Instalacja elektryczna - Cena

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

buraczane_pole
Aktywny
Aktywny
Posty: 260
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:43

autor: buraczane_pole » 29 mar 2009, 18:42

pewnie nawet puszek nie łączy :wink:

elpapiotr
Instalacja elektryczna - Cena

autor: elpapiotr » 29 mar 2009, 19:06

Witam.
pewnie nawet puszek nie łączy :wink:
A, bo to można hurtem zrobić : plus na minus, reszę na masę, co zostanie - do kupy :lol:
Ale za to robi w różnych technologiach, na różnych podłożach,
zgodnie z wieloarkuszową normą, pamietając o koordynacji instalacji
oraz dzieląc obwody (na czworo :roll: ) zgodnie z przeznaczeniem.

Przepraszam za sakrazm z mojej strony, ale jak czytam teksty / ile od punktu / , to mam dość.
W każdym bądź razie - reasumując - ja biorę o połowę więcej, niż inni.

mateomar
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 09 gru 2008, 21:40
Lokalizacja: Oława

autor: mateomar » 29 mar 2009, 21:29

w moich okolicach to "minimum" .A jak sie komuś nie podoba to niech jedzie po FACHOWCA do małopolski :twisted:

triakmirek
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2009, 20:31
Lokalizacja: Kęrzyn
Re: Instalacja elektryczna - Cena

autor: triakmirek » 24 mar 2010, 9:01

ceny instalacji elektrycznej w domkach jednorodzinnych liczone od punktu i to jeszcze z materiałem to jakieś duże nieporozumienie.Różne są podłoża,odległości,warunki i rodzaje instalacji dlatego wycena powinna być indywidualna dla każdego obiektu i od całości.

damian_k
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 16 sty 2010, 22:48
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontaktowanie:
Re: Instalacja elektryczna - Cena

autor: damian_k » 24 mar 2010, 19:19

Widzę, że ktoś odświeżył temat, więc się wypowiem.
15-20zł za punkt ????
Za taką kasę to musiałbym chyba kable śliną kleić do ściany, żeby wyjść na swoje.
Jeśli zakładając, że w 2 pokojach jest średnio 10 punktów to "zarobiłbym" na tym 200zł, czyli z jakieś 800zł na chałupce, czyli w sam raz na ZUS.

Ostatnio rozmawiałem z jednym, doświadczonym budowlańcem, który stwierdził, że nie spotkał się ostatnio z kwotą mniejszą niż 50zł/punkt i to mnie trochę zdziwiło bo to takich cen jeszcze mi daleko, ale nie zdziwię się jak za jakiś czas będzie to standardową ceną.

Dodam, że u mnie cena za punkt jest również zależna od wielu czynników takich jak:
-ilość punktów
-rodzaj podłoża
-dojazd
-wykonanie pozostałych instalacji (tel, internet, TV, alarm)
-skomplikowanie instalacji (schodówki, czujki ruchu, zmierzchu, inne cuda)
-uroda Pani domu ;)

triakmirek
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2009, 20:31
Lokalizacja: Kęrzyn
Re: Instalacja elektryczna - Cena

autor: triakmirek » 25 mar 2010, 20:26

Dodam,że te ceny od "punktu" wymyślili jacyś fuchmistrze-laicy i pewnie hydraulicy nie mający pojęcia o robotach elektrycznych.W starym KNR 5-18 instalacje światła i siły w budownictwie wiejskim) są nakłady na 1 szt. wypustu siłowego,oświetleniowego itp. ale w zależności od podłoża,przekroju itd.Jednak przy długich liniach zasilających od wypustu już się nie opłaca tylko od rodzaju czynności. To tak w dużym uproszczeniu.Tym,którzy chcą być praktycznie uczciwi mogę poradzić by liczyli ile godzin im to zajmie i obliczyli stawkę łącznie z kosztami własnymi np.dojazd czy praca sprzętu itp.(kwalifikacje też) i wtedy nie powinno być mowy,że ktoś sie na kimś dorabia.

Awatar użytkownika
UNICOM
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 528
Rejestracja: 01 paź 2009, 6:18
Lokalizacja: RNI NISKO
Re: Instalacja elektryczna - Cena

autor: UNICOM » 26 mar 2010, 7:11

Moje poczatki to robilem na punkty, to zawsze ten co mi dawal ta robote to najpierw sie uzgadnialo ile i za co, a potem mial pretensje bo jak przeliczal ile wychodzilo mi na dniowke no to bylo o 200% za duzo.

Najlepiej to od calosci.
UNIKOM WSZELKIEJ PRACY!!!!

triakmirek
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2009, 20:31
Lokalizacja: Kęrzyn
Re: Instalacja elektryczna - Cena

autor: triakmirek » 26 mar 2010, 18:23

Zgadzam się,dlatego małe domki jednorodzinne robione są za cenę umowną a nie na kosztorys bo wtedy by, dla z reguły drobnego inwestora"czapka spadła"

robercik-19
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Szczecin
Re: Instalacja elektryczna - Cena

autor: robercik-19 » 30 mar 2010, 0:13

Witam. Widzę że całkiem fajne ceny są u was. Nie będę komentował liczenia instalacji po punktach bo jest to chore. Koszt instalacji u nas w zachodniopomorskim liczy się od całości wykonanej pracy. Jeżeli nie wiecie dlaczego to zapraszam do wykonania instalacji. Około 200 punktów powiedzmy po 50 zł za punkt. Jestem skłonny zapłacić taką cenę z waszym materiałem. :) Aha. Zapomniałem dodać że życzę sobie aby każdy punkt miał osobne zabezpieczenie. Tablica znajduje się w wolno stojącym garażu wiec oczywiście kładziemy YKY. Aha. Garaż od domu jest oddalony o jakieś 80-90 metrów. Kto chętny do wykonania tej instalacji po 50 zł za punkt? :D:D:D

akaminski
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 29 mar 2010, 8:26
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontaktowanie:
Re: Instalacja elektryczna - Cena

autor: akaminski » 30 mar 2010, 23:51

szacować na oko to się nie da, taką budowę trzeba obejrzeć porozmawiać z właścicielami budynku i wtedy ustalić cenę wykonania takiej instalacji elektrycznej i etc. Oczywiście podając cenę całościowo rzadko kto liczy od punktu
pozdrawiam,
Artur Kamiński

triakmirek
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2009, 20:31
Lokalizacja: Kęrzyn
Re: Instalacja elektryczna - Cena

autor: triakmirek » 31 mar 2010, 10:57

Temat jest dawno znany i przerabiany dlatego trzeba sobie wybić z głowy ceny instalacji elektrycznej "za punkt"

damian_k
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 16 sty 2010, 22:48
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontaktowanie:
Re: Instalacja elektryczna - Cena

autor: damian_k » 31 mar 2010, 19:23

Jeśli macie na myśli to, że w domu jest do wykonania 20 punktów, a cena za punkt to np. 50 zł (całość wyniosłaby 1000zł) to faktycznie jest to bezsensu, bo nie odzwierciedla całości wykonanych prac.
Nie mniej jednak do kalkulacji całości trzeba się na czymś opierać, a nie tylko spojrzeć czy garnitur inwestora jest dobrze skrojony i rzucić kwotę.

Ja liczę ile i jakie punkty (prąd, TV, tel, int, alarm) są do zrobienia. Jakie są odległości od rozdzielni, na jakim podłożu. Do tego wszelkie dodatkowe prace, montaż rozdzielni, aparatury, pomiary, dokumentacja, a także to czy jest projekt instalacji (ostatnio rzadkość). Dopiero po zsumowaniu tych wszystkich czynników, można wyliczyć cenę.
Cena za punkt jest po prostu dla orientacji, jednak przydaje się gdy w trakcie pracy inwestor wymyśla dodatkowe bonusy.
Pozwala to uniknąć na koniec zlecenia tekstów w stylu "przecież umawialiśmy się na tyle za całą instalację" i za nic nie przekonasz go, że wykonałeś masę dodatkowych prac.

Ile jest wykonawców tyle, będzie opinii na ten temat. Znam nawet takich co mierzą metry kabli na ścianach.
Jeden lubi na górze inny na dole i tyle w temacie.

akaminski
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 29 mar 2010, 8:26
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontaktowanie:
Re: Instalacja elektryczna - Cena

autor: akaminski » 01 kwie 2010, 17:44

witam, nie chcę być niemiły ale panowie zejdźcie na ziemię za 15 zł od punktu to nawet chińczyk nie zrobi :lol:

akaminski
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 29 mar 2010, 8:26
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontaktowanie:
Re: Instalacja elektryczna - Cena

autor: akaminski » 01 kwie 2010, 17:54

Musisz napisać jaki metraż budynku to tak na początek

damian_k
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 16 sty 2010, 22:48
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontaktowanie:
Re: Instalacja elektryczna - Cena

autor: damian_k » 01 kwie 2010, 20:24

akaminski pisze:witam, nie chcę być niemiły ale panowie zejdźcie na ziemię za 15 zł od punktu to nawet chińczyk nie zrobi :lol:


Zgadzam się w 100%


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 9 gości

Gotowe projekty domów