ocieplenie obnizonego sufitu

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

chrobry
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 31 maja 2009, 16:39
ocieplenie obnizonego sufitu

autor: chrobry » 24 maja 2010, 18:03

Mam taką sytuacje. Dach dwuspadowy, na skosach 15+10 cm wełny. Sufit będzie opuszczony w stosunku do jętek o jakies 40cm . Nie wiem jak wykonać ocieplenie takiego sufitu ?

1. Czy dać między jętki wełne 15cm i na stealz sufitu dodatkowo położyć 15 ? Zostanie mi wtedy wolna przestrzeń ok 25 cm ?
2. Czy dać 20cm tylko na stelaż ?

Ewentulanie do pierwszego sposobu dokupić jakiejś taniej wełny i "upchnąć" w te 25cm wolną przestrzeń ? Ale wtedy bede miał 55cm wełny :shock:

GipsKarton
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 750
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:22
Lokalizacja: Szczecin
Re: ocieplenie obnizonego sufitu

autor: GipsKarton » 24 maja 2010, 19:27

w jetki 15 na stelaz 15 - dodatkwo owinac wszystkie kominy wylozyc sciany na brakujaca wysokosc.
podbic od dolu jetki by dac 20cm i na stelazu 10cm - reszta j/w,
stelaz plyty i wysypac granulat.

Awatar użytkownika
Waldzki
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 06 cze 2010, 12:31
Re: ocieplenie obnizonego sufitu

autor: Waldzki » 06 cze 2010, 12:48

Zalecam wykonanie podwojnego stelazu i rozwinąc na nim 25- 30 cm waty wieszaki i profile napewno wytrzymają taki nacisk a zachowanie grubosci ocieplenia zapewni ciepło zimą
Wystarczy zadac sobie pytanie co ma izolowac wata pomiedzy łątkami zimno od zimna
Stosuje sie docieplenia wyciszenia strychu nieogrzewanego nad poddaszem ale miedzy nimi musi byc minimum te 25 cm waty
Przykręcenie płyt to kosmetyka ważne co pod spodem Zapraszam Profesjonalnie


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów