różna wysokość krokiew, jak to ocieplić???

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mmandrzejczak27
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2010, 16:05
Lokalizacja: Topola Królewska
różna wysokość krokiew, jak to ocieplić???

autor: mmandrzejczak27 » 10 sty 2010, 16:17

Witam!! na początku chciałbym wszystkich serdecznie przywitać, to mój pierwszy post;D a teraz mój problem... chciałbym urządzić sobie poddasze dla siebie, wiem już jak to zrobić, ale jest pewien problem... wszędzie jest założenie, że wysokość krokiew jest taka sama... tymczasem ja mam z tym problem, ponieważ wysokości krokiew wahają się nawet od 11cm do 15cm, więc żeby jeszcze jedną warstwę wełny położyć, to muszę to jakoś wyrównać!!!! i nie wiem, jak ja mam ten problem rozgryźć, czy kupować listwy i wyrównywać??? czy po prostu pchać wełnę i potem jakoś tymi wieszakami i listwami równać??? a, muszę jeszcze zostawić szczelinę, ponieważ mam dach z desek przykrytych papą!!! proszę o pomoc, czym i jak to równać, a może ktoś ma inny sposób??? :?:
mobilek

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: różna wysokość krokiew, jak to ocieplić???

autor: Andrzej Wilhelmi » 12 sty 2010, 22:47

Po pierwsze wełny się nie pcha a układa! Po drugie wszystko zależy z czego będzie wykonany sufit. Jak z płyt gipsowych na stelażu to nie ma żadnego problemu gdyż wszystko wyregulujesz na wieszakach. Pozdrawiam.

mmandrzejczak27
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2010, 16:05
Lokalizacja: Topola Królewska
Re: różna wysokość krokiew, jak to ocieplić???

autor: mmandrzejczak27 » 12 sty 2010, 22:57

miałem na myśli "układać";D tzn muszę lukę jeszcze zrobić 2cm bo to dach z desek przykryte papą. tzn folia wysokoparoprzepuszczalna 2cm od desek, potem bez odstępu układam wełnę, i nie wiem, 10cm na pierwszą warstwę starczy?? a potem myślę nad 15-18cm, oczywiście stelaż na wieszakach bym wykorzystał i na to płyty gk, dobrze myślę??
mobilek

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: różna wysokość krokiew, jak to ocieplić???

autor: Andrzej Wilhelmi » 12 sty 2010, 23:10

Folia pomiędzy wełną a deskami nie jest potrzebna. Szczelina wentylacyjna oczywiście tak! Konieczne jest zapewnienie wlotu powietrza przy okapie lub przy ścianie i wylotu w kalenicy (należy otworzyć kalenicę). Pozdrawiam.

mmandrzejczak27
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2010, 16:05
Lokalizacja: Topola Królewska
Re: różna wysokość krokiew, jak to ocieplić???

autor: mmandrzejczak27 » 14 sty 2010, 9:33

dzięki za pomoc, teraz będę wiedział jak się za to zabrać;D
mobilek


Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów