Centralne ogrzewanie w straym bloku

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

budowlaniec 123
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:05
Lokalizacja: śląsk
Centralne ogrzewanie w straym bloku

autor: budowlaniec 123 » 12 sty 2010, 10:10

Mieszkam na parterze w starym bloku .Mieszkanie 55 m2. W znajdującej się bezpośrednio pod moim mieszkaniem piwnicy zainstalowałam piec na ekogroszek. Piec ogrzewa całe mieszkanie i mam ciepłą wodę. Przekrój komina wynosi 15 x15 cm.a  średnica rury wylotowej z pieca to 20 cm.Piec i instalacje wykonała firma . Zrobili dodatkowe zasilanie powietrza z dworu do piwnicy oprócz istniejącej sprawnej wentylacji. Piec sprawuje się doskonale.Moje pytanie brzmi: Czy są jakieś przepisy kwestionujące takie rozwiazanie? ,Mam zgodę Wspólnoty na wykonane instalacji.
mieszkaniec

czajnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 310
Rejestracja: 19 mar 2005, 17:28
Re: Centralne ogrzewanie w straym bloku

autor: czajnik » 12 sty 2010, 10:33

A co na to regulamin rozliczania ciepła w Twojej wspólnocie?
Twój problem nie jest natury techniczno-budowlanej. Tu jest kwestia kodeksu cywilnego, jeżeli jest to mała wspólnota, lub ustawy o własności lokali, jeżeli jest to duża wspólnota.
Raczej pomyliłeś fora. To pytanie powinieneś zadać naprzykład tu:
-www.zarzadca.eu
-/forum.gazeta.pl/forum/f,523,Wspolnoty_mieszkaniowe.html
Pozdrawiam.

budowlaniec 123
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:05
Lokalizacja: śląsk
Re: Centralne ogrzewanie w straym bloku

autor: budowlaniec 123 » 12 sty 2010, 16:13

W naszej Wspólnocie każdy sam sobie ogrzewa swoje mieszkanie /nie ma regulaminu rozliczania ciepła/ Może zostałam zle zrozumiana.Chciałam się dowiedziec czy może być taka różnica w średnicach rury wylotowej z pieca i kanału kominowego. Pozdrawiam.
mieszkaniec

czajnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 310
Rejestracja: 19 mar 2005, 17:28
Re: Centralne ogrzewanie w straym bloku

autor: czajnik » 12 sty 2010, 16:53

Może być. Chociaż przekrój przewodu kominowego (czyli tego pionowego odcinka) powinien być jednakowy na całej długości, to nikt nie powiedział, że na połączeniu czopucha i komina nie można zastosować redukcji (w Twoim przypadku z 314 cm2 na 225 cm2).

Z drugiej strony zasadą jest, że stosuje się przekrój komina nie mniejszy, niż przekrój czopucha, jednak - jak rozumiem - u Ciebie są przewody kominowe istniejące i nic nie dało się z ich przekrojami zrobić (a przynajmniej nie bez gigantycznej demolki).

Cóż, skoro piec sprawuje się doskonale, to tak trzymać.

Pozdrawiam.

budowlaniec 123
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:05
Lokalizacja: śląsk
Re: Centralne ogrzewanie w straym bloku

autor: budowlaniec 123 » 13 sty 2010, 7:43

Bardzo dziekuję za informację i pozdrawiam.
mieszkaniec


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów