BMI Quicky

Dział przeznaczony przede wszystkim dla dekarzy i profesjonalistów. Tutaj poznacie najnowsze narzędzia dekarskie, które przydadzą się w Waszej codziennej pracy.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Awatar użytkownika
dafe
rekomendowany doradca
Posty: 156
Rejestracja: 02 lut 2009, 14:04
Lokalizacja: Kronland Galizien
Kontaktowanie:
BMI Quicky

autor: dafe » 25 kwie 2010, 15:00

Witam.

Chciałem podzielić się moim nowym (już sprawdzonym) odkryciem.

Jest to taśma miernicza samorozwijająca - odwrotnie jak w miarach zwijanych (na które mam alergię).
Genialna sprawa przy pracach montażowych. Myślałem, że miara składana jest niezastąpiona. Do czasu kiedy "wcisnął" mi tę miarę sprzedawca.
Do mierzenia, trasowania (nawet na rurach czy rynnach to ustrojstwo się pięknie owija) i jako linijka.

Od razu przestrzegam, trzeba przyzwyczaić nadgarstek (rozwijanie i zatrzymywanie obsługuje się przechylając obudową).
Producent twierdzi, że jest nierdzewna. Ja doceniam, że nie ma w tym żadnych mechanizmów ani sprężyny. Służy mi już dłużej niż jakakolwiek miara składana dlatego polecam z nadzieją, że nie będę następnej musiał kupować zagramanicą ;)
Nie wiem czy można na forum wklejać linki dlatego dla bezpieczeństwa napiszę bez www
Tutaj można obejrzeć jak to wygląda - bmi-quicky.de jest też po polsku.

P.S. Jeśli administrator forum stwierdzi, że to reklama to z góry przepraszam i nie obrażę się gdy temat wyrzuci. Po prostu smutno byłoby mi gdyby producent tak fajnej rzeczy wycofał się z naszego rynku.

Pozdrawiam

jacenty800
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:07
Lokalizacja: włocławek
Re: BMI Quicky

autor: jacenty800 » 25 kwie 2010, 16:07

osobiscie widze tu wiecej minusow jak pozytywow w porownaniu z dobra zwijana miarka.......

Awatar użytkownika
dafe
rekomendowany doradca
Posty: 156
Rejestracja: 02 lut 2009, 14:04
Lokalizacja: Kronland Galizien
Kontaktowanie:
Re: BMI Quicky

autor: dafe » 25 kwie 2010, 16:51

Witam.

Twojego zdania nie zmienię, Nie sugerowałem tej miary jako alternatywy miar zwijanych bo ma tylko 2 metry długości i nie ma możliwości haczenia za winkiel ani magnesu. Zachęcam jednak do sprawdzenia w praktyce. Ryzykujesz dwadzieścia kilka złotych.
Zarówno inwestorom jak i ekipom z którymi miałem okazję pracować spodobało się jak wiele ma ta miara zastosowań. Nie jestem jedynym, który tej miarki używa. Z opinii znanych mi to nikt po użyciu Quicky już nie wraca do składanych miar.

Pozdrawiam


Wróć do „Narzędzia dekarskie, narzędzia budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów