,dla pistoletu to ok.15 do 20%.

lorina
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2010, 23:51
Re: Pistolet natryskowy PFS 105E BOSCH

autor: lorina » 08 cze 2010, 23:21

Sprzęt kupiłem na allegro instrukcja to płyta wideo,a co do gęstości to tam mowa jest o lepkości,a do pomiaru jest pojemnik 100ml,w serwisie części zamiennych Boscha też występuje ten pojemnik 100ml jako lepkościomierz.Farby znajdujące się na rynku mają różne gęstości,na filmie podają proporcje do rozcieńczania 10% dla niektórych farb to za mało anie wszyscy producenci uwzględniają pistolet. Ja takiego lejka jak piszesz mariog, nie otrzymałem i mam problem z ustaleniem odpowiedniej gęstości optymalnej dla pistoletu,pozostaje mi metoda prób i błędów bo nie wiem czy uda mi się dokupić taki lejek ,choć jak napisałeś jest to nie praktyczne.

mariog
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 06 cze 2010, 14:19
Re: Pistolet natryskowy PFS 105E BOSCH

autor: mariog » 09 cze 2010, 5:57

OK, napisz jaką farbą i co chcesz malować.Metoda prób i błędów to chyba dobry pomysł skoro nie masz doświadczenia.Pamiętaj tylko nie staraj się pomalować na raz.Gęstość farby(bo tak wolę to nazywać)ustalisz próbując i 10% to mało.Pokręć trochę beck-iem,aby nauczyć się jak zmieniać szerokość natrysku i pokręć trochę by zmieniać ilość podawanej farby.


Wróć do „Narzędzia dekarskie, narzędzia budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów