BARDZO WAŻNE PYTANIE DOTYCZACE TYNKOW MASZYNOWYCH

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

swiezy_audytor
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2010, 13:15
BARDZO WAŻNE PYTANIE DOTYCZACE TYNKOW MASZYNOWYCH

autor: swiezy_audytor » 27 kwie 2010, 13:12

Witam.

Mam pytanie dotyczące ostatniego etapu ocieplania budynku-czyli tynkowania.

Chciałbym wykonać tynk metodą natryskową, czyli maszynowo z pistoletu. Chciałbym by to był tynk silikonowy (zalezy mi na jakości).

I teraz pytanie-jak dzwonilem po hurtowniach by zamowić materiał, wszyscy mi mówili, że nie ma możliwości nakładania tynku silikonowego metodą natryskową. Czy to prawda ? Dlaczego tak jest? Może ktoś kładł tynk silikonowy metodą natryskową ?

Bo, o ile dobrze rozumiem, mogę wykonać otynkowanie domu na 2 następujące sposoby:

1. Zagruntować podłoże i RĘCZNIE nałożyć tynk SILIKONOWY (przy czym tutaj jest minus, że masa jest nakładana ręcznie, zawsze mamy większą możliwośc partactwa)

2. Zagruntować podłoże i NATRYSKOWO położyć tynk CEMENTOWO-WAPIENNY, czyli tez do kitu bo jestem skazany na gorszy materiał tynkarski.....

A ja chcę koniecznie silikonowy i koniecznie natryskiem !
Czy jest to możliwe ?
Pozdrawiam

swiezy_audytor
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2010, 13:15
Re: BARDZO WAŻNE PYTANIE DOTYCZACE TYNKOW MASZYNOWYCH

autor: swiezy_audytor » 28 kwie 2010, 9:25

Pomoze ktos ?

Maciek_M
Re: BARDZO WAŻNE PYTANIE DOTYCZACE TYNKOW MASZYNOWYCH

autor: Maciek_M » 29 kwie 2010, 13:34

Powiem szczerze, polecałbym Ci tynk mineralny i na to po prostu jakaś dobra farba silikatowa lub silkosanowa, wyjdzie pewnie taniej, a tynk mineralny dłużej posłuży i będziesz miał z tym mniej problemów.

A co do natrysku tynku silikonowego, to niestety nie wiem, w sumie uziarnienia są od 1,5 mm, więc może jakaś maszyna by to potrafiła nanieść, ale nie spotkałem się z tym jeszcze.

Sebastian_71
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 09 sty 2009, 14:23
Re: BARDZO WAŻNE PYTANIE DOTYCZACE TYNKOW MASZYNOWYCH

autor: Sebastian_71 » 30 kwie 2010, 15:05

Witaj

Tynki strukturalne można nanosić maszynowo ale jest to tak rzadkie w Polsce, że mało kto o tym wie, a jeszcze mniej jest ekip które to robi.

Położenie (maszynowo) to jedno, a zrobienie struktury to inna sprawa - robi się to ręcznie.

Dlaczego zależy Ci na nanoszeniu maszynowym?

pozdrawiam

kede26
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2009, 12:17
Re: BARDZO WAŻNE PYTANIE DOTYCZACE TYNKOW MASZYNOWYCH

autor: kede26 » 27 maja 2010, 10:54

Witam nałożenie silikonowego tynku przez natrysk jest możliwe. My takowy tynk kładliśmy bez problemu pistoletem grawitacyjnym ale najlepszym rozwiązaniem którym my stosujemy jest pistolet plus zbiornik ciśnieniowy. Przeznaczony do natryskowego nakładania tynków no i podstawowa sprawa doświadczenie przy nakładaniu a to jest gwarancją wykonania estetycznego równego położenia tynku.

egon516
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2010, 20:39
Re: BARDZO WAŻNE PYTANIE DOTYCZACE TYNKOW MASZYNOWYCH

autor: egon516 » 27 maja 2010, 20:05

Witam! Ja zdecydowałem się na wykonanie tynku akrylowego metodą natryskową zastosuje do natrysku akryl firmy Termo bravo oni mają w swojej ofercie tynki silikonowe i silikatowe właśnie do tej metody. Natrysk wykonam pistoletem pneumatycznym koszt ok.100PLN. Metoda natryskowa jest znacznie mniej pracochłonna ,oraz oszczędna wychodzi ok.2kg tynku na m 2 muru.Polecam tą metodę i życzę powodzenia.
Pozdrawiam - egon!

Awatar użytkownika
ania-marcin
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 03 gru 2014, 10:38
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: BARDZO WAŻNE PYTANIE DOTYCZACE TYNKOW MASZYNOWYCH

autor: ania-marcin » 15 mar 2016, 16:00

My też tynkowaliśmy garaż metodą natryskową

ODR Group Firma
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 01 lip 2020, 7:45
Re: BARDZO WAŻNE PYTANIE DOTYCZACE TYNKOW MASZYNOWYCH

autor: ODR Group Firma » 02 lip 2020, 7:16

Tynki maszynowe tylko i wyłącznie agregatem natryskowym. To idealny sposób szybkiego i bezproblemowego nałożeniu tynku na płaskie powierzchnie. Zajmuje to niewiele czasu, naturalnie wygładzić trzeba już ręcznie.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów