Uciążliwy sąsiad z pieczarkarnią

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Martita
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2010, 17:38
Uciążliwy sąsiad z pieczarkarnią

autor: Martita » 09 lut 2010, 20:37

Sąsiad wybudował pieczarkarnię w odległości 16 m od mojego budynku gospodarczego (stodoła) w którym ja magazynuję zboża i paszy dla inwentarza. Sąsiad używa bardzo silnych środków chemicznych jak również nawozów które dostają się do tego budynku.Wydaję mi się że ta odległość jest za mała, a sąsiad w nadzorze budowlanym przedstawił mapę bez uwzględnienia wcześniej wspomnianego budynku. Głównym problemem jest jednak szambo które pełni funkcję ''atrapy"ponieważ Pan Sąsiad spuszcza wszystkie nieczystości rowkiem który przebiega przez środek mojego podwórza a celem którego nota bene jest jedynie odprowadzanie nadmiaru wód poroztopowych w okresie wczesno wiosennym.Szambo to nie spełnia żadnych norm, nie jest zabezpieczone obetonowanym ścianami od gruntu. Jak mogę skłonić sąsiada do wybetonowania szamba i odprowadzania tam ścieków? Gdzie mogę się zwrócić? Proszę o pomoc.

Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów