Wilgoć i pleśń

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

lukasz--f
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2009, 10:03
Lokalizacja: srzyżów
Wilgoć i pleśń

autor: lukasz--f » 17 gru 2009, 10:17

Witam mam problem z wilgocią i pleśnią na podłodze. Na podłodze jest zrobiona wylewka bez izolacji moje pytanie bżmi, jaką zrobić izolacje żeby było szybko i żeby nie trzeba było skówać płyty. Chciałem położyć panele ale trzeba zrobić izolacje jaka by była najodpowiedniejsza i najszybsza pod panele. Myślałem o papie ale czy jeszcze trzeba robić wylewke na tym czy będzie bez, a może lepsza by była folia. pozdrawiam
lukasz

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Wilgoć i pleśń

autor: MTW » 17 gru 2009, 22:18

witaj
widzę masz zamiar oszczędzać - a tak się nie da
o ile właściwie interpretuję twoją wypowiedź -
kliknij w mój profil i luknij na 4 ostatnie zdjęcia tak przypuszczalnie wygląda pod posadzką - czy jesteś pewien że chcesz tak mieć ?
zabezpieczyć należy całość czyli posadzkę zdjąć do chudziaka wraz z termo izolacją po zabezpieczeniu wykonać wszystko od nowa
pozdrawiam

lukasz--f
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2009, 10:03
Lokalizacja: srzyżów
Re: Wilgoć i pleśń

autor: lukasz--f » 18 gru 2009, 8:32

A nie da się jakoś tak bez usówania płyty bo kucia by tam było troche pozdrawiam

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Wilgoć i pleśń

autor: MTW » 18 gru 2009, 22:37

pod posadzka masz zapewne termoizolację a mokra termoizolacja = żadna izolacja
a samo niewidzenie wody jeszcze nie oznacza sukcesu
pozdrawiam


Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów