Rynna wykladana Rhepanol-em fk???

Informacje na temat rynien i odwodnienia dachu. Jaki materiał na rynny jest najlepszy i jak je zamocować. Dowiesz się także wszystkiego na temat czyszczenia i konserwacji rynien.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Shedoro
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2006, 18:46
Rynna wykladana Rhepanol-em fk???

autor: Shedoro » 18 lip 2006, 18:54

Witam
Prosze o opinie i informacje
Firma ktorej zlecilam budowe domu w BARDZO :shock: nietypowy sposob wykonala rynny...nie jestem fachowcem i trudno mi ocenic czy jest to rozwiazanie jak twierdza wykonawcy "nowoczesne i trwale"
nigdy nie widzialam takiego czegos...a mianowice:
Wykonano cos w rodzaju skrzyni drewnianej(przyznam ze bardzo stabilnej) w srodek wklejono bez laczen cos co nazywa sie REPHANOL fk.
Calosc nie wyglada zle ..ale mam watpliwosci czy to nie jakas fuszerka ktora sie zemsci po kilku latach. :cry:
Prosze o pomoc
Dziekuje
PS:
Aby lepiej zobrazowac o co chodzi zdiecia na stronie:
http://ginger-jokoczar.magix.net po lewej "rynny"

Awatar użytkownika
Rudy
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 21 mar 2006, 16:06

autor: Rudy » 21 lip 2006, 12:27

To co widać na zdjęciach wygląda całkiem solidnie. Folia jest połączona z rynną na stałe co gwarantuje, że nie będzie się od wiatru wychładzało ocieplenie i nie zamoczy się od deszczu. A jak oni robili to uszczelnienie. To jest jakaś folia czy może masa nakładana pędzlem?
miłego dnia

Shedoro
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2006, 18:46

autor: Shedoro » 21 lip 2006, 13:16

witam
to jest nazwalabym to guma wzmacniana od dolu wloknem, wykonawca twierdzi ze do gumy wprawdzie podobne..
ale to jakies tam tworzywo sztuczne najlepsze na rynku itd :lol: .(podobno pokrywaja tym tez plaskie dachy)
..no nie wiem... :oops:
w kazdym razie jest to przyklejone na calej powierzchni do konstrukcji na klej zywiczny.
nie ma tam zadnych laczen zakladek itp.
nie mam wlasciwie zastrzezen do wykonania...ale czy ten material jest naprawde taaki trwaly jak zapewnienia... :?:
pozdrawiam


Wróć do „Rynny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów