Bojler parę pytań.

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
PPapkin
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 06 cze 2006, 16:37
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

autor: PPapkin » 26 wrz 2006, 17:05

To ostatnia odpowiedż bo nie mam czasu wpadam na forum w wolnej chwili , ale Panu odpowiem .Zajmuję się bateriami renomowanych producentów, nie będę wszystkiego wymieniał , a jeżeli Pan nie prowadzi serwisu to nic a nic niemoże Pan powiedzieć na temat awaryjności , żaden producent ani serwisant nie powie tego nikomu.Jeszcze jedno nie twierdzę że Oras lub inna firma jest awaryjna cały czas powtarzam że 90% awarii baterii jest winą zanieczyszczeń pochodzących z wody. Jeszcze jedno jak Pan założy baterię i zacznie ona szwankować to nikt nie każe Panu jej naprawiać tylko dzwoni do serwisu , przepraszam ale z tego co Pan wcześniej napisał o "siłowniku"to nie potrafiłby Pan chyba nawet jej rozebrać - nie mówiąc o naprawie.Jeśli Pan czytał uważnie moją poprzednią wypowiedź to powinien Pan zauważyć stwierdzenie że zajmuję się profesjonalnie armaturą , po prostu oprócz intalacji prowadzę serwis dla kilkunastu producentów dlatego proszę się więcej nie ośmieszać.Na tym zakończmy.Pozdrawiam Ppapkin :lol:

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 wrz 2006, 8:36

Działamy w innych bajkach, więc trudno, by Pan był zadowolony z aktualnych norm na zużycie energii, a co zatym idzie i oszczędzanie wody. Od 90' radzę izolować domy by zużywały do 40 kWh/m2 rocznie, a od tego roku to już obowięzek, choć zapewne Szanowny Pan o tym nie wie. Nie zmienia to jednak faktu, czy ITB opublikuje dyrektywy unijne, czy nie, to i tak ceny nośników energii oraz ograniczenia w emisji CO2 wymuszą na wszystkich "kiotowskie 40 kWh/m2 rocznie" Dlaczego o tym piszę? Otóż by dom "mieścił "się w normach musi być izolowany, a w domach izolowanych o małych potrzebach ciepła nie da rady montować CO czy CWU. Nic więć dziwnego, że ktoś kto (nie neguję profesjonalizmu), zajmuje się historią budownictwa będzie oszczędności krytykował. Dodam jeszcze na koniec, sprawdził mi to przedstawiciel handlowy ORASa nie sprzedawał Pan nigdy VENTURY.

ater_ater
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2010, 19:13
Lokalizacja: http://horoskop.wsukience.pl/
Re: Bojler parę pytań.

autor: ater_ater » 30 sty 2010, 19:17

Witam
Chcę założyć bojler 40l do mieszkania - dla jednej osoby (kabina prysznicowa). Czy myślicie, że taka ilość wody wystarczy?
Co najlepiej kupić, żeby była oszczędność prądu i żeby bojler wytrzymał lata?
Z góry dzięki za rady!

Awatar użytkownika
UNICOM
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 528
Rejestracja: 01 paź 2009, 6:18
Lokalizacja: RNI NISKO
Re: Bojler parę pytań.

autor: UNICOM » 30 sty 2010, 19:41

Dla jednej osoby wystarczy jezeli bedzie kabina.
UNIKOM WSZELKIEJ PRACY!!!!

ater_ater
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2010, 19:13
Lokalizacja: http://horoskop.wsukience.pl/
Re: Bojler parę pytań.

autor: ater_ater » 30 sty 2010, 19:50

Znalazłam np. coś takiego:
-http://www.adamus.kqs.pl/index.php?d=produkt&id=583
Niestety, wypisane tam parametry niewiele mi mówią. Poza tym - czy w takiej cenie +/- 500zł (taka jest podana) da się kupić coś sensownego, czy to raczej tandeta?
Dzięki za opinię:)

Awatar użytkownika
UNICOM
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 528
Rejestracja: 01 paź 2009, 6:18
Lokalizacja: RNI NISKO
Re: Bojler parę pytań.

autor: UNICOM » 30 sty 2010, 20:01

We wakacje zamontowalem taki bojler 50litr (do prysznica) i z niego korzysta 3ludzi. Cena byla cos okolo 420zl. I jakos wystarcza tej cieplej wody.
UNIKOM WSZELKIEJ PRACY!!!!


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów