Sprzęt do jednoosobowej działalności.

Dział przeznaczony przede wszystkim dla dekarzy i profesjonalistów. Tutaj poznacie najnowsze narzędzia dekarskie, które przydadzą się w Waszej codziennej pracy.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

kocoreq
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 18 cze 2009, 10:26
Sprzęt do jednoosobowej działalności.

autor: kocoreq » 23 gru 2009, 15:07

Ponieważ rozstaję się z obecnym pracodawcą postanowiłem założyć w końcu własną działalność. Chcę robić głównie instalacje elektryczne, jak i jakieś prace wykończeniowe (malowanie, szpachlowanie itp.), lecz głównym celem są prace elektryczne. Ponieważ jest szansa na dofinansowanie założenia działalności z Urzędu Pracy mam dylemat jakie narzędzia kupić. Wymarzyłem sobie mniej więcej taki zestaw:
-Bruzdownica Bosch GNF65A (nie wiem czy nie za duża)
-Młotowiertarka na sds max Bosch GBH7-46DE lub AEG KH5E (a może większy?)
-Wiertarka (z udarem i funkcją kucia) na sds plus AEG BH26LXE
-Szlifierka kątowa AEG WS21-230
-Opalarka Steinel 1910
-Wkrętarka AEG BS18CLi --waham się czy warto brać tą 18V czy może 14,4V
-Spawarka (spawarka będzie służyć głównie w domu :D i dlatego półautomat, lecz uzasadnieniem będzie spawanie uziomów) Bester MidiMagster 1801
-Miernik i tu nie wiem czy kupować osobno multimetr i miernik cęgowy, czy sam cęgowy wystarczy. Z cęgowych wybrałem Extech EX622 lub Sonel CMP1000. Extech posiada pirometr więc chyba byłby lepszym wyborem. Natomiast z multimetrów myślałem nad Sonel CMM-40 lecz właśnie nie wiem czy warto go kupować w ogóle. Czy są multimetry z funkcją pomiaru rezystancji izolacji? Dobrze by było zmierzyć sobie przed właściwymi pomiarami czy np. nie pokaleczyłem gdzieś izolacji.
-Drabina jakaś 3x 12
-Odkurzacz Bosch GAS25 lub AEG AP250ECP, lecz chyba raczej będzie to Bosch
-Narzędzia drobne (wkrętaki, kombinerki, szczypce)- Chwalę sobie firmę Knipex ale nie wiem czy są jakieś zestawy tej firmy, czy muszę kompletować wszystko osobno? A może możecie polecić jakiś inny solidny zestaw?
- i jeszcze czy możecie polecić jakiś zestaw porządnych koronek/otwornic?

Rozpisałem się dużo i nie wiem czy komuś będzie się chciało czytać :). Czy podany zestaw jest ok? Może polecacie coś innego. Może o czymś zapomniałem? Może ktoś z was korzystał już z takiego dofinansowanie i ma jakieś rady praktyczne? Proszę o opinie i porady.
Pozdrawiam Krzysiek.
Pozdrawiam Krzysiek.

tolek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 28 mar 2008, 21:24
Lokalizacja: Mazowieckiede
Re: Sprzęt do jednoosobowej działalności.

autor: tolek » 26 gru 2009, 19:23

Witam,symbole narzędzi które wymieniłeś nic mnie nie mówią,jednak jak sam nie wiesz jakie potrzebne będą do pracy, to życzę powodzenia dla Twoich przyszłych inwestorów,pozdrawiam.

Awatar użytkownika
UNICOM
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 528
Rejestracja: 01 paź 2009, 6:18
Lokalizacja: RNI NISKO
Re: Sprzęt do jednoosobowej działalności.

autor: UNICOM » 27 gru 2009, 22:43

Panie Kocoreg jezeli robisz elektryke to proponowalbym

-bruzdownice
-mlotowiertarke do wykowania (niekoniecznie firmowa)
-druga mlotowiertarke do koronek
-drabine
i takie pier... jak kombinerki, obcinaczki, miernik, koronki, poziomice, szpachle zeby ten bałagan zakleic,

To na poczatek wystarczy.

No i co najwazniejsze POZADNEGO PRACOWNIKA(OW)
UNIKOM WSZELKIEJ PRACY!!!!

kocoreq
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 18 cze 2009, 10:26
Re: Sprzęt do jednoosobowej działalności.

autor: kocoreq » 07 sty 2010, 9:19

Witam,symbole narzędzi które wymieniłeś nic mnie nie mówią

Jeśli Ci nic nie mówią, to po co w ogóle zabierasz głos?
,jednak jak sam nie wiesz jakie potrzebne będą do pracy, to życzę powodzenia dla Twoich przyszłych inwestorów,pozdrawiam.

w którym miejscu napisałem, że nie wiem? Prosiłem o opinie lub pomysły na jakieś jeszcze dodatkowe narzędzia. Ty nie napisałeś nic wnoszącego do tematu- ale nabiłeś sobie na licznik kolejnego posta. Gratuluję.
Pozdrawiam Krzysiek.

MIRAS387
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 17 lis 2009, 19:37
Lokalizacja: pomorskie
Re: Sprzęt do jednoosobowej działalności.

autor: MIRAS387 » 07 sty 2010, 20:08

Szczerze to zestaw ładny ale nie wiem czy ta spawarka przejdzie :D Widzę że wybrałeś dużo narzędzi AEG tzn wybierasz szczerze to bosha bym odrzucił ale niekoniecznie jak to woli bo ch... gdzie go składają i z reklamacją różnie:)Dobrze się sprzedaj tym z UP a dadzą ci kase nie warto brać rzeczy takich które dadzą im do myślenia.pozdrawiam i pozytywnego rozpatrzenia :wink:

kocoreq
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 18 cze 2009, 10:26
Re: Sprzęt do jednoosobowej działalności.

autor: kocoreq » 07 sty 2010, 21:14

Też się zastanawiam czy przejdzie spawarka :D, ale uziomy przecież trzeba spawać :D, jakby zostało mi kasy to chciałbym jeszcze jakiś agregat.
Pozdrawiam Krzysiek.

controlhome
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 29 lip 2009, 11:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Sprzęt do jednoosobowej działalności.

autor: controlhome » 10 sty 2010, 22:17

kocoreq pisze:Też się zastanawiam czy przejdzie spawarka :D, ale uziomy przecież trzeba spawać :D, jakby zostało mi kasy to chciałbym jeszcze jakiś agregat.

To czy przejdzie to chyba zelży tylko od dobrego "umotywowania" ;)
Do elektryki na pewno będzie potrzebny dobry ściągacz izolacji i zaciskarka do tulejek (zarabiania linek) - przy składaniu rozdzielnic.
Ogólnie jeżeli wystarczy środków to można zainwestować w porządny uniwersalny sprzęt do pomiarów np. sonel mpi-520.

don dawido
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:33
Re: Sprzęt do jednoosobowej działalności.

autor: don dawido » 28 sty 2010, 12:05

cześć!

Fajny zestaw, jak najbardziej OK. Co do odkurzacza pod bruzdownicę polecam Ci jednak popatrzeć na GAS50, który ma znacznie większą powierzchnię filtrującą a przy bruzdownicy ma to podstawowe znaczenie. Chyba, że bruzdownica będzie chodzić od święta to i 25-ka da radę. Przy większości prac elektrycznych wystarczy GNF35CA. Ja bym właśnie taki duet proponował GNF35CA + GAS50.
Do standardowych wierceń 6-14mm i lekkiego podkuwania polecam Tobie GBH 2-26DRE. Dobry, sprawdzony w boju model.
Co do opalarki STEINEL HL1910 - BDB sprzęt w przyzwoitych pieniądzach (popatrz za wersją BOX z osprzętem).
Większy młot GBH7-46DE lub GBH11DE wdg uznania. 7-ka jest zdecydowanie poręczniejsza w manewrowaniu a spokojnie pociągnie koronki 68 i 82mm.

Co do tematu dofinansowań to polecam Ci ten sklep salontechniczny.pl/kontakt.php raz, że chłopaki znają się na rzeczy a dwa idzie się z nimi dogadać odnośnie jakiś rabatów.

mcinek24
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2010, 22:06
Lokalizacja: berlin-legnica
Re: Sprzęt do jednoosobowej działalności.

autor: mcinek24 » 07 lut 2010, 22:31

witam ja prowadze dziallnosc w niemczech dla szfbow jako podwykonawca wiec moge ci powiedziec jak to jest od tej strony. bosch hehheeee
!!!!! jest znaczaca różnica miedzy z boschem z polski a niemiec. wg mnie w polsce jest duzo porub albo sa gozej wykonane. bruzdownica oktorej piszesz jest mi znana i jest dosc dobra w zestwie odkuzaczem boschhamer(ma przydatny mechanizm automatycznego wytrzepywania filtra). motowiertarki boshhammer (to wazne) nie daj sie wciagnac na samego bosha bo takie widzialem np w casto.. generalnie radzilbym zinwestowac w sprzet makity(jeśli wkretarki do płyt g/k zdecydowanie najlepsze model 6822) lub hilti(najwyzsza pułka i najdrozsza). polecam tez dewoultt(jakos tak sie to pisze) i hitahii (też jakoś tak sie pisze ale uwaga jest ich tez duzo podrobek). tak czy inaczej na boscha uwazaj. jesli bierzesz sie za szpachlowanie zainwestuj w tzw"żyrafe" koszt 800euro ale warto zwraca sie szybko. jak kto w polsce nie polecam drabiny alu bo trafi prawdop. na zlom :) drewniana sprawdza sie itak lepiej. pozdrawiam
trzeba iść do przodu i się rozwijać, nie stać w miejscu i nie cofać sie w tył!!!


Wróć do „Narzędzia dekarskie, narzędzia budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów