jakie farby i tynki dekoracyjne

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

pewnaekipa
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 21 lut 2010, 22:11
Re: jakie farby i tynki dekoracyjne

autor: pewnaekipa » 25 maja 2010, 11:31

No właśnie wrzucajcie zdjęcia do galerii! Ja jak pamiętam pierwszy raz kładłem stiuk wenecki magnata kilka lat temu. Ciekawe doświadczenie. Dostałem zlecenie i powiem szczerze że byłem wtedy zielony w tym temacie. Troszkę trzeba było się nagimnastykować ale efekt bardzo ładny. Prawda jest taka że jeżeli ktoś nie widział jak się to robi to lepiej skorzystać z możliwości zamówienia specjalisty.

Damian K
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2010, 20:09
Lokalizacja: Świdnica
Re: jakie farby i tynki dekoracyjne

autor: Damian K » 31 maja 2010, 20:13

Kłade tynki pergameno - camepaper
0783441626

Pozdrawiam

Przemek
Re: jakie farby i tynki dekoracyjne

autor: Przemek » 01 cze 2010, 9:45

wiec zareklamuj sie na www.zlecenia.forumbudowlane.pl
nie zaśmiecaj forum prosze na forum staramy sie pomagać

Hovie
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 17 wrz 2009, 22:12
Re: jakie farby i tynki dekoracyjne

autor: Hovie » 06 cze 2010, 13:44

Farby i tynki , a ja powiem jeszcze naklejki i fototapety ! Ostatnio są bardzo trendy , wyglądają znakomicie no i łatwo się je nakleja , nie potrzeba sprowadzać ekipy remontowej . Firma Mama Studio oferuje właśnie druk fototapet , robią to w we wręcz fotograficznej jakości , sam mam je w kuchni i polecam !

RYCHOOOOO
Aktywny
Aktywny
Posty: 254
Rejestracja: 09 mar 2008, 11:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:
Re: jakie farby i tynki dekoracyjne

autor: RYCHOOOOO » 06 cze 2010, 20:48

Hovie pisze:Farby i tynki , a ja powiem jeszcze naklejki i fototapety ! Ostatnio są bardzo trendy , wyglądają znakomicie no i łatwo się je nakleja , nie potrzeba sprowadzać ekipy remontowej . Firma Mama Studio oferuje właśnie druk fototapet , robią to w we wręcz fotograficznej jakości , sam mam je w kuchni i polecam !


blagam,nie porównuj tynkow do naklejek i nie reklamuj swojej firmy :D:D:D heheh pozdro

Maciekk
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2010, 9:02
Lokalizacja: Poznań
Re: jakie farby i tynki dekoracyjne

autor: Maciekk » 07 cze 2010, 7:47

Ja mam w salonie na ścianie z kominkiem położoną arabeskę. Jest w tym samym kolorze co reszta ścian (kremowy) a wygląda jakby ściana była z zamszu. Nadaje elegancji.
Jeżeli ktoś chce mieć delikatny efekt to arabeska nadaje się jak najbardziej.

moszimoszi
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 mar 2009, 10:46
Re: jakie farby i tynki dekoracyjne

autor: moszimoszi » 07 cze 2010, 19:27

Dla laików polecam tynki foxa-dla bardziej zawansowanych Caparol, Oikos, sanMarco. Tak naprawdę zależy co chcesz mieć na tej ścianie i dopiero dobrać amteriały.Na sam początek najlepsze będą farby strukturalne:spróbój Zen Foxa-prosta ale ładna dekoracja i możesz pomalować na dowolny kolor.
Jak bedziesz miał pytania pisz na priva-podpowiem

Pozdrawiam
Joaśka

mariog
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 06 cze 2010, 14:19
Re: jakie farby i tynki dekoracyjne

autor: mariog » 08 cze 2010, 21:22

Zapominacie o jednym,stiuk na ścianie czy trawertyn na na kominku,nawet najlepiej wykonany,powinien być częścią aranżacji wnętrza a nie jedynm reprezentacyjnym kątem.

Tommy Lee
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 08 cze 2010, 9:31
Lokalizacja: Wrocław
Re: jakie farby i tynki dekoracyjne

autor: Tommy Lee » 16 cze 2010, 11:32

Magnat ma dobry Stiuk Wenecki, natomiast ja mam bardzo dobre doświadczenia z systemami dekoracji ściennych firmy Fox. Możesz właściwie zrobić ze ścianą co tylko Ci się zamarzy. Masz do wyboru stiuk, trawertyn, relief, bejce, werniksy, patyny i mnóstwo innych.

RYCHOOOOO
Aktywny
Aktywny
Posty: 254
Rejestracja: 09 mar 2008, 11:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:
Re: jakie farby i tynki dekoracyjne

autor: RYCHOOOOO » 16 cze 2010, 16:23

Tommy Lee pisze:Magnat ma dobry Stiuk Wenecki, natomiast ja mam bardzo dobre doświadczenia z systemami dekoracji ściennych firmy Fox. Możesz właściwie zrobić ze ścianą co tylko Ci się zamarzy. Masz do wyboru stiuk, trawertyn, relief, bejce, werniksy, patyny i mnóstwo innych.


masz do wyboru naprawde duzo ale pytanie czy ma sie tez doswiadczenie w kladzeniu warstw dekoracyjnych :)

johnik45
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2012, 22:25
Re: jakie farby i tynki dekoracyjne-lakma

autor: johnik45 » 28 lut 2014, 22:34

chce sie odniesc do wyrobów firmy lakma. od wielu lat pracuje na ich wyrobach i zawsze byłem i mam nadzieje bede zadowolony z ich wyrobów gdyż wszystkie wyroby do dekoracji sa włoskie firmy francessco guardi. nie ma lepszego stiuku wapiennego na naszym rynku jak ich. jest niesamowicie wydajny i uzyskuje sie bardzo bardzo lustrzana powłoke.fajna jest tez farba o efekcie rosy i masy wieloefektowe.z reka na sercu polecam ich stiuk,trawertyn itp.

malkom
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 03 lut 2014, 17:49
Re: jakie farby i tynki dekoracyjne

autor: malkom » 01 mar 2014, 14:26

Bardzo dobrą jakościowo firmą jest Sigma. Marka ta jest dostępna w salonach malarskich Dekoral Professional. Sigma to wyroby z wyższej półki całkowicie niedostępne w zwykłych marketach budowlanych tylko w profesjonalnych salonach. Rewelacyjna jakość. Więcej o malowaniu-http://www.malowanie-warszawa-remontuj.pl/cennik/[/url]

lucy334
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2014, 22:53
tynki dekoracyjne

autor: lucy334 » 01 mar 2014, 22:59

Malarze na sciania połozyli mi piaskowiec rustykalny niestety widac na nim ciemniejsze slady po ponownym nakladaniu bejcy z barwnikiem. czy jest mozliwośc przemalowania tak aby nie utracic efektu lub czy może ktos przemalował na inny kolor??

MAxDat
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2014, 21:53
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:
Re: jakie farby i tynki dekoracyjne

autor: MAxDat » 02 mar 2014, 22:08

Proponuje stiuki :D

Eko_Decor
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2014, 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: jakie farby i tynki dekoracyjne

autor: Eko_Decor » 10 mar 2014, 15:24

Wszystko zależy od gustu, jeżeli chodzi o farby strukturalne polecałbym Caparol Capadecor Putz. Jest to tynk ale nakładany wałkiem. W tym filmiku trochę więcej o tym produkcie:
http://www.youtube.com/watch?v=5fQX0Tpi_QU
Oficjalny dystrybutor firmy Caparol
Color House EkoDecor
Heroldów 6 Warszawa
EkoDecor.pl
sklep internetowy: DlaMalarzy.pl rabat do 25%


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów