Jak wykonać podciąg ?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

szynszylka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 cze 2010, 18:32
Jak wykonać podciąg ?

autor: szynszylka » 06 cze 2010, 18:49

Witam jak w temacie mam zamiar wyburzyć część ściany i póki co postawić ją z karton gipsu. Jak wykończę górę wtedy zostanie zburzona i powstanie wielka przestrzeń. Kolor czarny - ściana nośna max 29cm do wyburzenia kolor czerwony mogę tutaj postawić słup choć nie wiem czy jest konieczny. Kolor zielony ścianka działówka która też zostanie wyburzona jednak z nią to nie problem. Jestem na etapie przygotowywania zbrojenia na fundamenty więc można jeszcze duzo zmienić. Czy słup jest konieczny ? (musiałbym wykonać zbrojenie juz od fundamentów) Czy muszę sie kontaktować z projektantem w tej sprawie (wolę już nie mieć kontaktu z tą osobą)

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Jak wykonać podciąg ?

autor: Interno » 06 cze 2010, 22:07

Słup być może będzie zbędny jeśli ściana przylegająca do przewodów wentylacyjnych jest ścianą nośną lub właśnie tam można ukryć słup.
Potrzebna będzie jednak konsultacja z konstruktorem i zmiany projektowe.
Projekty są objęte prawem autorskim.
Osobiście rzadko podejmuję się zmian nie mając zgody projektanta.

arek_d
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 13 lip 2009, 19:30
Lokalizacja: Dolny śląsk
Re: Jak wykonać podciąg ?

autor: arek_d » 07 cze 2010, 18:19

Teoretycznie zamiast ściany nośnej może pojawić się słup lub ich kilka ale to wszystko musi wyliczyc konstruktor tj. obciążenia aby nie było zaskoczenia za kilka lat.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów