obróbka blacharska, zabezpieczenia

Szczelny dach, komin, jaki materiał wybrać na obróbki dekarskie przede wszystkim jak uniknąć błędów dekarskich i wybrać ekipę, która nie zniszczy nam dachu?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Kalina
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 18 lip 2005, 13:36
obróbka blacharska, zabezpieczenia

autor: Kalina » 20 mar 2006, 13:49

Jak powinna być wykonana obróbka blacharska rynny tzw.chowanej i jakie powinno być zabezpieczenie przed obsuwającym się śniegiem przy pokryciu dachówką Creaton przy nachyleniu 36 stopni?

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 20 mar 2006, 22:40

Bez względu na firmę produkujšcš dachówkę stosuje się specjalne płotki œniegowe. Domyœlam się, że chodzi Ci o rynnę osłoniętš z przodu i od spodu. Powinna być wykonana z miedzi lub tytancynku w formie koryta i polutowana daje to gwarancję, że w przypadku przelania woda nie dostanie się na podbitkę. Pozdrawiam.

Artdach
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 07 sty 2006, 20:55
Lokalizacja: Gryfino

autor: Artdach » 21 mar 2006, 0:23

Właśnie- TYLKO MIEDŹ I TYTANCYNK !!!!!!!
Zabrałem głos, bo kolejny raz staczam wojnę z inwestorem tłumaczącym mi że ocynk wystarczy, a przy tym jest o połowę tańszy. Miałem nawet przypadek, że na "moim" dachu inwestor wziął inną brygadę do zamontowania koryt z ocynku, bo ja nie chciałem robić bubla. Dam głowę że do dziś to poprawiają. Kiedy ludzie zaczną słuchać fachowców ??

Awatar użytkownika
marcinradom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 04 cze 2006, 9:44
Lokalizacja: dach.radom.pl
Kontaktowanie:

autor: marcinradom » 04 cze 2006, 13:21

TYLKO MIEDŹ I TYTANCYNK !!!!!!!

z akcentem na tytancynk

Kiedy ludzie zaczną słuchać fachowców ??

kiedy fachowcy zaczną prawidło robic to co maja zrobić, kiedy zarobki u nas beda normalne, kiedy nie beda czytac muratora.
pozdrawiam


Wróć do „Obróbki blacharskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów