Ciemne poddasze

Szukasz odpowiednich okien dachowych, a wybór jest tak duży że jest Ci ciężko się zdecydować? Nie wiesz czym się kierować przy wyborze okien, na jakie parametry zwrócić uwagę? okna dachowe drewniane czy PCV?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

wildorchid
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2004, 14:41
Ciemne poddasze

autor: wildorchid » 06 wrz 2006, 15:06

Witam!

Jestem w trakcie odnowy poddasza. Strasznie tam ciemno. Myślę o oknie lub innym sposobie rozjaśnienia sporej przestrzeni???????

TOMASZKLUS
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 19:14

autor: TOMASZKLUS » 06 wrz 2006, 21:47

Może zapalić światło albo chociaż lampę naftową :lol: a tak poważnie to co w zwiazku ztym? tzn o co się szerzej Panu rozchodzi?

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 586
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Okna dachowe FAKRO

autor: FAKRO » 12 wrz 2006, 8:29

Proponuję zastosowanie okien dachowych FAKRO, które otwierają nowe możliwości zarówno w nowo wznoszonych jak i już istniejacych budynkach. Okna dachowe służą do doświetlenia pomieszczenia oraz zapewniają kontakt z otoczeniem. Stosując okna dachowe możemy bardzo łatwo zmienić nieużytkowe poddasza w funkcjonalne i dowolnie stylizowane wnętrza. Zapraszam na stronę fakro.pl, gdzie będzie Pan mógł się zapoznać z szeroką gamą produktów związanych z poddaszem.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na forum.

ibiza_sunny
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 04 wrz 2009, 8:34
Re: Ciemne poddasze

autor: ibiza_sunny » 12 maja 2010, 9:40

A może świetliki dachowe ?

Przemek
Re: Ciemne poddasze

autor: Przemek » 22 cze 2010, 8:37


Salon-Okien
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 27 paź 2010, 8:22
Re: Ciemne poddasze

autor: Salon-Okien » 10 gru 2010, 10:47

Jest kilka sprawdzonych sposobów na to aby rozjaśnic poddasze. Jednym z nich to montaż okna,a innym instalacja oświetlenia,nie myślałaś np o o kinkiecie na poddaszu?

Velset
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2009, 8:42
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:
Re: Ciemne poddasze

autor: Velset » 30 sty 2011, 13:27

wildorchid pisze:Witam!

Jestem w trakcie odnowy poddasza. Strasznie tam ciemno. Myślę o oknie lub innym sposobie rozjaśnienia sporej przestrzeni???????


Kilka opcji:
Jeżeli chcemy doświetlić światłem naturalnym to najprościej zamontować okna dachowe.
Można również zamontować świetlik dachowego (z rurą sztywną lub giętką) ale to rozwiązanie bardziej pasuje do garderoby, korytarzy. Dodatkowo w oprawę można zamontować lampkę oświetleniową stosowaną jako doświetlenie pomieszczenia po zmroku. Świetlik będzie wtedy spełniał rolę lampy

Przy sporej przestrzeni lepiej okna dachowe

Ponadto pozostaje oświetlenie sztuczne.


Wróć do „Okna dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów