piec pali za dużo

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

horwat
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:28
Lokalizacja: łódzkie
piec pali za dużo

autor: horwat » 16 gru 2009, 15:22

Witam wszystkich forumowiczów
Jestem to nowy i juz z problemem ;)
Kupiłem piec z podajnikiem na ekogroszek ,moc 25kw,podajnik brucer,sterownik
ignis.Piec pali ogromne ilości paliwa 60-80 kg na dobę.Dom ocieplony 10+5 styropianu,podłoga 20cm.Piec ustawiony na 63 st.c max dochodzi do 68,długo ładuje paliwo temp.spada wtedy do 52-53 st.c i znów bardzo długo pobiera,nie korzystam jeszcze z ciepłej wody,tyle co do mycia rąk[jeszcze nie mieszkam]piec w stanie czuwa jest bardzo krótko, i znów ładuje,ładuje,ładuje.Walka ze sterownikiem przegrana instalator wykorzystał chyba wszystkie możliwości.i rzecz dziwna :na mieszaczu [skala 1-10]czy jest ustawione oszczędnie [3]czy nie [7]ilość pobieranego paliwa jest podobna,nagrzewa się bardzo przewód kominowy.Telefon do producenta nic nie daje,jak zwykle winne paliwo,zero pomocy.Groszek kupowałem w 5 miejscach w mieście,mało tego w chwili desperacji zabrałem suchutki z piwnicy od ojca,kupowany w maju-więc to nie to.Instalator nie czuje się winny ,producent kotła również nie-to chyba winny jestem ja ?Czy miał ktoś z Państwa podobny problem i jak go rozwiązać?Będę wdzięczny za wszelkie konstruktywne podpowiedzi.Dziękuję
powoli buduję :)

Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów