Skraplająca się woda

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

MajsterUsterka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 lis 2009, 11:51
Skraplająca się woda

autor: MajsterUsterka » 17 gru 2009, 20:43

Chcę zagospodarować poddaszę nad kuchnią, w której jest dużo pary wodnej. Sufit kuchni ma deskowanie które jest przykryte folią (pisze już o sytuacji od strony wnętrza poddasza), a na folii jest wełna mineralna.

I tu jest problem miedzy deskowaniem a folią skarpla sie woda, sporo, przez co deski butwieją.

Myslałem o położeniu pasków z styropianu pomiedzy deskowanie a folie, tak by była tam przerwa dylatacyjna. Sam nie wiem, poradźcie.

Pozdrawiam

GipsKarton
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 750
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:22
Lokalizacja: Szczecin
Re: Skraplająca się woda

autor: GipsKarton » 01 sty 2010, 11:43

w przypadku nieogrzewanego poddasza izolacja cieplna powinna znajdowac sie w przestrzeni stropu lub na nim a paroizolacja po stronie sufitu kuchni nie poddasza (na deskowaniu).

poprawic

- wykonac prawidlowa wentylacje kuchni
- usunac paroizolacje z desek - deski wymienic lub wykonac legarowanie pod przyszla podloge.
- przestrzen stropu wypelnic materialem izolacyjnym (welna).

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Skraplająca się woda

autor: Andrzej Wilhelmi » 12 sty 2010, 22:42

Przyczyny są dwie:
- zła wentylacja kuchni w w zasadzie jej brak!
- za mała warstwa wełny i źle ułożona.
Oczywiście wskazana (choć nie koniecznie) byłaby wolna przestrzeń pomiędzy deskami a folią.
Pozdrawiam.


Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

Gotowe projekty domów