ustalanie cen materiałów z wykonawcą?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

orasje
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 28 lut 2010, 9:34
ustalanie cen materiałów z wykonawcą?

autor: orasje » 28 lut 2010, 9:44

Witam. Pytanie jest takie, czy przed bądź w trakcie budowy "sprawdzaliście" bądź porównywaliście ceny materiałów z cenami oferowanymi przez Waszego wykonawcę lub inaczej, czy należy zastrzec sobie z wykonawcą kontrolę jego cen materiałów na zasadzie, pan przed kupnem powie mi cenę a ja sprawdzę czy moja nie jest lepsza-jak tak to kupimy za tyle ile ja chcę.
Trochę to skomplikowane ale bierze się z tąd, że czasami wykonawca klnie sie że załatwi najtaniej ale tak nie musi wcale być. A z drugiej strony, czy taka ingerencja w "jego podwórko" nie spowoduje problemów na lini wykonawca-zleceniodawca. Jakie są państwa doswiadczenia i rady w tym zakresie?.

adi_ginter
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 12 wrz 2009, 20:14
Re: ustalanie cen materiałów z wykonawcą?

autor: adi_ginter » 28 lut 2010, 15:03

Nie od dziś wiadomo że firmy mogą załatwic taniej materiały, bo biorąc na firmę inaczej się podlicza chyba Vat i dlatego dostają taniej ale też nie od dziś wiadomo że firmy biorą dla siebie z tej ceny materiałów i dlatego proponuje samemu zakupic materiały;) A jeśli Ci powiedzą że tak nie chcą to powiedz że się odezwiesz i jak najszybciej szukaj innej firmy, bo wtedy to już na 100% mają zysk z tego że sami kupują;D
Żyjemy w epoce fachowców, którzy nie interesują się swoim fachem. Peter Bichsel

samouk
Re: ustalanie cen materiałów z wykonawcą?

autor: samouk » 28 lut 2010, 23:13

orasje pisze:Witam. Pytanie jest takie, czy przed bądź w trakcie budowy "sprawdzaliście" bądź porównywaliście ceny materiałów z cenami oferowanymi przez Waszego wykonawcę Jakie są państwa doswiadczenia i rady w tym zakresie?.

Ja wychodzę z założenia, że skoro będą wydawane MOJE pieniądze, więc zawsze żądam podania ceny PRZED ZAKUPEM. Na tej zasadzie niedawno oszczędziłem sporo grosza, bo dekarz obiecywał mi zakup papy podkładowej "po znajomości" za minimalną ponoć cenę, a sam w niedalekiej hurtowni znalazłem jeszcze lepszą papę o 25% tańszą. Samo życie ! :shock:
Pozdrawiam


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamgorka, Grapeshot [Crawler] i 16 gości

Gotowe projekty domów