Jaki tynk

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

perzykT
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Radom
Jaki tynk

autor: perzykT » 05 sty 2010, 22:20

Możecie midiradzić jaki tynk położyć na ściane - pustak suporeks + styropian 12 cm + siatka. Brakuje tylko koloru.
Dodam że w okresie letnik sporo się kurzy bo dom jest na działce piaszczystej no i zależ mi na tym żeby wilgoć nie właziła na podmurówkę - dom jest obłożony kostką brukową ale mimo wszystko styropian nasiąla wodą często.
Szukam trwałego, dobrego no niezbyt drogiego rozwiązania

Z góry dziękuję za rady

Awatar użytkownika
dudus402
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 22 paź 2009, 21:03
Lokalizacja: LUBLIN
Re: Jaki tynk???

autor: dudus402 » 05 sty 2010, 22:46

JAK KUZ I BRUD TO RADZE MINERALNY SZARY PAKOWANY W 25 KILOWE WORKI NAPRZYKŁAD WEBERA A PO POŁOZENIU POMALOWAĆ DOBRĄ FARBĄ ELEWACYJNĄ KOLOR DOBIERASZ JAKI CHCESZ (MALUJESZ 2 RAZY) KOSZT W PORÓWNANIU DO SILIKATÓW I AKRYLI GOTOWYCH W WIADRACH (Z KOLOREM) JEST TROSZKE NIZSZY ALE EFEKT JEST LEPSZY-MNIEJ CHROPOWATY NIE WCIAGA TAK BRUDU I NIE WIAZE GO W SZCZELINKACH. POLECAM MINERALNY POŁOZYŁEM JUZ NA KILKU DOMACH JEST OK.
dudus. 402

Sebastian_71
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 09 sty 2009, 14:23
Re: Jaki tynk???

autor: Sebastian_71 » 06 sty 2010, 9:46

Witaj

Zainteresuj się tynkiem mineralnym, drobnoziarnistym (0-1 mm) firmy quick-mix. Nie masz faktury na której osadzałby się kurz i brud, a do tego oryginalna elewacja - inna niż oklepane baranki i korniki. Tynk mineralny jest jednym z tańszych tynków - może być biały do malowania lub wybarwiony w masie.

pozdrawiam

perzykT
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Radom
Re: Jaki tynk???

autor: perzykT » 06 sty 2010, 11:14

A co sądzicie o przeprowzdzeniu tzw. analizy cieplno - wilgotnościowej. W kilku postach spotkałem się z takim sformulowanie, że przed przystąpieniem do tynków należy zrobić taką analizę żeby wszystko było OK.

Może znacie jakąs firme godną polecenia z okolic Radmia która para się elewacjami?

Sebastian_71 pisze:Witaj

Zainteresuj się tynkiem mineralnym, drobnoziarnistym (0-1 mm) firmy quick-mix. Nie masz faktury na której osadzałby się kurz i brud, a do tego oryginalna elewacja - inna niż oklepane baranki i korniki. Tynk mineralny jest jednym z tańszych tynków - może być biały do malowania lub wybarwiony w masie.

pozdrawiam

Sebastian_71
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 09 sty 2009, 14:23
Re: Jaki tynk???

autor: Sebastian_71 » 06 sty 2010, 11:46

Jak jest już zrobione "pustak suporeks + styropian 12 cm + siatka" to za późno na jakiekolwiek "analizy" - trzeba szybko wytynkować, żeby warstwa zbrojona nie "wietrzała".

Osobna sprawą jest właściwy dobór materiałów i grubości ocieplenia - nie trzeba do tego eksperta - znane są parametry cieplne materiałów murowych i termoizolacji - wystarczy dodać i porównać z własnymi oczekiwaniami. Druga sprawa to dobór materiałów - tutaj wystarczy popytać, np. żeby nie zrobić popularnego błędu: tynk akrylowy na wełnie mineralnej.

Analizę c-w można przeprowadzić ale przed wykonaniem przegrody/ściany, a nie
przed samym tynkowaniem.

pozdrawiam

Ewbudlipsko
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2010, 15:38
Lokalizacja: Lipsko
Kontaktowanie:
Re: Jaki tynk???

autor: Ewbudlipsko » 21 sty 2010, 15:44

perzykT pisze:Możecie midiradzić jaki tynk położyć na ściane - pustak suporeks + styropian 12 cm + siatka. Brakuje tylko koloru.
Dodam że w okresie letnik sporo się kurzy bo dom jest na działce piaszczystej no i zależ mi na tym żeby wilgoć nie właziła na podmurówkę - dom jest obłożony kostką brukową ale mimo wszystko styropian nasiąla wodą często.
Szukam trwałego, dobrego no niezbyt drogiego rozwiązania

Z góry dziękuję za rady

Witam.
Wg. mnie daj tynk silikatowo - silikonowy. Nie jest moze az tak dobry jak silikonowy, ale drugi po silikonowym.
Dlugo trzyma kolor (10 lat - a mineralny tynk jest liczony na ok. 5 lat - chodzi o trwalosc:), zmywa sie kiedy pada deszcz, jest paroprzepuszczalny, tak jak i mineralny itd.
A cena?
W sumie nie jest taka wysoka, na m2 idzie materialu za jakies 15-16 zl.
Pozdrawiam
Ocieplenia budynkow, tynki cementowo - wapienne z agregatu.

perzykT
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Radom
Re: Jaki tynk???

autor: perzykT » 24 sty 2010, 19:52

A co sądziecie o firmie TIKKURILA?

Ewbudlipsko
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2010, 15:38
Lokalizacja: Lipsko
Kontaktowanie:
Re: Jaki tynk???

autor: Ewbudlipsko » 27 sty 2010, 1:00

perzykT pisze:A co sądziecie o firmie TIKKURILA?

Pierwsze slysze :)

Sebastian_71
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 09 sty 2009, 14:23
Re: Jaki tynk???

autor: Sebastian_71 » 28 sty 2010, 9:25

perzykT pisze:A co sądziecie o firmie TIKKURILA?


Ty chcesz tynkować czy malować?

nowy22
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 01 lut 2010, 12:24
Lokalizacja: śląskie
Re: Jaki tynk???

autor: nowy22 » 02 lut 2010, 14:02

Co sądzicie o materiałach firmy Termo Bravo? Pracował ktoś z Was "na w/w materiałach"? ewentualnie posiada budynek docieplony produktami tej firmy?

perzykT
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Radom
Re: Jaki tynk

autor: perzykT » 11 lut 2010, 20:04

Może mi ktoś coś powiedzieć na temat tynków firmy GREINPLAST?

Ewbudlipsko
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2010, 15:38
Lokalizacja: Lipsko
Kontaktowanie:
Re: Jaki tynk

autor: Ewbudlipsko » 11 lut 2010, 21:07

Ja robie glownie Weberem i musze powiedziec, ze gdyby to byla jakas lipa to bym sie przerzucil na jakas inna firme, ale jak do tej pory nie mialem zadnych problemow z tynkiem czy tam klejem itp.
Co do greinplastu, to nie mam zielonego pojecia - nie zdarzylo mi sie nim robic - ale chyba skoro firma jest od lat juz na rynku, to powinna miec niezly material:)
POWINNA :D

burhaus
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2010, 23:26
Lokalizacja: Wolica
Kontaktowanie:
Re: Jaki tynk

autor: burhaus » 26 lut 2010, 12:21

perzykT pisze:Może mi ktoś coś powiedzieć na temat tynków firmy GREINPLAST?

podam Ci przykład tynk akrylowy tej firmy jest tak tragiczny że po wykonaniu struktury nie doczyścisz na pewno narzędzi, przekonałem się parę razy... powiem szczerze robie cały czas na weberze i nie mam problemów... dla mnie najlepsza firma na rynku
pzdr


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów