zmiana dachu ,murowanie nowych ścian szczytowych.

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

adrian2501
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2009, 16:50
zmiana dachu ,murowanie nowych ścian szczytowych.

autor: adrian2501 » 27 mar 2010, 15:06

Witam ,mam pytanie do kolegów murarzy .Podczas zmiany dachu na nowy i wymianie konstrukcji dachu na nową ,murarz wymurował nowe ściany szczytowe
te trójkąty na nowe z bloczków betonowych pełnych ,tych których muruje się piwnice i fundamenty.Zaznaczę że jest to bardzo stary dom.I tak myślę czy nie jest to za ciężki materiał na murowanie ? I czy nie stanie się jakaś tragedia ? Dziękuje za odpowiedz.

ble22
Aktywny
Aktywny
Posty: 274
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:28
Re: zmiana dachu ,murowanie nowych ścian szczytowych.

autor: ble22 » 27 mar 2010, 23:46

To zależy od tego z czego były te wcześniejsze ściany szczytowe, bo z tego co zrozumiałem to zostały one wymienione. Jeśli nowe bloczki są wyraźnie cięższe od materiału w starej ścianie to budynek może odrobinę osiąść, pojawią się jakieś spękania, zawalić się raczej nie zawali, a wszystko tak naprawdę zależy od różnicy w masie ściany i wymiarów fundamentu, jeśli jest spora różnica to niech to obejrzy jakiś uprawniony konstruktor.
Jeśli stara ściana była z cegły to problemu raczej nie będzie.


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów