Żelazko philips

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

POKER000
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 19 paź 2009, 7:27
Żelazko philips

autor: POKER000 » 26 kwie 2010, 8:03

witam,
co sadzicie o zelazku philips model gc 3660?czy ktos ma i uzywa? jak się sprawuje?wiem ze to zelazko ma opcje oszcedzania energii tzn para jest wtwarzana pod wplywem nacisku na raczke/uchwyt zelazka a nie caly czas.zastanawiam sie czy to nie jest uciazliwe przy prasowaniu,ze trezba naciskac i zastanawiam sie czy ten nacisk musi byc duzy czy nie?, a przeceiz prasowanie powinno byc latwe i przyjemne:)
czekam na wasze rady
a moze polecicie mi jakies inne super zelazko?
na forach to zelazko ma bardzo dobre opinei ale roznier to bywa...

dreszcz
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 19 kwie 2010, 9:27
Re: żelazko philips

autor: dreszcz » 26 kwie 2010, 11:19

No akurat tego modelu nie mam, ale mam inny tej marki i prawdę mówiąc sprawdza się całkiem nieźle. Przede wszystkim nie było drogie to żelazko, udało mi się kupić na magicznaplaneta.pl za naprawdę przyzwoitą sumę. Już przez jakiś czas go mam i sprawdza się naprawdę nieźle, nawet kamieniem specjalnie nie zarasta. Moje poprzednie żelazko od początku wypluwało mi kamień i brudziło ubrania. To jak najbardziej jest ok.

easyrider
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 maja 2010, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: żelazko philips

autor: easyrider » 02 maja 2010, 12:14

Możesz spokojnie go kupić. Przecież to nie tak wielki wydatek. A firma dobra

FLIZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2010, 9:23
Re: żelazko philips

autor: FLIZ » 13 maja 2010, 11:56

ja kupiłem zelmer180w model Navigator i jest z automatyczną funkcjom pary jestem bardzo zadowolony z tego zakupu :D

persefona
2 - ostrzeżenia!
Posty: 14
Rejestracja: 02 lip 2010, 10:18
Re: żelazko philips

autor: persefona » 07 lip 2010, 13:27

Nie wiem w jakiej kwocie szukasz żelazka, ale ja mogę Ci polecić to: //www.magicznaplaneta.pl/dzial/drobneagd/kategoria/?id=70&prod=60042 - szczególnie jak będziesz go używać często (ja prasuję codziennie) - bardzo dobra jakość a cena tez jest ok w stosunku do jego możliwości. Ja w domu mam większość agd z Boscha i bardzo dobrze działają.

Zewa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 22 lut 2010, 18:15
Re: żelazko philips

autor: Zewa » 09 lip 2010, 8:31

Ja bym kupowała, philips robi dobre żelazka. Podobnie jak:
- Bosch
- Braun
- MPM
- Rowenta
- Siemens
- Tefal
- Zelmer
To nie drogi sprzęt, ale warto zwrócić uwagę na kilka detali żeby być w pełni zadowolonym. Ja patrzyłam na długość kabla i wielkość zbiorniczka na wodę, a także na parametry mocy i pary.

wannabe
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 24 maja 2010, 9:39
Re: żelazko philips

autor: wannabe » 19 lip 2010, 11:49

Wszystko zależy od tego ile byś chciał/a na to żelazko przeznaczyć - Żelazko BOSCH TDA 6618 - to jest fajne i cena jest proporcjonalna do jakości - do tego ja bardzo lubię ta (Bosch)firmę więc mogę ja polecać na prawo i lewo bo jeszcze się na ich sprzętach nie zawiodłam :)

batu
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 14 cze 2010, 12:12
Re: żelazko philips

autor: batu » 21 lip 2010, 11:50

Na pewno tefal nie robi dobrych żelazek. Miałem już 3 modele, nie najwyższe ale każdy kosztował około 300-350zł. Każde nadawało się do kosza po roku użytkowania. Polecam Philips 4620/4621/4630/4720/4602... Może nie należą one do najtańszych ale zdecydowanie wybiegają wykonaniem i niezawodnością przed konkurencję. Model 4720 jest najwyższy w hierarchii jednak na allegro można kupić za około 360zł, w media markt widziałem za 570zł. :/
Ważnym elementem tych żelazek jest jonizacja która bardzo ułatwia pracowanie, nie musimy używać preparatów typu ługa czy inne.

designerka
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2010, 22:28
Re: żelazko philips

autor: designerka » 10 sie 2010, 15:17

Opinie będą jak zwykle podzielone, bo ja dołączę do tych ludzi, którzy żelazko philips mieli i było z nim wszystko ok.]
Żelazko jak żelazko. Ot, po prostu musi buchać para i prosto prasować. Żadnej filozofii.

Ekspert_Philips
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2010, 22:45
Re: żelazko philips

autor: Ekspert_Philips » 12 sie 2010, 8:33

Ekspert_Philips
Szanowny Panie POKER000

żelazko GC3660 należy do ekologicznej serii Energy Care, które pozwalają na zmniejsznie zużycia energii o 20%. Automatyczna funkcja oszczędzania energii to innowacyjna funkcja czujnika, który bada nacisk dłoni na uchwycie i wytwarza parę tylko wtedy, kiedy urządzenie znajduje się w ruchu i ogranicza jej wytwarzanie, gdy żelazko jest w spoczynku. Jeśli jest Pan osobą, która przywiązuje wagę do ochrony środowiska i oszczędzania energii to żelazko GC3660 będzie dla Pana idealne. Co zaś się tyczy siły nacisku to uchwyt żelazka jest dość czuły i nie powinno być problemu z wytwarzaniem pary podczas prasowania.

Jeżeli potrzebuje Pan bardziej szczegółowych informacji proszę o kontakt mailowy : ekspert@philips.com
Chętnie pomogę
Alicja Taboryska
-----------------------------------------------------------------------------------------
Ekspert Philips, udzielam porad i odpowiadam na Państwa pytania dotyczące żelazek marki Philips oraz dbałości o materiały podczas prasowania. Zapraszam do dyskusji.

anabilis90
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2010, 13:03
Re: żelazko philips

autor: anabilis90 » 21 sie 2010, 14:31

Ja także polecam żelazka firmy Philips. Zresztą ekspert powiedział już na temat tej marki wszystko co trzeba. Ja żelazko philips mam takie -www.promoceny.pl/detail/zelazko-philips-gc-2505-06-45248/ i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej zdarzało mi sie, że żelazko przypalało się do tkaniny, choć prasowałam w odpowiedniej temperaturze. Z tym żelazkiem nie mam takich problemów. Polecam.

pracuser
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 17 sie 2010, 23:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: żelazko philips

autor: pracuser » 24 sie 2010, 0:19

anabilis90 pisze:Ja także polecam żelazka firmy Philips. Zresztą ekspert powiedział już na temat tej marki wszystko co trzeba. Ja żelazko philips mam takie -www.promoceny.pl/detail/zelazko-philips-gc-2505-06-45248/ i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej zdarzało mi sie, że żelazko przypalało się do tkaniny, choć prasowałam w odpowiedniej temperaturze. Z tym żelazkiem nie mam takich problemów. Polecam.


a dobrze bije parą? nie przypycha się w miejscach gdzie krąży woda?

jasiecki
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 26 sie 2010, 22:45
Kontaktowanie:
Re: żelazko philips

autor: jasiecki » 27 sie 2010, 0:07

ja mam żelazko pięcioletnie kupione na straganie firmy moulinex, i tak żona miała philipsa ale zrobił się kamień i go wyrzuciła więc ma teraz tefal. Zaznaczam że moje żelazko kosztowało 15 zł a jej już ponad 2000 zł łącznie z eksploatacją. ;)

pomocnikmajstra
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 19 sie 2010, 11:36
Lokalizacja: krk
Re: żelazko philips

autor: pomocnikmajstra » 09 wrz 2010, 8:18

Ja akurat mam model GC 3106 i nie mogę narzekać. Myślę, że spokojnie możesz brać. Ja się jeszcze nie zawiodłem na tej marce. Ale równie dobrze będzie się prawował zelmer, czy bosch. Urządzenia tych marek można kupować niemal w ciemno.

lava
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 03 lis 2009, 16:24
Lokalizacja: Kraków
Re: żelazko philips

autor: lava » 25 paź 2010, 12:09

Główne aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę podczas kupowania żelazka to:
- jego moc (m większa, tym żelazko będzie się szybciej nagrzewać i do wyższych temperatur. Stopień rozgrzania stopy żelazka powinien być regulowany tak aby umożliwić nam dobór odpowiedniej temperatury do materiału, który prasujemy)
- Ilość wytwarzanej pary [gramy/min] (określa ilość pary jaką może wytworzyć żelazko w ciągu minuty. Im ta wartość wyższa tym lepiej - ubrania będą się prasować łatwiej. Podstawowe modele mają wydajność na poziomie 40 g/min, te droższe nawet blisko 200 g/min)
-Zbiornik na wodę[ml] (To jakie wybierzemy żelazko powinno zależeć również od wielkości pojemnika. Jego większa pojemność oznacza dla nas rzadsze uzupełnianie wody, sprawdźmy również czy sposób w jaki wlewa się wodę jest wygodny i nie będzie sprawiał nam kłopotów)
- długość kabla
-automatyczne wyłączanie żelazka
-ergonomia itp.

Ja osobiście uważam, że to żelazko brauna: //www.medialux.pl/dzial/drobneagd/kategoria/?filter_0=&filter_4706=&filter_8802=&filter_4710=&filter_8807=&filter_4716=&id=70&filter_set=true&pagina=50&s=&params_where_posted=0&id=70&prod=10712 jest wystarczające jak na domowe warunki i sprawdza się bardzo dobrze


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów