W jaki sposób naprawić ścianę ?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

abar
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2010, 9:06
W jaki sposób naprawić ścianę ?

autor: abar » 24 kwie 2010, 9:56

Witam !
Mam ścianę z betonu komórkowego 24cm która jest ścianą nośną wewnątrz domu i jeden z majstrów wkuł się do połowy tej ściany tj. na szerokości ok. 8 cm i głębokości 12 cm przez jej całą wysokość puszczając tam rurę plastikową o średnicy 50 mm ,uważam że tak nie powinno być bo to według mnie bardzo osłabia ścianę a umawiałem się z nim żeby się wkuł maksymalnie 5-6 cm co by w zupełności wystarczyło bo i tak na to przyjdzie tynk .Czym by należało wypełnić tą szczelinę żeby związać z sobą te suporeksy .Zwykła zaprawa murarska to chyba nie jest najlepszy pomysł ,myślałem o kleju na jaki była stawiana ściana , ale on chyba jest do cienkich spoin a tutaj by trzeba było dosyć sporo jej nałożyć .Co o tym myślicie i jakie macie sugestie ? Za wszystkie będę wdzięczny .
Pozdrawiam

housetop
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 20 lis 2009, 21:19
Lokalizacja: Wągrowiec
Re: W jaki sposób naprawić ścianę ?

autor: housetop » 24 kwie 2010, 19:04

Hmm... Nie powinno sie nic wydarzyc... Mam nadzieje ze wieniec jest nienaruszony?
Tam siegaj gdzie wzrok nie siega...

abar
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2010, 9:06
Re: W jaki sposób naprawić ścianę ?

autor: abar » 24 kwie 2010, 22:31

Przez wieniec niestety też się przekuł , dobrze że jeszcze zbrojenia nie przeciął to już by była chyba całkowita głupota .Zastanawiam się czy są dostępne jakieś kleje czy zaprawy które by nie tylko wypełniły ale i związały te suporeksy ,czy klej do suporeksu na jaki się stawia ściany byłby dobry żeby to zakleić czy może klej do płytek nie mam innych pomysłów

Dzięki housetop za poświęconą uwagę

RYCHOOOOO
Aktywny
Aktywny
Posty: 254
Rejestracja: 09 mar 2008, 11:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:
Re: W jaki sposób naprawić ścianę ?

autor: RYCHOOOOO » 25 kwie 2010, 10:40

klej do plytek bedzie Ci sechl przy takiej grubosci ze 3 miesiace,wydaje mi sie ze betoniara i urobienie jakiejs zaprawy na bazie betonu,cementu czy wykorzystaj jakies gotowe zaprawy klejowe,jak wczesniej pisales klej do suporexu jest cienkowarstwowy i tez sie nie nadaje-nie ma takich wlasciwosci przy takich grubosciach-to musi byc konkretny material-zaprawa betonowa badz cementowa bedzie dobra-tylko nie kupuj najtanszej bo to prawie zawsze badziewie

powodzenia

Maciek_M
Re: W jaki sposób naprawić ścianę ?

autor: Maciek_M » 04 maja 2010, 14:02

Jeśli chodzi o naprawę betonu, to najlepszy jest Nanocrete firmy Emaco.

Poniżej linki, gdzie możesz poczytać i wybrać ten, który najlepiej pasuje do twojej sytuacji.


-http://www.warsbud.pl/sklep.php?id_prod=36&id_kat=39&id=117

-http://www.warsbud.pl/sklep.php?id_prod=36&id_kat=39&id=118

-http://www.warsbud.pl/sklep.php?id_prod=36&id_kat=39&id=119

Pozdrawiam

kubiaq
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2010, 14:27
Re: W jaki sposób naprawić ścianę ?

autor: kubiaq » 06 maja 2010, 18:41

wypełnić betonem to chyba najmądrzejsze co można zrobić.

agent 007
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 16 kwie 2010, 10:30
Lokalizacja: Gdańsk
Re: W jaki sposób naprawić ścianę ?

autor: agent 007 » 07 maja 2010, 14:37

To REWOLUCJA w naprawach konstrukcji betonowych, to możliwość „sklejania” uszkodzonych elementów betonowych.
Naniesiony na podłoże KALMATRON™ doskonale się integruje z porowatym podłożem. Nie ma wyraźnej granicy między warstwą KALMATRON™ a materiałem rodzimym.
Możemy skutecznie osuszyć i zregenerować istniejące ściany z cegły i betonu, sprawić iż będą trwałe i wodoszczelne jak skała. Jedyna w swoim rodzaju, funkcjonalna, praktyczna zaprawa o działaniu penetrującym, który zapewnia nam TRWAŁĄ OCHRONĘ!!!
Nowa technologia KALMATRON™ już w Polsce.
10 LETNIA GWARANCJA I NAJNIŻSZA CENA!
Jeżeli jesteś zainteresowany i chcesz poznać szczegóły wejdź na naszą stronę internetową www.drycon.pl


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów