Problem Z Ogrzewaniem - Grzejnik łazienkowy

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

r_afaello
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2010, 7:32
Problem Z Ogrzewaniem - Grzejnik łazienkowy

autor: r_afaello » 19 lut 2010, 7:42

Witam.
Walczę z ogrzewaniem w łazience.
Zdemontowałem grzejnik żeliwny i zakupiłem łazienkowy z zasilaniem bocznym (pasuje bez przeróbek na rury).

Fotka grzejnika (podobnego, mój nie miał jeszcze sesji zdjęciowej)
Obrazek
Problem pojawił się zaraz po podłączeniu i odpowietrzeniu.
Okazało się, że dolne rurki 2 są zupełnie zimne a 3 od dołu tylko letnia.
Kolejne próby odpowietrzania nic nie dawały. Spuszczania wody przez dolny korek powodowało tylko chwilowe nagrzanie i potem to już tylko stygło.
Robiłem to z teściem (bardziej obeznany w sprawach hydrauliczno-budowlanych niż ja) i niestety pomysły się skończyły.

Szybki mail do sprzedawcy i już 2 dni później dostaje drugi grzejnik.

Podłączamy - efekt podobny.

Już nawet rozmawiałem z developerem (od którego kupuje właśnie to mieszkanie) czy aby ciśnienie w układzie jest wystarczające (mieszkam na najwyższym piętrze - 3).
Stwierdził że od firmy która wykonywała instalację dostał informacje że cisnienie musi być powyżej 2 a jest zazwyczaj 2,4-2,6.

Czy może taka konstrukcja grzejnika wyklucza prawidłowy obieg cieczy? Chodzi mi o żeberka które są poniżej "powrotu"..
Czy ktoś z doświadczeniem lub posiadacz podobnego grzejnika mógłby rzucić trochę światła na to?

wyrzutnia
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 22 lis 2007, 9:20
Re: Problem Z Ogrzewaniem - Grzejnik łazienkowy

autor: wyrzutnia » 20 lut 2010, 16:14

To niema prawa grzać ,woda zawsze płynie tam gdzie ma lżej ,czyli poniżej powrotu ona sobie zwyczajnie stoi bo jak ma płynąć pod górkę skoro może inaczej

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Problem Z Ogrzewaniem - Grzejnik łazienkowy

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 20 lut 2010, 16:48

W łazience wentylacja jest z dołu do góry dlatego wieszanie takiego czegoś w łazience jako grzejnika to nieporozumienie. Kto to Panu wcisnął?

r_afaello
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2010, 7:32
Re: Problem Z Ogrzewaniem - Grzejnik łazienkowy

autor: r_afaello » 21 lut 2010, 9:04

No zapewne wynika to z mojej niewiedzy i chęci zysku przez sklep. :-(


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów