Okna z matowymi szybami zamiast Luksfer! Czy można?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

musialdt
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2008, 8:47
Okna z matowymi szybami zamiast Luksfer! Czy można?

autor: musialdt » 14 kwie 2008, 9:18

Potrzebuje rzetelnej porady.
Mój dom posadowiony jest jedną ścianą w odległości 3m od granicy działki. W ścianie tej mam zaprojektowane luksfery, jednakże doradzono mi aby spróbować zamontować okna przeszklone matowymi szybami. Nie mam pojęcia czy jest to możliwe z prawnego punktu (nie chce płacić kary czy po fakcie wyrzucać zamontowane okna i wstawiać niechciane luksfery). Przeglądam przeróżne fora i nigdzie nie mogę trafić na podobną sytuację.
Proszę o pomoc. Bardzo pilne!
dorota

maxdoor
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2008, 13:59
Lokalizacja: Łódź

autor: maxdoor » 14 kwie 2008, 10:43

Szyba matowa to normalna szyba stoswana w oknach. Oczywiście trzeba się liczyć z większym wydatkiem i to wszystko. Nie bardzo rozumiem co mają do tego przepisy .
Okna można zasłonić na wiele różnych sposobów nie zawsze musi to być szyba mleczna.
Są rolety wewnętrzne i zewnętrzne , żaluzje itp.

musialdt
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2008, 8:47

autor: musialdt » 14 kwie 2008, 12:26

Przepisy mają się do tego w ten sposób, iż na ścianie oddalonej od granic budynku w odległości 3m nie można zamontować okna. Jedynym (podobno) rozwiązaniem są luksfery. Zastanawia mnie fakt zamiany tychże luksfer (o kiepskich własnościach cieplnych) oknami z zmatowionym oszkleniem, co pod względem prawnym zdaj się mieć istotne znaczenie, a wzmianki na ten temat nie mogę się doszukać.
dorota

maxdoor
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2008, 13:59
Lokalizacja: Łódź

autor: maxdoor » 14 kwie 2008, 17:14

Poniżej jest link do strony , który mam nadzieję pomorze.
pozdrawiam



ciop.pl/5544.html

musialdt
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2008, 8:47

autor: musialdt » 15 kwie 2008, 7:24

Dzięki wielkie Maxdoor.
To już przemknęło mi przed oczami i niestety wynika że okno to okno - część otwieralna (pomimo że przeszklone matowo tak jak luksfera) - ja szukam "furtki" żeby to prawo obejść i myślałam że ktoś z forumowiczów borykał sie z takim problemem i mi pomoże.
dorota

maxdoor
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2008, 13:59
Lokalizacja: Łódź

autor: maxdoor » 15 kwie 2008, 9:22

Moim zdaniem po wczytaniu się w akty prawne przepis ten jest po to aby zniwelować uciążliwości związane np. z hałasem ulicznym, a przecież są okna o niskim współczynniku przenikania ciepła i dzwięków. Może to rozwiąże problem.

pozdrawim i powodzenia

kw
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 lip 2008, 14:47
Lokalizacja: Lublin

autor: kw » 22 lip 2008, 16:20

Według Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie Dział II Rozdział 1 par. 12. odległość okien powinna wynosić 3 m od granicy z sąsiednią działką.
Jak Pan to nazwał "furtki" odnośnie tego przepisu nie ma, chyba że wystąpi Pan o odstępstwo (patrz prawo budowlane). Przy montażu okna w tym wypadku naraża się Pan na problemy związane z tym że kierownik budowy może nie chcieć panu podpisać dokumentu do odbioru o zgodność projektu z wykonaniem obiektu, a nadzór budowlany przy odbiorze każe Panu zamurować okno.

Monte
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2009, 22:48
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:
Re: Okna z matowymi szybami zamiast Luksfer! Czy można?

autor: Monte » 09 mar 2010, 12:25

Załóż luksfery z glasspolu. Zrobią ci gotowca z luksferów, szybki montaż w każdych warunkach. Polecam


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości

Gotowe projekty domów