Okna DOBROPLAST - Kupić czy nie?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

maniek990
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar 2010, 13:07
Lokalizacja: małopolskie
Okna DOBROPLAST - Kupić czy nie?

autor: maniek990 » 06 kwie 2010, 10:57

Witam.
Wiele wątków, wypowiedzi na temat tej fabryki i okien pochodzi z 2006, 2007 r

Proszę o opinię czy na obecną chwilę warto jest kupić okna z tej fabryki?

unique-performance
Re: Okna DOBROPLAST - Kupić czy nie?

autor: unique-performance » 08 kwie 2010, 22:16

NIE radzę ! Lepiej wybierz inny profil.

zbyszek2
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 14 kwie 2010, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:
Re: Okna DOBROPLAST - Kupić czy nie?

autor: zbyszek2 » 15 kwie 2010, 9:12

Witam.
Nie mam najnowszych wiadomości na temat ale wiem, że sami robią profile.
Polskie profile nie nalezą do najlepszych.
Ja bym jeszcze poszukał.
Producent stolarki PCV i Aluminium. Dystrybutor stolarki wewnetrznej i zewnetrznej w tym bram garażowych.

Zbigniew Gawlik

sitekplock
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2010, 15:25
Lokalizacja: Płock
Re: Okna DOBROPLAST - Kupić czy nie?

autor: sitekplock » 23 maja 2010, 15:38

maniek990 pisze:Witam.
Wiele wątków, wypowiedzi na temat tej fabryki i okien pochodzi z 2006, 2007 r

Proszę o opinię czy na obecną chwilę warto jest kupić okna z tej fabryki?



nie polecam...

a moze lepiej juz petecki

zbyszek2
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 14 kwie 2010, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:
Re: Okna DOBROPLAST - Kupić czy nie?

autor: zbyszek2 » 24 maja 2010, 7:22

Jeśli jestes z woj. kujawsko-pomorskiego to moge polecic profil i Firmę.
Producent stolarki PCV i Aluminium. Dystrybutor stolarki wewnetrznej i zewnetrznej w tym bram garażowych.



Zbigniew Gawlik

emiliaWalbrzych
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2010, 8:37
Lokalizacja: Walbrzych
Re: Okna DOBROPLAST - Kupić czy nie?

autor: emiliaWalbrzych » 27 maja 2010, 8:45

Jezeli chodzi o okna, profile i montaz to polecam KNS Slaska Fabryka Okien, sprawdzone i przystepne cenowo, jezeli ktos bylby chetny to moge podac nr do fachowca ktory mi je wstawial :)

dzidek1964
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 23 cze 2010, 12:52
Re: Okna DOBROPLAST - Kupić czy nie?

autor: dzidek1964 » 02 lip 2010, 11:13

W żadnym wypadku! Są to okna, które w branży uważane są za jedne z najgorzej wyprodukowanych. Prosty przykład: używają klamki za 50 groszy, kiedy inne oscylują w granicach od 3 do 10 zł. Ponadto polskie profile nie doczekały się jak narazie p-restiżowej nagrody, dlatego też polecam zaufane firmy. Dają gwarancję na produkt (profil + szyba) 10 lat, posiadają znaki CE dla wszystkich swoich wyrobów, opierają się na markach Rehau, Schuco, Ponzio, Roto, Hoppe Sekustik, a ich wyroby wcale nie posiadają wygórowanej ceny. Zresztą okna to jedna z podstaw dobrego oszczędzania na kosztach ogrzewania i odpowiedniej temeratuty w dni upalne. Ja tam poleciłbym eurocolor z pyskowic.



Gwarantuję, wybór będzie zadowalający.

Maciejbudowniczy
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2007, 12:17
Lokalizacja: Poznań
Re: Okna DOBROPLAST - Kupić czy nie?

autor: Maciejbudowniczy » 18 sie 2010, 8:53

Sam profil pięciokomorowy nie jest zły jak i okucia sigenia ale sposób wykonania to katastrofa, źle doczyszczone zgrzewy, listwy przyszybowe z reguły za długie, problem z wyregulowaniem, do tego jeszcze firma AQUAGLAS poprzednia nazwa AQUASKAN ze Swarzędza k. Poznania, która mi je montowała i można się pociąc! Od ponad dwóch lat z nimi walczę i pewnie skończy się na rzeczoznawcy.
Zdecydowanie odradzam DOBROPLAST I AQUAGLAS!
Na "profil" wrzucę parę zdjęc .
żeby było ładnie, ciepło, zdrowo i tanio...

kristo2
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2010, 7:21
Re: Okna DOBROPLAST - Kupić czy nie?

autor: kristo2 » 20 wrz 2010, 8:09

Nie kupować!!!!!!!!!!

Obrazony klient
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2011, 10:33
Re: Okna DOBROPLAST - Kupić czy nie?

autor: Obrazony klient » 09 wrz 2011, 10:37

Uwaga na ta firme Aquaglas Sp z o.o., os. Raczyńskiego 1/4, Swarzędz 62-020, wlasciciel Adam Haidar.
Rok temu zamowilem u nich drzwi. Wlasciciel firmy przyjechal zrobić pomiar, pięknie mowil i wszystko rozumiał po czym po miesiącu przyjechal z drzwiami ze zla oscieznica. Jak się zorientowal ze ma niewlasciwa oscieznica to zamiast zabrać to do siebie i wymienić na wlasciwe, zabral się za montaż drzwi po niewlasciwej stronie otworu drzwi wejściowych. Nawet kierownik budowy stwierdził pozniej, ze z powodu powstawania mostkow termicznych, drzwi wejściowych zewnętrznych w taki sposób się nie montuje. Adam Haidar ma jednak na ten temat własne, lepsze zdanie.
Adam Haidar - jak się okazało człowiek reprezentujący wyjątkowo chamskie zachowanie, o skłonnościach do słowotoku, uwazajacy siebie za alfe i omege w dziedzinie, która niestety dla branzy budowlanej się zajal - w sytuacji gdy pojawiają się problemy nie potrafi przyznać się do bledu i potraktować klienta jak człowieka tylko zaczyna od ubliżania i udowadniania klientowi ze jest [...] i nic nie wie. Jak sam twierdzi on sam jest wyjątkowo utalentowanym specjalista, a na temat drzwi i ich montazu wie wszystko. Efekt powyższego jest taki ze drzwi, nawet po wyrażeniu checi wymiany (za doplata oczywiście) oscieznicy, do dzisiaj (mija prawie rok) nie zostały zainstalowane i wygląda na to ze już nie beda. Zaplacony zadatek natomiast ulegl konfiskacie, czyli w moim mniemaniu, przy braku checi załatwienia sprawy po prostu kradzieży Naprawde przestrzegam niedoświadczonych inwestorów i przed ta firma i przed nieuważnym sporządzaniem zamowien. Każdy detal w zamówieniu powinien być zapisany i dodatkowo spisana umowa. W przeciwnym razie można się narazić na straty finansowe bez możliwości ich prawnego dochodzenia.
Zycze Panu Adamowi, który do calkiem niedawna wykorzystywal pożyczone z serwisu Fotolia zdjęcia traktując je jako swoje realizacje, który powoluje się na własnych stronach internetowych na sukcesy których nigdy nie osiagnal i nagrody których nigdy nie otrzymal, by jego klienci uważnie czytali jego strone, a sama firma nie przetrwala zbyt długo, dając miejsce uczciwym i profesjonalnym salonom drzwi i okien.
Ponizej wycinek tekstu ze strony z komentarzem.
Nasze okna zostały wyróżnione na tegorocznych międzynarodowych targach BUDMA nikt o firmie Aquaglas tam nie widział a już na pewno o niej nie slyszal! Ciekawe tez w którym roku firma Aquaglas otrzymala ta nagrode?!. Jakas ponadczasowa ta informacja, wazna co rok!
Eksperci jednomyślnie zdecydowali, że Okna naszej firmy są najwyższej jakości. Nasza firma otrzymała nagrodę i została BUDOWLANĄ MARKĄ ROKU W kategorii OKNO ELEWACYJNE. Nagroda została przyznana nam już po raz drugi widać duzy szacunek do okien bo z dużej litery w srodku zdania. Szkoda ze drzwi nie sa na rowni traktowane. Eksperci niestety nie wiedza kto to Adam Haidar ani co to za firemka Aquaglas, ani jakiej jakości robi okna, a nagrodę otrzymal niestety kto inny.
Takich kwiatkow bez pokrycia wprowadzających klienta w blad jest na stronie znacznie więcej wystarczy dobrze czytac....
Zdecydowanie odradzam i przestrzegam
Obrazony klient

tesia11
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2012, 12:18
Re: Okna DOBROPLAST - KUPIC

autor: tesia11 » 10 lut 2012, 13:03

KUPIŁAM OKNA Z DOBROPLASTU I JESTEM ZADOWOLONA . PROFIL ŁADNY , OKNA MOCNE NIC SIĘ NIE DZIEJE . CENA BARDZO PRZYSTĘPNA .
MOGĘ Z CZYSTYM SUMIENIEM POLECIĆ .
A TAK WOGÓLE TO PRZED ZAKUPEM OKIEN WESZŁAM NA STRONĘ FABRYKI - TAK MI POLECIL PAN KTÓRY ROBIŁ WYCENĘ . STRONA FAJNIE OPISANA . POLECAM

xfinlandia
Re: Okna DOBROPLAST - Kupić czy nie?

autor: xfinlandia » 12 lut 2012, 14:07

A Ty w jakej firmie pracujesz? Jesli mozna zapytac?

ideo_pro
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:45
Lokalizacja: Wzdów
Kontaktowanie:
Re: Okna DOBROPLAST - Kupić czy nie?

autor: ideo_pro » 19 lut 2012, 20:04

Witam

Pomimo tego, że DOBROPLAST jest Polską firmą, która sama produkuje profile i szyby (co się chwali). Niestety okna te nie są najlepszej jakości, ale za to cena bardzo przystępna. Ale jeśli zdecydujesz cię na ich zakup na pewno trzeba będzie je dobrze zamontować (na dyblach). Inna prawdą o oknach jest też fakt iż nawet najlepsze okna można, źle zamontować co w efekcie prowadzi do wad okien.
Poczytaj o oknach KBE np tutaj:
http://beta-okna.pl/
http://superokna.info/
Z tego co wiem KBE wypada dobrze w testach i ma 10 lat gwarancji (o czymś to świadczy).

xfinlandia
Re: Okna DOBROPLAST - Kupić czy nie?

autor: xfinlandia » 21 lut 2012, 11:13

Tylko co komu po sztandze profilu KBE? Położy sobie pod domem i będzie cieszył się z gwarancji?
KBE - surowiec do produkcji okien niemal taki sam jak Veka, Rehau, Gelan, Brugman i jeszcze wiele innych.
Ważniejszy jest producent i montażysta niż sam profil.

tombek
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 23 sty 2010, 23:45
Re: Okna DOBROPLAST - Kupić czy nie?

autor: tombek » 26 lut 2012, 12:41

A ja muszę przyznać, że się poprawiło u nich, tzn jak ostatnio kupowałem szcześciokomorówki (avantgarde 9000) to wszystko poszło bardzo sprawnie. Możliwe, że kwestia niektórych gorszych komentów to wina tych co montowali okna? Ja na takich rzeczach zwykle nie oszczędzam


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów