Więźba bez zrywania starej blachy .

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

robson28
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 13 sty 2008, 17:50
Więźba bez zrywania starej blachy .

autor: robson28 » 04 maja 2010, 19:46

Co sądzicie o wykonaniu nowej więźby bez zrywania starej blachy ,bo tego typu zlecenie jest do zrobienia ? Przesłanki ku temu . Dach pokryty kilka lat temu blachą aluminiową falowaną , poddasze ocieplone , wszystko ładnie pięknie . Tylko w ubiegłym roku sąsiad podniósł dach a u mojego potencjalnego klienta dach został dość płaski .A teraz choć po części chce dorównać do sąsiada . Stąd pomysł żeby na starym dachu wykonać nowy . Proszę o opinię na ten temat.

arek_d
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 13 lip 2009, 19:30
Lokalizacja: Dolny śląsk
Re: Więźba bez zrywania starej blachy .

autor: arek_d » 04 maja 2010, 19:50

Trochę bez sensu nowy dach na starym.

robson28
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 13 sty 2008, 17:50
Re: Więźba bez zrywania starej blachy .

autor: robson28 » 04 maja 2010, 21:04

Nie o sens mi chodzi tylko o propozycje w jaki sposób najłatwiej to wykonać.

Awatar użytkownika
henter2
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:58
Lokalizacja: dolnyślązk
Kontaktowanie:
Re: Więźba bez zrywania starej blachy .

autor: henter2 » 04 maja 2010, 21:23

Gdy trzeba podnosić konstrukcję dachu to raczej trzeba usunąć starą,i nie za bardzo wiem jak chcesz podnosić dach nie ruszając ocieplenia.Chyba że na istniejącej konstrukcji postawisz drygą.To ja chcę to zobaczyć będzie to coś co od 35 lat mojej działalności będę widział.Obrazek
Patrz swoim wnętrzem a zobaczysz więcej..

Awatar użytkownika
Krysia K
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2010, 8:49
Lokalizacja: Poland
Re: Więźba bez zrywania starej blachy .

autor: Krysia K » 06 maja 2010, 7:45

arek_d pisze:Trochę bez sensu nowy dach na starym.

Zgadzam się w zupełności. :D
Piękno przyrody zachwyca...

albercik295
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 07 kwie 2010, 12:34
Lokalizacja: nysa
Re: Więźba bez zrywania starej blachy .

autor: albercik295 » 10 maja 2010, 15:44

Jeśli dach był dwuspadowy to jest możliwość podniesienia dachu bez zdjęcia starego poszycia. Warunkiem tego jest dobry stan murłat starej więźby które posłużą jako murłata w nowym szkielecie, ponadto trzeba będzie usunąć okap starej więźby jako iż jeśli zwiększysz kąt nachylenia dachu to automatycznie okap pójdzie Ci w dół.


PYTANIE: Po jaki ch... podnosić dach jeśli nie ma się zamiaru korzystać powstałej w wyniku tego powierzchni użytkowej??????????
Pozdro.

albercik295
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 07 kwie 2010, 12:34
Lokalizacja: nysa
Re: Więźba bez zrywania starej blachy .

autor: albercik295 » 10 maja 2010, 17:07

cd. mojej wypowiedzi.

poroniony pomysł aczkolwiek do wykonania. pytanie po co? jeśli chce zaimponować sąsiadowi niech wymieni poszycie, doda ze dwie jaskółki i zagląda latem do sąsiada na podwórko. wtedy na pewno rozhuśta mu gula.
albo inaczej niech zrobi coś takiego czego za dwa lata na pewno nie rozbierze. :lol:


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów