piece, palniki na owies

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

adam1969
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 20 lut 2006, 12:50
Lokalizacja: Lublin
piece, palniki na owies

autor: adam1969 » 20 lut 2006, 14:37

poszukuję informacji, a najlepiej swoich doświadczeń osób, które posiadają takie piece, bądź piece z przystawkami- palnikami na ziarno owsa

ŚNAPS
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2006, 10:25
Lokalizacja: Brak danych

autor: ŚNAPS » 20 lut 2006, 17:37

Witam
Napewno pan decyduje się na spalanie owsa ze względu na jego niską cene. Słyszałem o przeróbkach zwykłych piecy węglowych na piece na owies ta przeróbka polega na tym że w palenisku montuje się specjalny palnik do spalania owsa, znam też piec na ekogroszek z podajnikiem wtym piecu na palnik nakłada się specjalny pierścień. Ale od owsa jest jeszcze tańsza słoma niech pan sobie zobaczy kotły na stronie /http://metalerg.pl/p/kotly
Odpowiem też na inne pytania.

adam1969
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 20 lut 2006, 12:50
Lokalizacja: Lublin

autor: adam1969 » 20 lut 2006, 21:14

owszem, rozglądałem się w temacie pieców na słomę, czy też brykiety ze słomy, trocin, itp.
ale, ...
piec na słomę .... duża powierzchnia kotłolwni i magazynu na opał
piece na brykiety ... duże uzależnienie ceny opału od firm przerabiających słomę, lub inne biopaliwa na brykiet ..
ukiereunkowałem się na ziarno owsa ponieważ brak tutaj firm pośredniczących w przeróbce materiału do spalania co w pewnym stopniu jest w stanie zapewnić stabilność ceny paliwa.
Poza tym niewiele więcej miejsca na składowanie niż w przypadku węgla
Pozdrawiam

ŚNAPS
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2006, 10:25
Lokalizacja: Brak danych

autor: ŚNAPS » 21 lut 2006, 18:02

Witam poznownie
Niech pan zobaczy sobię te palniki /http://www.instalsystem.pl/document,,id,20266,mode,form.html
Odpowiem na wszystkie pytania.
Pozdrawiam

adam1969
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 20 lut 2006, 12:50
Lokalizacja: Lublin

autor: adam1969 » 22 lut 2006, 8:27

znalazłem również podobne urządzenie /http://www.termatex.pl/palniki-na-owies.html

Ogólnie interesuje mnie koszt zakupu i montażu tego typu palników, no i opinia osób, które coś takiego zamontowały.

Przyjmując że na ogrzanie mojego typowego kwadraciaka zużywam 3-3,5 tony węgla typu groszek + ok.1m3 drewna wychodzi koszt 1200-1500 zł/ sezon

Ile ziarna owsa musiałbym zgromadzić?
Czy wie Pan coś na temat dofinansowań na zakup tego typu urządzeń - słyszałem o możliwości uzyskania z ARIMR 50% dofinansowania. Czy ktoś składał tego typu wniosek ?
Słyszałem o dosyć żmudnym zbieraniu różnych załączników yypu plan, rysunki kotłowni itp

Pozdrawiam

Gość

autor: Gość » 24 lut 2006, 15:44

Witam poznownie
Ile ziarna musaił by pan zgromadzć?-To zależy od palnika więc musi się pan skontaktować z producentem tych palników. A czy ARIMR dofinansowuje takie dziłania to nie wiem trzeba się by było skontaktować z z ARIMR. Jeśli chodzi o wniosek o dofinansowanie to napewno trzeba byłoby złożyć wiele załączników. Niekiedy też urzędy gminy pomagają w zakupie takich palników.Pozdrawiam
Niech się pan jeszcze odezwie

Piotr 77
Piec na owies

autor: Piotr 77 » 02 mar 2006, 23:19

Witam mam piec na owies 47 kw. ogrzewam nim dom 340m2 i zasobnik c.w.u.200l
Nie jest to palnik który instluje sie do do pieców lecz cały piec przystosowany do spalania owsa i ziarna zbóż jako paliwa podstawowego, dodatkowo można spalać pellet, zrąbke drzewną.
Spalanie 60kg na dobe. Jesli uzywać pieca tylko do grzania 200l c.w.u. wówczas 60kg wystarcza na 3-4dni
Piec jest całkowicie zautomatyzowany czyszczenie z popiołu raz na 2 dni.
Rozpala sie również automatycznie.
ARiMR zwraca 50% cenny netto oczywiście jest dużo załączników i papierkowej roboty ale w moim przypadku udało sie złożyć wniosek (wypełniałem go sam poprowiałem ze 4 razy ale sie udało:))
Pozdrawiam serdecznie

Piotr 77
Piec na owies

autor: Piotr 77 » 02 mar 2006, 23:30

Jeśli chodzi o składowanie ziarna to 1m3 owsa waży w zależności od jego jakości od 500 do 700kg.Można przyjąć przelicznik 1t węgla to 1,5 t owsa Zakłada sie, że okres grzewczy to jakieś 5-6 miesięcy
Wcześniej w sezonie spalalem 8t węgla teraz zakładam jakiś 12 t owsa.Pozdrawiam

verner
kocioł na zboże

autor: verner » 09 mar 2006, 12:26

Dlaczego tylko owies? Proponuje kocioł który spali każde zboże. Koszt ogrzewania domu o pow. 160m2 miesięcznie do 300,-zł a poza sezonem grzewczym można oczywiscie grzać CWU.
Pozdrawiam

Piotr 77
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 02 mar 2006, 23:33
Piec na owies

autor: Piotr 77 » 10 mar 2006, 15:00

Tylko ta moc 25 kw jest jak dla mnie trochę mała i cena kotła frirmy d'alessandro chyba lepsza.
W kotle d'alessandro CSI/g można palić wszystkie zboża.
Ja zastanawiałem się nad Vernerem lecz moce powyżej 25kw nie były dostępne.
Piec który mam ma 47kw.
Pozdrawiam

WW

autor: WW » 11 mar 2006, 21:36

taniej wyjdzie kierat i konia, kóry zasili małą elektrownię, 60 kg owsa dla chabety i bdzie kręcił tydzień a nie dzień!!!

Robnek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2010, 11:32

autor: Robnek » 02 sty 2010, 11:39

WW pisze:taniej wyjdzie kierat i konia, kóry zasili małą elektrownię, 60 kg owsa dla chabety i bdzie kręcił tydzień a nie dzień!!!

ATy TROLLU kup sobie 50 kg węgla w worku zarzuć na plecy i biegaj wkoło chałupy to na pewno będzie Ci ciepło a chabety zostaw w spokoju !!

palbio
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip 2011, 18:22
Re: piece, palniki na owies

autor: palbio » 08 lip 2011, 18:25

Witam!

Polecam sklep z palnikami na owies. Mam nadzieję że komuś się przyda.

Pozdrawiam! :wink:

Wersacz
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 07 wrz 2010, 18:27
Re: piece, palniki na owies

autor: Wersacz » 11 lip 2011, 13:43

csi bardzo dobrze radzi sobie z owsem


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Gotowe projekty domów