przeciekający dach

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

artur74
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2010, 19:43
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
przeciekający dach

autor: artur74 » 12 sty 2010, 20:19

Dobry wieczor jestem nowym uzytkownikiem tego forum prosilbym o pomoc a sprawa dotyczy dachu na nowo powstalym budynku zostal ulozony strop teriva po tem zostal wylany beton kolejnym krokiem dodam ze po tygodniu po wylaniu bylo ulozenie termoizolacji oraz welny mineralnej na koncu przykryto to wszystko papa termozgrzewalna a teraz woda wydostaje sie przez strop do wnetrza domu po pewnym czasie zaczelo dziwnie smierdzec stechlizna . Dach zostal zaprojektowany jako lekki niewentylowany zastanawiam sie czy zostalo to zrobione zgodnie ze sztuka budowlana to jest jeden z problemow ktore wyszly na mojej budowie kolejnym sa fundamenty ktore po odkopaniu maja wysokosc 20 cm a w projekcie iest 40 cm wraz z podbetonem ktorego tu niema zbrojenie lezy na ziemi nie ma izolacji pionowej a w kosztorysie jest uwzglednione i zaplacone teraz takze wewnatrz domu na scianach gdze polozone sa tynki gipsowe na wysokosc 30 cm od slepej posadzki jest mokro pomieszczenia sa ogrzewane oczywiscie zrezygnowale z uslug firmy budowlanej i znalazla sie sprawa w sadzie faktem jest ze za 55m kwadratowych dostal 100 tys pln a ja mam problem dom w stanie sorowym zamknietym jest to dobudowa do istnejacego domu porazka dzoeki za jakie kolwiek odpowiedzi i podpowiedzi pozdrawiam wszystkich moglby opisywac moj problem bo to nie koniec opowiesci o calym problemie przestrzegam wszystkich przed takimi firmami konsultujcie kosztorysy z innymi fachowcami ja zaufalem firmie z polecenia

kielo
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolska-Podhale
Re: przeciekajacy dach

autor: kielo » 13 sty 2010, 9:16

A co na to kierownik budowy
Pozdrowienia

K-Z
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 06 sty 2010, 19:41
Re: przeciekajacy dach

autor: K-Z » 13 sty 2010, 14:48

WITAM,JEŻELI CHODZI O DACH TO ZAPEWNE ZA SZYBKO ZOSTAŁ SZCZELNIE ZAMKNIĘTY ,DLATEGO CZUĆ WILGOĆ A WODA NIEMA GDZIE ODPAROWAĆ ,WSZYSTKO SIĘ TAM KISI ,FUNDAMENT MUSI BYĆ DOLANY ,ZABEZPIECZONY PRZED WILGOCIĄ I DOCIEPLONY, POZDRAWIAM

gra001gra001
nawrócony - nie spamuje
Posty: 83
Rejestracja: 14 sty 2010, 13:32
Re: przeciekajacy dach

autor: gra001gra001 » 14 sty 2010, 18:33

jak ktos ma problemy z przeciekajacym dachem to polecam
srodek fillcoat (noxan.pl)
mozna go stosowac w kazdych warunkach pogodowych, podczas deszczu,
opadów śniegu, mrozu!

Przemek
Re: przeciekający dach

autor: Przemek » 17 sty 2010, 8:59

w portalu www.e-dach.pl znajdziesz wiele porad jak i czym możesz sie wspomóc

K-Z
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 06 sty 2010, 19:41
Re: przeciekający dach

autor: K-Z » 18 sty 2010, 20:37

MOIM ZDANIEM TO ,,,WODA WYDOSTAJE SIE Z TEJ WEŁNY ,UŁOŻONEJ NAT TERIWĄ,JEŻELI PRACE MIAŁY TAKIE TEMPO,TO CAŁA WILGOĆ ZAMIAST ODPAROWAĆ ZEBRALA SIE W WEŁNIE,A WIADOMO ŻE PAPA NIE PRZEPUŚCI PARY,CZYLI WILGOCI,A ZAPACH TO PEWNIE WILGOĆ I PLEŚN


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów